Słuchawki mobilne Hama Freedom Athletics II. Dźwięk nowych rekordów sportowych
Nowy model powstał z myślą o osobach aktywnych, bo wystarczy zawiesić je na karku poprzez pałąk i zostaną doskonałym towarzyszem treningu. Mogą grać nieprzerwanie przez 6 godzin. Wyróżniają się odpornością na pot, wbudowanym mikrofonem, obsługą asystentów głosowych i skuteczną pasywną redukcją szumów.
To już kolejna wersja słuchawek dla sportowców, które nie są typowym modelem True Wireless, gdyż „pestki” połączone zostały cienkim kablem. I to właśnie dzięki temu przewodowi można używać ich przy uprawianiu nawet najbardziej wymagających dyscyplin sportowych, jak bieganie, jazda na rowerze, trening siłowy czy tenis ziemny. Słuchawki są lekkie (waga 12 g), zaś dzięki ergonomicznym zaczepom dobrze przylegają do małżowin usznych (mamy do wyboru silikonowe nauszniki w trzech rozmiarach: S, M i L). W efekcie nawet gdy podczas wyjątkowo gwałtownego ruchu któraś z nich wypadnie, to dzięki kablowi zawiśnie na szyi i nie spadnie na ziemię. Nie zostanie zgubiona ani się nie uszkodzi, a błyskawicznie można ją wetknąć w ucho ponownie. Całość dopełnia klips do zaczepienia pałąka do koszulki.
Długa praca bez problemów
Za połączenie z urządzeniem docelowym (smartfon, tablet czy laptop) odpowiada technologia Bluetooth w najnowszej wersji 5.3, co przekłada się w praktyce na wysoką stabilność i zasięg 10 m. Uwagę na pewno zwraca również technologia wielopunktowa, umożliwiająca podłączenie słuchawek do wielu urządzeń Bluetooth jednocześnie.
Maksymalny czas odtwarzania muzyki na w pełni naładowanej baterii wynosi 6 godz., a rozmów pół godziny krócej. Stan naładowania można sprawdzić na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi iOS i Android. Ładowanie od zera do stanu pełnej gotowości akumulatora zajmuje 2 godziny. Warto podkreślić, że po 5 minutach bezczynności słuchawki automatycznie przechodzą w tryb czuwania, oszczędzający energię (czas czuwania sięga tutaj nawet 4320 godz.).
Optymalne dopasowanie dba też o odpowiednią jakość dźwięku. Pasywna tłumienie hałasu sprawia, że można cieszyć się ulubionymi utworami bez zakłóceń.
Wygodna obsługa
W słuchawkach mobilnych Hama Freedom Athletics II nie mogło oczywiście zabraknąć zintegrowanego dookólnego mikrofonu do odbierania połączeń telefonicznych i prowadzenia rozmów. Na pałąku producent umieścił mały podłużny pilot z przyciskami do odtwarzania i pauzowania muzyki, a także regulacji głośności. Jest tam też dioda LED, informująca o tym, czy sprzęt został już sparowany. Na pilocie znajdziemy również złącze USB-C, do którego należy podłączyć dodawany do zestawu przewód (długość 65 cm) w celu zasilenia zestawu słuchawkowego energią.
W naszym zasięgu jest też wydawanie słuchawkom komend głosowych poprzez asystentów Siri i Google Assistant.
Słuchawki mobilne Hama Freedom Athletics II, specyfikacja techniczna:
Pasmo częstotliwości: 2402-2480 MHz
Zakres częstotliwości słuchawek: 20 Hz - 20 kHz
Zakres częstotliwości mikrofonu: 20 Hz - 20 kHz
Impedancja słuchawek: 32 Ω
Impedancja mikrofonu: 2,2 kΩ
Czułość słuchawek: 96 dB +/- 3 dB
Czułość mikrofonu: -42 dB
WBCV ≥ 75mV
Do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne - czarną i żółtą.
Katalogowa cena słuchawek mobilnych Hama Freedom Athletics II to 79,90 zł.
Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior
Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605
Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.