Helping Hand laureatem Prix Galien Polska
HH24 - spółka będąca twórcą Helping Hand - pierwszej w Polsce platformy oraz aplikacji mobilnej wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego dla pracowników firm i osób indywidualnych, 19 listopada br. zdobyła prestiżową nagrodę Prix Galien Polska w kategorii „Najlepszy Innowacyjny Start-Up”. Wyróżnienie jest przyznawane za przełomowe rozwiązania, które przyczyniają się do rozwoju medycyny i ochrony zdrowia oraz poprawiają jakość życia pacjentów na całym świecie.
Prix Galien jest jedynym globalnym konkursem innowacji w medycynie o ponad 50-letniej tradycji. Nagroda wyróżnia projekty i osoby zmieniające świat ochrony zdrowia. Wyróżnienie uznawane za odpowiednik Nagrody Nobla w dziedzinie badań biofarmaceutycznych i tworzenia nowoczesnych terapii jest jednym z najbardziej prestiżowych konkursów na świecie. Polska spółka HH24 została jego laureatem w kategorii „Najlepszy Innowacyjny Start-Up” - doceniającej startupy działające we wszystkich obszarach ochrony zdrowia, w tym telemedycyny i mHealth.
- To ogromna nobilitacja dla naszego zespołu i dowód na to, że technologie wspierające zdrowie psychiczne są dziś kluczowym elementem ochrony zdrowia. Jesteśmy dumni, że nasza platforma oraz aplikacja, które powstały z myślą o wsparciu zdrowia psychicznego, zostały docenione w tak prestiżowym konkursie. Nagroda Prix Galien to dla nas nie tylko powód do radości, ale też zobowiązanie, aby dalej rozwijać nasze usługi i pomagać jeszcze większej liczbie osób - mówi Aleksandra Tokarewicz, CEO HH24.
Kapituła konkursu, której przewodniczył prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, doceniła Helping Hand za innowacyjność i praktyczność oraz unikalne podejście do współczesnych wyzwań zdrowia psychicznego takich jak depresja, stres czy wypalenie zawodowe.
Platforma oraz aplikacja Helping Hand, skierowane zarówno do pracowników firm, jak i użytkowników indywidualnych, oferują kompleksowe wsparcie w obszarze zdrowia psychicznego, łącząc nowoczesne technologie, psychoedukację, dostęp do ekspertów i sesji terapeutycznych, szkoleń oraz szeroki zakres narzędzi wellbeing. Rozwiązania Helping Hand cieszą się rosnącą popularnością - korzysta z nich już ponad 70 tysięcy użytkowników z kilkudziesięciu firm, w tym m.in. UNIQA, Rossmann czy Makro. Helping Hand planuje rozwój nowych funkcjonalności swojej platformy i aplikacji, w tym wprowadzenie Asystenta Terapeutycznego AI, opartego na nowoczesnych modelach językowych, który bazując na unikalnym i zamkniętym contencie Helping Hand zapewni wsparcie, wczesną diagnostykę, spersonalizowaną psychoedukację, weryfikację postępów, a także odpowie na pytania i zarekomenduje dalsze kroki.
- W Helping Hand wychodzimy z założenia, że dostęp do psychoedukacji i wsparcia zdrowia psychicznego powinien być łatwy, intuicyjny i skuteczny. Wierzymy, że nasz najmłodszy projekt – Asystent Terapeutyczny AI wprowadzony do codziennego życia poprawi znacząco kondycję psychiczną Polaków - dodaje Aleksandra Tokarewicz.
Twórcą Prix Galien jest francuz Roland Mehl, który ufundował nagrodę w 1970 r. Organizatorem konkursu w Polsce i CEE jest Fundacja na Rzecz Innowacji w Medycynie i Farmacji z siedzibą w Warszawie. Prix Galien odbywa się w 17 krajach, m.in. we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Belgii, Szwajcarii, Włoszech, Turcji, Izraelu, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Co dwa lata zdobywcy nagród z poszczególnych krajów biorą udział w konkursie International Prix Galien, wyróżniającym najważniejsze innowacje w skali globalnej. Nagroda dla Helping Hand jest dowodem na to, że polskie startupy mogą nie tylko rywalizować z globalnymi graczami, ale także wyznaczać kierunki w rozwoju ochrony zdrowia psychicznego.
Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
Polski startup DefendEye zrewolucjonizuje operacje obronne i ratunkowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.