TP-Link Archer TX201 – karta sieciowa PCI-E 2,5Gb/s
TP-Link prezentuje kartę sieciową Archer TX201, która pozwala na uzyskanie prędkości transmisji do 2,5Gb/s oraz wykorzystanie pełni możliwości sieci przewodowej i łącza światłowodowego.
Archer TX201 to karta sieciowa ze złączem PCI-E przeznaczona do komputerów stacjonarnych. Produkt zaprojektowano z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, jak gracze i streamerzy. Urządzenie gwarantuje minimalne opóźnienia w transmisji i brak lagów. Produkt będzie także idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy przesyłają duże pliki w sieci lokalnej, na przykład korzystając z serwera NAS.
Technologia 2,5GBase-T zapewnia płynne połączenia o prędkościach dochodzących do 2,5 Gb/s. Karta sieciowa automatycznie negocjuje prędkość połączeń, dzięki czemu jest wstecznie kompatybilna ze starszymi standardami sieciowymi – Gigabit Ethernet oraz Fast Ethernet. Produkt wspiera technologię QoS, która pozwala ustalić priorytety dla konkretnych użytkowników w sieci bądź programów. Karta sieciowa jest w pełni zgodna z systemami Windows 11/10/8.1/8/7, Windows Server 2022/2019/2016/2012/2008 R2 oraz z systemem Linux. Urządzenie wyposażono w funkcję Wake On LAN, która pozwala zdalnie wyłączać i włączać komputer.
W zestawie, oprócz standardowego śledzia, znajduje się również śledź low-profile przeznaczony dla komputerów z obudową mini tower.
Karta sieciowa TP-Link Archer TX201 jest już dostępna w sprzedaży w cenie ok. 110 zł.
Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją. Więcej informacji na temat Archera TX201 dostępnych jest na stronie internetowej.
Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior
Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605
Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.