Komunikaty PR

Helping Hand laureatem Prix Galien Polska

2024-11-20  |  08:30
Biuro prasowe

HH24 - spółka będąca twórcą Helping Hand - pierwszej w Polsce platformy oraz aplikacji mobilnej wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego dla pracowników firm i osób indywidualnych, 19 listopada br. zdobyła prestiżową nagrodę Prix Galien Polska w kategorii „Najlepszy Innowacyjny Start-Up”. Wyróżnienie jest przyznawane za przełomowe rozwiązania, które przyczyniają się do rozwoju medycyny i ochrony zdrowia oraz poprawiają jakość życia pacjentów na całym świecie.

Prix Galien jest jedynym globalnym konkursem innowacji w medycynie o ponad 50-letniej tradycji. Nagroda wyróżnia projekty i osoby zmieniające świat ochrony zdrowia. Wyróżnienie uznawane za odpowiednik Nagrody Nobla w dziedzinie badań biofarmaceutycznych i tworzenia nowoczesnych terapii jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie. Polska spółka HH24 została jego laureatem w kategorii „Najlepszy Innowacyjny Start-Up” - doceniającej startupy działające we wszystkich obszarach ochrony zdrowia, w tym telemedycyny i mHealth.

- To ogromna nobilitacja dla naszego zespołu i dowód na to, że technologie wspierające zdrowie psychiczne są dziś kluczowym elementem ochrony zdrowia. Jesteśmy dumni, że nasza platforma oraz aplikacja, które powstały z myślą o wsparciu zdrowia psychicznego, zostały docenione w tak prestiżowym konkursie. Nagroda Prix Galien to dla nas nie tylko powód do radości, ale też zobowiązanie, aby dalej rozwijać nasze usługi i pomagać jeszcze większej liczbie osób - mówi Aleksandra Tokarewicz, CEO HH24.

Kapituła konkursu, której przewodniczył prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, doceniła Helping Hand za innowacyjność i praktyczność oraz unikalne podejście do współczesnych wyzwań zdrowia psychicznego takich jak depresja, stres czy wypalenie zawodowe.

Platforma oraz aplikacja Helping Hand, skierowane zarówno do pracowników firm, jak i użytkowników indywidualnych, oferują kompleksowe wsparcie w obszarze zdrowia psychicznego, łącząc nowoczesne technologie, psychoedukację, dostęp do ekspertów i sesji terapeutycznych, szkoleń oraz szeroki zakres narzędzi wellbeing. Rozwiązania Helping Hand cieszą się rosnącą popularnością - korzysta z nich już ponad 70 tysięcy użytkowników z kilkudziesięciu firm, w tym m.in. UNIQA, Rossmann czy Makro. Helping Hand planuje rozwój nowych funkcjonalności swojej platformy i aplikacji, w tym wprowadzenie Asystenta Terapeutycznego AI, opartego na nowoczesnych modelach językowych, który bazując na unikalnym i zamkniętym contencie Helping Hand zapewni wsparcie, wczesną diagnostykę, spersonalizowaną psychoedukację, weryfikację postępów, a także odpowie na pytania i zarekomenduje dalsze kroki.

- W Helping Hand wychodzimy z założenia, że dostęp do psychoedukacji i wsparcia zdrowia psychicznego powinien być łatwy, intuicyjny i skuteczny. Wierzymy, że nasz najmłodszy projekt – Asystent Terapeutyczny AI wprowadzony do codziennego życia poprawi znacząco kondycję psychiczną Polaków - dodaje Aleksandra Tokarewicz.

Twórcą Prix Galien jest francuz Roland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 r. Organizatorem konkursu w Polsce i CEE jest Fundacja na Rzecz Innowacji w Medycynie i Farmacji z siedzibą w Warszawie. Prix Galien odbywa się w 17 krajach, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Włoszech, Turcji, Izraelu, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Co dwa lata zdobywcy nagród z poszczególnych krajów biorą udział w konkursie International Prix Galien, wyróżniającym najważniejsze innowacje w skali globalnej. Nagroda dla Helping Hand jest dowodem na to, że polskie startupy mogą nie tylko rywalizować z globalnymi graczami, ale także wyznaczać kierunki w rozwoju ochrony zdrowia psychicznego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Startupy Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami Biuro prasowe
2025-05-28 | 12:00

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Codzienne sytuacje pokazują, że proszenie o opiekę nad zwierzakiem wiąże się często z czymś więcej niż wdzięcznością. Znajoma dokarmia kota podczas urlopu, sąsiad
Startupy Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
2024-11-04 | 15:00

Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży

Kolejne narzędzia AI zaprojektowane do automatyzacji zadań rosną jak grzyby po deszczu, ale tylko niektóre poza innowacyjnością zaskakują też formą. Start-up Artisan stawia na
Startupy Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
2024-10-24 | 12:00

Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku e-commerce pojawiają się nowe wyzwania w obszarze dostaw. Dotyczą one szczególnie kluczowego etapu doręczeń w obrębie miasta, jakim jest tzw.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.

Prawo

Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.

Konsument

GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.