Technologia pomoże psiakom. Bookero udostępnia platformę za darmo
Ksiądz, ezoteryczka czy dźwiękoterapeuta, ale też prawnik, stomatolog albo mechanik samochodowy. Nie ma biznesu opartego na bukowaniu terminów, który nie skorzystałaby na Bookero. Teraz platforma poszerza działalność non-profit i oferuje wsparcie technologiczne schroniskom dla zwierząt. Dzięki Bookero praca w tego typu placówkach będzie mogła zostać usprawniona, a czworonogi zyskają jeszcze lepszą opiekę.
Zarezerwuj spacer z psem online. Dzięki Bookero to będzie możliwe
Platforma, która dostarcza system rezerwacji dostosowany do każdego typu działalności, teraz będzie wykorzystywana przy automatyzacji procesu zapisów wolontariuszy. Chętni pomagać w opiece nad czworonogami będą mogli np. zabukować termin spaceru dzięki Bookero. System może usprawnić też proces selekcji osób chętnych do adopcji. Dzięki automatyzacji tych czynności zarówno pracownicy schroniska, jak i wolontariusze oszczędzą czas, który będą mogli poświęcić zwierzętom.
- Poza wspieraniem biznesów w pozyskiwaniu klientów i optymalizacji pracy, chcemy, by z naszego narzędzia korzystały również schroniska dla zwierząt. To miejsca, które mogą funkcjonować tylko dzięki ludziom o dobrych sercach, a Bookero mam nadzieję dołoży do tego swoją cegiełkę - mówi twórca start-upu, Paweł Nowakowski. Bezpłatny dostęp do Bookero oraz pomoc przy wdrożeniu systemu schroniska mogą uzyskać pod adresem pomagam@bookero.pl.
Bookero: 200 tys. rezerwacji i pomoc dla wolontariuszy
To nie jedyna działalność non-profit, której podjęło się Bookero. W ostatnich miesiącach platforma była wykorzystywana do koordynacji działań wolontariuszy niosących pomoc osobom poszkodowanym w wyniku wojny w Ukrainie. Współpracę ze start-upem przedłużyło też Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, a zaowocuje ona rezerwacją terminów na porady psychologiczne, prawne oraz dyżury specjalistów: funkcjonariuszy policji, pedagoga czy doradcy zawodowego.
Bookero w ostatnim roku podwoiło liczbę swoich rezerwacji do przeszło 200 tysięcy miesięcznie. Platforma nie pobiera prowizji od transakcji i oferuje elastyczny system rezerwacji, skierowany nie tylko do konkretnych branż, ale do każdego rodzaju biznesu. Za pośrednictwem Bookero można też zarezerwować wizytę w wybranych urzędach.

Helping Hand laureatem Prix Galien Polska

Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży

Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji
Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Bankowość
Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność

Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Edukacja
Przybywa ośrodków zajmujących się medycyną długowieczności. Pacjenci zyskują dostęp do najnowszych technologii medycznych

Choć przeciętna długość trwania życia w zdrowiu stopniowo się wydłuża, wciąż pozostaje znacznie krótsza niż przeciętne trwanie życia w ogóle. System ochrony zdrowia koncentruje się głównie na medycynie naprawczej, ale widać coraz wyraźniejszy zwrot w kierunku medycyny prewencyjnej, inaczej nazywanej medycyną długowieczności. Polski naukowiec tworzy ośrodek, który połączy innowatorów medycznych i ekspertów skupiających się na wiedzy, edukacji, badaniach i nowoczesnych technologiach służących długowieczności.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.