Biuro prasowe

INNOWACJE 2017-05-04

4 pytania o bezpieczeństwo przeciwpożarowe, czyli świętujemy Dzień Strażaka

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe to temat, którego nie należy lekceważyć. Dlatego też, edukacja w tym zakresie prowadzona jest już w przedszkolu.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-05-04

Galaktyczna rzeczywistość w sercu Warszawy

360 minut w galaktycznej rzeczywistości – tyle czasu w przestrzeni kosmicznej mogli przeżyć mieszkańcy Warszawy, którzy skorzystali ze specjalnej strefy Samsung i x-kom.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-05-03

Viewell – nowe narzędzie do analityki internetowej od Valkea Media

Po 16 miesiącach prac rozwojowych, grupa mediowa Valkea udostępnia swoim klientom nowe narzędzie analityczne Viewell, dołączając tym samym do prężnie rozwijającego się sektora dostawców oprogramowania do analityki marketingowej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-04-28

Toyota Mirai pokonała 200 000 km bez żadnych problemów technicznych

Toyota Mirai, samochód napędzany wodorowymi ogniwami paliwowymi, ukończyła intensywny długodystansowy test na drogach Niemiec, Włoch, Austrii i Norwegii. Na dystansie 200 000 km 14 kierowców sprawdzało jej niezawodność.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-04-28

7 czynników, które spowalniają Twój komputer

Co zrobić w sytuacji, gdy praca na kilkuletnim sprzęcie staje się coraz bardziej uciążliwa? Przedstawiamy 7 czynników, których eliminacja sprawi, że Twój komputer odzyska siły, a korzystanie z niego znowu stanie się przyjemnością.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-04-28

Polski prezydent w Meksyku…, a polskie firmy już tam są

Przez ostatnie dni szeroko komentowano wizytę Prezydenta RP w Meksyku, której celem była promocja polskiego biznesu. Polskie firmy zdobyły już doświadczenie w tej części Ameryki Łacińskiej.
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-04-27

Polskie firmy technologiczne pokazują swój potencjał na targach Hannover Messe

Tegorocznym partnerem największych w Europie Targów Przemysłowych Hannover Messe jest Polska, a polskie firmy zyskują na znaczeniu w obszarze nowych technologii. Jedną z nich jest Transition Technologies, która podczas targów podpisała umowę o współpracy z koncernem – ABB.
czytaj więcej
Boltaflex - tapicerka do zadań specjalnych
INNOWACJE 2017-04-27

Boltaflex - tapicerka do zadań specjalnych

Boltaflex, to unikalny materiał tapicerski, który znakomicie sprawdza się w zastosowaniach domowych, biurowych, hotelowych, medycznych, transportowych, przemysłowych in
czytaj więcej
INNOWACJE 2017-04-27

Wodorowa ciężarówka Toyoty wygrywa wyścig z dieslem

Toyota pracuje nad pojazdami na wodorowe ogniwa paliwowe od 20 lat. Program rozwojowy przyspieszył w 2014 roku, kiedy na rynku zadebiutowała Toyota Mirai.
czytaj więcej

Rewitalizacja – zwykły remont czy szansa na nowe życie Łodzi?

Dzięki Gminnemu Programowi Rewitalizacji, Łódź ma szansę „wyzwolić potencjał centrum Łodzi i jego mieszkańców” przez osiągnięcie założonych w programie celów: uzyskanie spójności społecznej, zmianę wizerunku miasta
czytaj więcej