Słuchawki mobilne Hama TWS Spirit Pocket z obsługą dotykową i głosową
Portfolio producenta wzbogaciło się o dokanałowe słuchawki Bluetooth 5.1, chowane do kompaktowego podłużnego etui ładującego z uchwytem i złączem USB-C. Zapewniają do 6 godz. nieprzerwanego cieszenia się muzyką, mają też wbudowany mikrofon i obsługują komendy głosowe. Do wyboru mamy wersję czarną i białą.
Niemiecka marka poszerzyła swoją ofertę z segmentu audio o kolejne słuchawki typu True Wireless. Najnowszy model wyróżnia się kompaktowymi gabarytami, bo razem z pokrowcem ładującym ważą 55 g. Etui ładujące zwraca też uwagę, gdyż ma podłużny kształt z uchwytem, który można zaczepić o szlufkę spodni czy pasek w plecaku. Łatwo więc je zabrać ze sobą.
Łączność sprzętu z urządzeniem docelowym, takim jak smartfon, tablet, laptop czy konsola do gier zapewnia technologia Bluetooth w najnowszej wersji 5.1. Warto zauważyć, że przy otwieraniu stacji ładowania obie słuchawki automatycznie aktywują się i łączą ze sobą oraz np. z telefonem. W zasięgu użytkownika jest też sterowanie dotykowe. Czujnik dotykowy umożliwia intuicyjną obsługę (np. odbieranie, wykonywanie i odrzucanie połączeń stuknięciem palca, tak samo jak odtwarzanie i pauzowanie utworów), a słuchawki Spirit Pocket obsługują też popularnych asystentów głosowych Siri i Asystent Google (głośność można regulować właśnie komendami głosowymi).
Doskonale dopasowana forma pasywnie eliminuje hałas z otoczenia, gwarantując niezakłócone doznania muzyczne. Nie zabrakło też wbudowanego mikrofonu, pozwalającego na proste i sprawnie przełączanie między odtwarzaniem muzyki i odbieraniem połączeń telefonicznych.
W komplecie znajdziemy silikonowe wkładki w trzech różnych rozmiarach (S, M, L) z myślą o idealnym przyleganiu słuchawek do małżowin uszu. Czas odtwarzania muzyki czy rozmów wynosi 6 godzin przy pełnym naładowaniu. Dzięki ładowarce z wygodnym obustronnym złączem USB-C zestaw słuchawkowy można naładować nawet czterokrotnie podczas podróży - dzięki wbudowanemu akumulatorowi bez konieczności korzystania z zewnętrznego źródła zasilania. Natomiast samo ładowanie od zera do stu procent zajmuje dwie i pół godziny. Stan naładowania (odpowiednio 25, 50, 75 i 100 proc.) wskazują cztery świecące się diody LED.
Dane techniczne:
Pasmo częstotliwości: 2402-2480 MHz
Zakres częstotliwości: słuchawki 20 Hz - 20 kHz, mikrofon 100 Hz - 8 kHz
Impedancja: słuchawki 32 Ω, mikrofon 2,2 kΩ
Odległość transmisji: 10 m
Słuchawki Hama Spirit Pocket dostępne są w kolorach czarnym i białym. Sugerowana cena detaliczna modelu to 179 zł.
Atuty tej propozycji rynkowej widać na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=y1vOcg6f2l8
Wszystkiego na temat produktu dowiemy się ze strony www.hamamobile.pl.

Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior

Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605

Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.