Technologia pomoże psiakom. Bookero udostępnia platformę za darmo
Ksiądz, ezoteryczka czy dźwiękoterapeuta, ale też prawnik, stomatolog albo mechanik samochodowy. Nie ma biznesu opartego na bukowaniu terminów, który nie skorzystałaby na Bookero. Teraz platforma poszerza działalność non-profit i oferuje wsparcie technologiczne schroniskom dla zwierząt. Dzięki Bookero praca w tego typu placówkach będzie mogła zostać usprawniona, a czworonogi zyskają jeszcze lepszą opiekę.
Zarezerwuj spacer z psem online. Dzięki Bookero to będzie możliwe
Platforma, która dostarcza system rezerwacji dostosowany do każdego typu działalności, teraz będzie wykorzystywana przy automatyzacji procesu zapisów wolontariuszy. Chętni pomagać w opiece nad czworonogami będą mogli np. zabukować termin spaceru dzięki Bookero. System może usprawnić też proces selekcji osób chętnych do adopcji. Dzięki automatyzacji tych czynności zarówno pracownicy schroniska, jak i wolontariusze oszczędzą czas, który będą mogli poświęcić zwierzętom.
- Poza wspieraniem biznesów w pozyskiwaniu klientów i optymalizacji pracy, chcemy, by z naszego narzędzia korzystały również schroniska dla zwierząt. To miejsca, które mogą funkcjonować tylko dzięki ludziom o dobrych sercach, a Bookero mam nadzieję dołoży do tego swoją cegiełkę - mówi twórca start-upu, Paweł Nowakowski. Bezpłatny dostęp do Bookero oraz pomoc przy wdrożeniu systemu schroniska mogą uzyskać pod adresem pomagam@bookero.pl.
Bookero: 200 tys. rezerwacji i pomoc dla wolontariuszy
To nie jedyna działalność non-profit, której podjęło się Bookero. W ostatnich miesiącach platforma była wykorzystywana do koordynacji działań wolontariuszy niosących pomoc osobom poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie. Współpracę ze start-upem przedłużyło też Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, a zaowocuje ona rezerwacją terminów na porady psychologiczne, prawne oraz dyżury specjalistów: funkcjonariuszy policji, pedagoga czy doradcy zawodowego.
Bookero w ostatnim roku podwoiło liczbę swoich rezerwacji do przeszło 200 tysięcy miesięcznie. Platforma nie pobiera prowizji od transakcji i oferuje elastyczny system rezerwacji, skierowany nie tylko do konkretnych branż, ale do każdego rodzaju biznesu. Za pośrednictwem Bookero można też zarezerwować wizytę w wybranych urzędach.
Helping Hand laureatem Prix Galien Polska
Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.