Komunikaty PR

Hakerzy walczą z kryzysem wodnym podczas największego hackathonu w Europie

2022-09-28  |  13:00

Zespół WatApp zdobył nagrodę Xylem Water Challenge na HackZurich 2022. Wszystko za sprawą innowacyjnej aplikacji, zaprojektowanej w celu promowania zrównoważonego zużycia wody.

Xylem, globalna firma zajmująca się technologią wodną, nagrodziła zespół uczestników hackathonu, który opracował innowacyjną aplikację, promującą zrównoważone zużycie wody. Międzynarodowy zespół WatApp wygrał Xylem Water Challenge na HackZurich 2022 dzięki swojej aplikacji do gier społecznościowych, która pomaga ludziom dokonywać inteligentnych wyborów dotyczących wody w ich codziennym życiu, budować długoterminowe nawyki jej oszczędzania i dzielić się swoimi wynikami ze znajomymi.

Firma Xylem, organizator wydarzenia, stale stawia przed zespołami wyzwania, które opierają się na rozwiązywaniu globalnych problemów związanych z wodą, wykorzystując jednocześnie unikalne, cyfrowe podejście. W tym roku Xylem poprosił uczestników hackathonu o opracowanie wieloaspektowego rozwiązania, które ma na celu zwiększenie świadomości i zmianę nawyków społeczeństwa w zakresie wykorzystania i zagrożeń dla zasobów wodnych. Zadanie polegało na opracowaniu rewolucyjnej aplikacji do gier społecznościowych, która poprawiłaby zrównoważony rozwój gospodarki wodnej. WatApp sprostał zadaniu w ciągu nieprzerwanego, 40-godzinnego hackathonu w Zurychu.

Mając na uwadze powszechne niedobory wody, dotykające każdego roku miliardy ludzi na całym świecie, składający się z pięciu osób zespół WatApp stworzył aplikację, wykorzystującą jednocześnie funkcje dostępne w grach edukacyjnych. Cel? Zmiana nawyków związanych ze zużyciem wody na bardziej pozytywne. Zwycięski zespół opracował oprogramowanie, które generowało zalecenia i rekomendacje na podstawie odpowiedzi na spersonalizowane, cotygodniowe wyzwania, kierowane do użytkowników. Aplikacja brała także pod uwagę dane dotyczące nawyków, jak również bieżącej lokalizacji użytkownika. Przybliżała im również kwestię oszczędności wody w kontekście lokalnym. Na przykład, mieszkańcom Szwajcarii oprogramowanie pozwalało porównywać ilość wody, którą oszczędzają, do średniego dziennego zużycia wody przez jednego obywatela tego kraju.

"W tym roku Europa doświadczyła najgorszej suszy od 500 lat. Nigdy nie było aż tak wyraźnie widać, jak pilnie musimy opracować nowe, innowacyjne, cyfrowe rozwiązania w celu poprawy zrównoważonego rozwoju w zakresie wody" – powiedział Hayati Yarkadas, prezes firmy Xylem na Europę. "Uczestnicy corocznego Xylem Water Challenge dają inspirujący przykład na to, jaki potencjał drzemie w kolejnym pokoleniu innowatorów. Ich pasja do rozwiązywania realnych problemów związanych z wodą pomoże uczynić nasz świat bardziej zrównoważonym."

"Nigdy nie przypuszczałbym, że tak wiele wody wykorzystywanej jest dla rozwoju dóbr konsumpcyjnych, szczególnie w zakresie konsumpcji pośredniej. Jeśli możemy uświadamiać większą liczbę osób w kwestii zrównoważonego zużycia wody, możemy również przyczyniać się do znaczącej zmiany." – powiedział Konstantinos Samaras-Tsakiris, członek zespołu WatApp.

Partnerstwo Xylem z HackZurich jest częścią programu Xylem Ignite, globalnej inicjatywy mającej na celu budowanie i wzmacnianie sieci liderów wśród uczniów i studentów, pasjonujących się rozwiązaniami wodnymi i napędzających zmiany w branży wodnej. Program zaangażował już ponad 6600 osób w poznawanie i rozwiązywanie wyzwań związanych z wodą.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie Biuro prasowe
2024-12-30 | 13:00

Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie

Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych,
Technologie Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
2024-12-27 | 10:00

Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl

Maspex SA, jeden z liderów polskiego rynku spożywczego, wprowadził na platformie Uwielbiam.pl nowoczesne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki temu narzędziu osoby
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Zdrowie

Sztuczna inteligencja pomoże we wczesnym wykrywaniu wrodzonych wad serca. Obecnie rozpoznawalność wynosi 40 proc.

Algorytmy sztucznej inteligencji usprawnią wykrywanie wrodzonych wad serca w okresie prenatalnym. Wykrycie problemu na tym etapie ma kolosalne znaczenie dla rokowania noworodka. Fundacja Serce Dziecka realizuje program, który ma przygotować medyków na nadchodzące zastosowania AI w analizowaniu danych z echokardiografii płodu. Są już obiecujące dane mówiące o tym, że algorytmy skutecznie wspierają lekarzy w stawianiu takich diagnoz. Również polskie środowisko naukowe pracuje nad technologią, która będzie analizowała dane obrazowe w podobny sposób, jak robi to człowiek.

Handel

Duża inwestycja w browarze w Elblągu. Nowa linia produkuje piwo z prędkością 60 tys. puszek na godzinę

W tym tygodniu Grupa Żywiec uruchomiła w Elblągu nową linię do produkcji piwa w puszce. Dwukrotnie szybsza od dotychczasowej zwiększyła zdolności produkcyjne browaru o 30 proc. Poza poprawą efektywności nowa technologia ma także wpłynąć na obniżenie śladu węglowego zakładu. Pozwoli bowiem zredukować zużycie ciepła, wody i energii elektrycznej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.