THORIUM SPACE NA MSPO 2023 Z PREMIEROWYM TERMINALEM SATELITARNYM AURORA
Sylwia Kuligowska
SCOPE PR
MIkołajczyka 12 lok 162
03-984 Warszawa
contact|scopepr.pl| |contact|scopepr.pl
692444406
www.scopepr.pl
THORIUM SPACE NA MSPO 2023 Z PREMIEROWYM TERMINALEM SATELITARNYM AURORA
Thorium Space S.A. - producent zaawansowanych technologii łączności satelitarnej, podczas zbliżającego się Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach zaprezentuje na stoisku spółki najnowszy terminal satelitarny na pasmo Ka – AURORA.
Terminal satelitarny Aurora to urządzenie zapewniające szerokopasmową łączność satelitarną w paśmie Ka. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowany podczas wrześniowych targów obronnych w Kielcach.
- dla THORIUM Space, MSPO to targi zaliczające się do jednych z najważniejszych wydarzeń biznesowych dla Spółki. W tym roku na naszym stoisku firmowym B-85, będziemy mieli przyjemność zaprezentowania odwiedzającym wystawę - ekspertom, użytkownikom oraz decydentom, oferowane przez THORIUM Space rozwiązania dedykowane szeroko pojętemu przemysłowi, w którym komunikacja satelitarna odgrywa kluczowe znaczenie - w tym naszą premierę - terminal satelitarny – AURORA. To urządzenie służące zapewnieniu szerokopasmowej łączności satelitarnej w paśmie Ka z dwoma satelitami operującymi na dowolnej orbicie (LEO/MEO/GEO) w tym samym czasie.
W tym roku liczymy również na dostrzeżenie naszego nowatorskiego rozwiązania jakim jest AURORA przez kapitułę konkursu DEFENDER, do którego po raz pierwszy w historii działalności firmy zgłoszony został produkt opracowany przez naszych inżynierów i ekspertów – informuje Ewa Poławska, Head of Communication THORIUM Space S.A.
Premierowa Aurora jest produktem przeznaczonym do zapewnienia szerokopasmowej komunikacji
z satelitami operującymi w paśmie Ka. Budowa terminala bazuje na technologii płaskich anten macierzowych z elektronicznie sterowaną wiązką. Konstrukcja ta umożliwia pracę zarówno z satelitami geostacjonarnymi jak i satelitami na niższych orbitach (MEO, LEO). Dzięki możliwości cyfrowego formowania dwóch niezależnych wiązek, zarówno nadawczych jak i odbiorczych, terminal jest w stanie nawiązać dwustronną komunikację jednocześnie z dwoma satelitami. Terminal jest kompatybilny z modemami różnych producentów, zapewniając tym samym pracę z różnymi standardami (modem jest zintegrowany w obudowie terminala). Wykorzystywanym standardem komunikacyjnym jest protokół Ethernet. Dzięki wbudowanym modułom GNSS oraz IMU antena autonomicznie lokalizuje pożądanego satelitę. Istnieje możliwość ręcznego skonfigurowania anteny, aby wiązka promieniowania została skierowana w określonym kierunku. Terminal można położyć płasko na ziemi lub ustawić na trójnogu w celu wstępnego skierowania w kierunku satelity. System może być zasilany bezpośrednio z sieci AC poprzez dedykowany zasilacz, z napięcia pojazdowego (24 VDC) lub z przystosowanego zestawu bateryjnego. Cały zestaw jest odporny na wybrane warunki atmosferyczne.
Dane techniczne terminala satelitarnego na pasmo Ka – AURORA:
- Częstotliwość pracy: TX: 27–31 GHz, RX: 17.7–21.2 GHz
- Interfejs przyłączeniowy: Ethernet
- Zakres temperatur pracy: od -40°C do 55°C
- Zakres regulacji kierunku maksymalnego promieniowania anteny: elektroniczny: azymut: ±65°elewacja: ±65°
- Zakres regulacji pozycji anteny: manualny (wstępny): azymut: ±180° elewacja: ±90°
- System pracy terminala: TDMA, FDMA (SCPC), HTS
- Liczba wiązek: 2
- Pasmo pracy: 2 GHz
- EIRP: 64 dBm
- G/T: >14 dB/K
- XPD: >25 dB
- Przepustowość maksymalna: 1 Gbps
- Zasilanie: 24 VDC / 300 W
# # #
Kontakt dla mediów:
Ewa Poławska, Head of Communication
Thorium Space S.A.
e-mail: ewa.polawska@thoriumspace.com, tel. +48 789 254 610
lub
Biuro prasowe Thorium Space S.A.:
Sylwia Kuligowska, Agencja SCOPE Public Relations,
e-mail: s.kuligowska@scopepr.pl, tel. +48 692 444 406
O THORIUM SPACE S.A.
Thorium Space S.A. to firma z sektora zaawansowanych systemów komunikacji satelitarnej (Space Advanced Communication Company). Zajmuje się projektowaniem nowatorskich rozwiązań technologicznych w zakresie konstruowania pojazdów kosmicznych i inteligentnych anten macierzowych, mających zastosowanie w branży kosmicznej i sektorze obronności. Tworzy ją interdyscyplinarny zespół blisko 40 inżynierów technologii kosmicznych oraz specjalistów z dziedzin pokrewnych. Posiada biura we Wrocławiu i Warszawie.
www.thoriumspace.com
Helping Hand laureatem Prix Galien Polska
Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media i PR
Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy
Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Rolnictwo
Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.