Nowoczesność w sercu Bydgoszczy – nowy oddział DPD Polska rozpoczyna swoją działalność
Sieć operacyjna DPD Polska powiększyła się o nowoczesny oddział zlokalizowany w Bydgoszczy. Nowa placówka, mieszcząca się przy ul. Petersona 2, oficjalnie rozpoczęła działalność, przejmując funkcje dotychczasowego bydgoskiego oddziału. Inwestycja umożliwia zwiększenie efektywności procesowania przesyłek w regionie oraz dalszą poprawę jakości obsługi klientów indywidualnych i biznesowych.
Na terenie 40 tys. m.kw. powstała hala o powierzchni ponad 7 tys. m.kw., którą wyposażono w nowoczesny sorter automatyczny firmy BEUMER Group o wydajności ponad 5,5 tys. paczek na godzinę. Inżynierowie zadbali o ergonomię pracy oraz wydajność urządzenia, które dzięki zaawansowanemu systemowi skanowania etykiet i dynamicznemu sterowaniu procesem sortowania, umożliwia szybsze i bardziej precyzyjne operacje.
„Niezwykle ważne jest dla nas inwestowanie w infrastrukturę i technologie, które automatyzują procesy sortowania paczek. Dzięki temu rośnie wydajność całej naszej sieci, co oznacza, że możemy niezawodnie procesować jeszcze więcej paczek, między innymi dla sektora e-commerce. To kolejny już obiekt DPD Polska, w którym zastosowaliśmy wysokowydajny sorter automatyczny i dalej będziemy kierować nasze inwestycje w ten obszar, aby skutecznie odpowiedzieć na oczekiwania rynku” – zapowiada Maciej Głowacki, dyrektor operacyjny, członek zarządu DPD Polska.
Przemyślana logistyka na miarę przyszłości
Projektując nowy oddział postawiono na innowacyjne rozwiązania, które nie tylko zwiększają wydajność, ale także poprawiają komfort pracy. Układ sortera został zoptymalizowany pod kątem zmieniających się potrzeb operacyjnych. Zawężono zrzutnie kurierskie, wprowadzono nowy design urządzeń do kierowania paczek, a odległości między stanowiskami zostały dostosowane tak, aby zwiększyć przestrzeń komunikacyjną.
Dzięki nowemu sorterowi automatycznemu paczki mogą być przetwarzane w bardzo szerokim zakresie rozmiarów – od minimalnych wymiarów 15x20 cm i wysokości 1 cm, aż po przesyłki o gabarytach 80x80x150 cm. Z kolei pod antresolą, na której umieszczony jest sorter automatyczny, znajduje się sorter manualny firmy AMSORT do procesowania paczek gabarytowych, o wydajności ok. 3 tys. przesyłek na godzinę. To wszystko otwiera możliwość obsługi jeszcze większego spektrum klientów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych.
„Projektując nowy oddział, od początku kierowaliśmy się nie tylko efektywnością operacyjną, ale też komfortem i ergonomią pracy dla naszych pracowników oraz możliwością dostosowania się do dynamicznych oczekiwań klientów. Zoptymalizowany układ sortera, nowe zrzutnie kurierskie oraz udoskonalenia w układzie komunikacyjnym hali sprawiają, że możemy szybciej i sprawniej obsługiwać przesyłki o bardzo zróżnicowanych gabarytach.” – zaznacza Lidia Gesse, kierownik oddziału DPD w Bydgoszczy.
„Oddział w Bydgoszczy to połączenie nowoczesnych technologii i przemyślanego projektu infrastruktury co sprawia, że jesteśmy gotowi na rozwój rynku, rosnącą liczbę klientów indywidualnych oraz zwiększone wolumeny od partnerów biznesowych zarówno w wymiarze lokalnym, regionalnym oraz ogólnopolskim. Naszym celem było stworzenie oddziału przyszłości – elastycznego, wydajnego, a zarazem przyjaznego dla pracowników i otwartego na potrzeby rynku. I to właśnie udało nam się osiągnąć, za co chciałabym podziękować całemu zespołowi DPD pracującemu przy tym projekcie ” – podsumowała Magdalena Chojnacka, dyrektor regionalny w DPD Polska.
Korzyści dla mieszkańców i lokalnego biznesu
Nowy oddział to nie tylko ulepszone procesy logistyczne, ale także realne korzyści dla lokalnej społeczności. Otwarcie obiektu oznacza również nowe miejsca pracy w regionie – od specjalistów logistyki, przez magazynierów po kurierów. Docelowo wraz z rozwojem, nowy obiekt obsługiwany będzie przez ok. 160 pracowników oraz nawet 230 kurierów.
Dodatkowo, nowa inwestycja to także lepszy dostęp do usług kurierskich. Mieszkańcy Bydgoszczy i okolic mogą spodziewać się szybszych dostaw oraz większej elastyczności w realizacji usług. Dostęp do nowoczesnej i wydajnej infrastruktury logistycznej daje także lokalnym przedsiębiorcom szansę na rozwój w wymiarze krajowym i międzynarodowym.
W stronę zrównoważonego rozwoju
Inwestycja w Bydgoszczy to również manifest wartości, które przyświecają strategii DPD Polska. Zrównoważony rozwój, innowacyjność i dbałość o środowisko to filary, na których opiera się działalność firmy. Obiekt otrzymał certyfikację BREEAM Excellent, która potwierdza jego wysokie standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju. Co więcej, na terenie nowego oddziału zainstalowano 10 stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz przygotowano kolejne 10 miejsc do ich przyszłej rozbudowy. Na dachu zamontowano instalację fotowoltaiczną o mocy 50 kWp, a kolektory słoneczne wspierają podgrzewanie wody użytkowej.
Źródło informacji: DPD Polska

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?

Rosnąca popularność wynajmu wózków widłowych. Koszty, dostępność i serwis decydują o wyborze
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Wyśrubowane cele polityki klimatycznej krytykowane przez sektor rolnictwa i producentów żywności. Za mało środków i za dużo obciążeń
Rolnictwo może odegrać znaczącą rolę w niwelowaniu skutków zmian klimatu, jednak potrzebuje na to więcej środków i wsparcia – oceniają eksperci i przedstawiciele producentów żywności. Stawiane dzisiaj rolnikom cele związane z polityką klimatyczną pozostają szeroko negowane w różnych krajach UE jako te, które przyczyniają się do wzrostu kosztów i spadku konkurencyjności. Komisja Europejska w ramach trwającego procesu upraszczania prawa proponuje złagodzenie części obciążeń i przejście na elastyczniejsze wdrażanie wspólnej polityki rolnej, ale nie oznacza to rezygnacji z ambitnych celów.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Infrastruktura
Branża budowlana przygotowuje się na boom w inwestycjach infrastrukturalnych. Wyzwaniem może być dostęp do kadr i materiałów

W najbliższych miesiącach mogą ruszyć duże inwestycje publiczne w drogownictwie, kolei, energetyce i obronności. To efekt aktywizacji KPO i przesunięcia części środków z komponentu klimatyczno-energetycznego do tzw. Funduszu Bezpieczeństwa i Obronności. Dla branży wyzwaniem będzie nie tylko dostęp do materiałów i ich sprawne dostawy, ale także kwestie kadrowe, które już dziś sprawiają problemy w realizacji zadań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.