Polski translator zdobywcą „Oscara designu”
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
grzegorz.koper|goodonepr.pl| |grzegorz.koper|goodonepr.pl
+ 48 796 996 267
www.goodonepr.pl
Jedna z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa przemysłowego – Red Dot Design Award trafiła właśnie w ręce krakowskiej firmy Vasco Electronics. Wyróżnieniem w kategorii „Product Design 2021” uhonorowano innowacyjny tłumacz elektroniczny Vasco Translator M3. Działająca globalnie firma z branży technologicznej potwierdziła tym samym, że jej projekt cechuje nie tylko wysoka funkcjonalność, ale też wzornictwo najwyższej klasy.
Red Dot Design Award to nagroda przyznawana nieprzerwanie od 1955 roku przez Centrum Designu Nadrenii Północnej-Westfalii w Niemczech. W tym roku zgłoszono do niej ponad 7 800 projektów z całego świata, ocenionych następnie przez niezależne, międzynarodowe jury. Zgłoszenia przyjmowane były w 51 kategoriach – od projektów mebli po sprzęt elektroniczny i opakowania[1]. Wśród dotychczasowych laureatów Red Dot można znaleźć takie produkty jak MacBook Air firmy Apple (nagroda w 2019 r.[2]) czy motocykl Honda CBR 1000RR-R Fireblade SP (nagroda w 2020 r.[3]). Vasco Translator M3 wyróżniono w tegorocznej edycji konkursu w podkategorii „communication technology - translation devices”.
– Otrzymanie tak prestiżowej nagrody jak Red Dot jest dla nas potwierdzeniem, że warto tworzyć rzeczy z pasją i bez kompromisów. Nad Vasco Translator M3 nasz zespół programistów oraz dział R&D pracował blisko 2 lata. Projektowanie każdej aplikacji poprzedzone było dokładną analizą potrzeb użytkowników, aplikacje tworzone były z zachowaniem wysokich standardów programowania i stosowaniem dobrych praktyk programistycznych. Każda funkcjonalność była bardzo dokładnie sprawdzana przez doświadczony zespół testerski. Te działania pozwoliły nam stworzyć wysokiej jakości oprogramowanie, które jest cały czas udoskonalane – mówi Maciej Góralski, prezes firmy Vasco Electronics.
– Duże brawa należą się także studiu projektowemu Husarska, które odpowiadało za design urządzenia. Uważam, że bardzo ważne jest, by przedmioty, którymi się otaczamy nie tylko ułatwiały nam życie, ale też były piękne. Dzięki temu kształtuje się nasze poczucie estetyki i funkcjonalności, co potem przekłada się na to, co sami tworzymy. Zdobycie Red Dot potwierdza, że stworzyliśmy technologię, która jest i użyteczna, i piękna – dodaje Maciej Góralski.
Nagrodzony w konkursie Vasco Translator M3 został stworzony, by ułatwić komunikację ludziom na całym świecie. Urządzenie umożliwia tłumaczenie mowy w ponad 70 językach, a dodatkowo wyposażone jest w funkcję tłumaczenia zdjęć. Translator sprawdza się zarówno w turystycznych czy służbowych podróżach, jak i podczas tłumaczenia rozmów telefonicznych, konferencji oraz biznesowych spotkań. Ze sprzętu można korzystać nawet bez ciągłego dostępu do Wi-Fi. Wbudowana karta SIM pozwala dożywotnio na bezpłatny i nielimitowany dostęp do sieci w prawie 200 państwach świata.
– Ponad 80 proc. ludzkości nie mówi w języku angielskim, a my jak większość ludzi pragniemy świata bez barier, które powstają najczęściej z powodu problemów w komunikacji. Mamy nadzieję, że biorąc czynny udział w przełamywaniu tych barier przyczyniamy się nie tylko do udanych podróży czy sprawnej komunikacji w biznesie, ale także do tworzenia lepszego świata, z wysokim poziomem edukacji, bez barier i konfliktów. Cieszymy się, że w konkursie Red Dot doceniono nie tylko wygląd urządzenia, ale także jego funkcjonalność, której poświęciliśmy równie dużo uwagi – podsumowuje Maciej Góralski, prezes firmy Vasco Electronics.
[1] https://www.red-dot.org/pd/categories
[2] https://www.red-dot.org/project/macbook-air-40091
[3] https://www.red-dot.org/project/cbr1000rr-r-fireblade-sp-45992
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Zdrowie
Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.
Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.
Handel
Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę
W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.