Komunikaty PR

Urzędy idą z duchem czasu. Tam umówisz wizytę online i unikniesz kolejek

2023-04-28  |  17:00
Biuro prasowe

Fot. Korry Benneth/Pixabay

Bukowanie terminów online lub za pomocą aplikacji stało się bardzo popularne. Również polskie urzędy, chcąc usprawnić pracę i skrócić czas oczekiwania w kolejkach, idą z duchem czasu i otwierają się na technologię.

Jak donosi rządowy portal gov.pl, Polacy w ciągu nieco ponad dwóch lat umówili online już przeszło 10 milionów wizyt w urzędzie skarbowym. Z ankiet - które chętnie wypełniają po skorzystaniu z usługi - wynika, że przynosi ona obiecujące rezultaty. Czy już niebawem będziemy mogli załatwiać większość urzędowych spraw bez wychodzenia z domu? Okazuje się, że nie tylko urząd skarbowy, ale i mniejsze placówki korzystają z dobrodziejstw technologii.

Technologia wspiera urzędy. Mniejsze kolejki dzięki zapisom online

„Wiadomo, kto przychodzi do czytelni, ile osób będzie, więc można z łatwością wybrać termin, gdzie nie ma kolejek i wtedy się zapisać” - mówi Mariusz Kluczewski, kierownik Działu Udostępniania Archiwum Narodowego w Krakowie o stosowanym w urzędzie systemie zarządzania rezerwacjami Bookero, który jest dziełem polskiego start-upu. Z tego samego rozwiązania korzystają też w Archiwum Akt Nowych, Archiwum Akt Dawnych, a także w Archiwum Narodowym w Poznaniu.

Pracownicy działu administracyjno-organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Szprotawie przekonują, że system do zarządzania rezerwacjami online świetnie sprawdzały się w okresie pandemii. Dzięki funkcjonalnościom można było tak zaplanować obsługę petentów, by spełniać zmieniające się obostrzenia sanitarne. Z elastycznego czasu rezerwacji cieszą się też sąsiednim Starostwie Powiatowym w Żaganiu:

„Kolejek nie ma w ogóle, bo ustawiliśmy czas rejestracji na 10 minut i ktoś, kto chce do nas przyjść, wybiera termin razem z godziną. Z systemu korzystamy od dwóch lat i nigdy nie było z tym żadnych kłopotów” - mówi informatyk urzędu, Tomasz Makowski.

Bookero oferuje 14-dniowy bezpłatny okres próbny, w trakcie którego można poznać funkcjonalności systemu i dostosować je do wymogów danego urzędu, firmy lub innego podmiotu.

Bookero - system nie tylko dla urzędów

W minionych miesiącach system był wykorzystywany do koordynacji działań wolontariuszy niosących pomoc osobom poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie. Bookero wspiera też schroniska dla zwierząt, udostępniając im za darmo swoją technologię. Współpracę ze start-upem przedłużyło też Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, a zaowocuje ona rezerwacją terminów na porady psychologiczne, prawne oraz dyżury specjalistów: funkcjonariuszy policji, pedagoga czy doradcy zawodowego.

Platforma nie pobiera prowizji od transakcji i oferuje elastyczny system rezerwacji, których liczba w ostatnim roku została podwojona do przeszło 200 tysięcy miesięcznie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Startupy Helping Hand laureatem Prix Galien Polska Biuro prasowe
2024-11-20 | 08:30

Helping Hand laureatem Prix Galien Polska

HH24 - spółka będąca twórcą Helping Hand - pierwszej w Polsce platformy oraz aplikacji mobilnej wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego dla pracowników firm i
Startupy Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
2024-11-04 | 15:00

Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży

Kolejne narzędzia AI zaprojektowane do automatyzacji zadań rosną jak grzyby po deszczu, ale tylko niektóre poza innowacyjnością zaskakują też formą. Start-up Artisan stawia na
Startupy Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
2024-10-24 | 12:00

Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku e-commerce pojawiają się nowe wyzwania w obszarze dostaw. Dotyczą one szczególnie kluczowego etapu doręczeń w obrębie miasta, jakim jest tzw.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zdrowie

Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem

Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.