Słuchawki Fresh ‘n Rebel Clam Blaze: 80 godzin słuchania muzyki
Holenderska marka ogłasza premierę najnowszego modelu słuchawek nausznych Bluetooth 5.2. Oprócz niesamowicie pojemnej baterii oferują m.in. wyciszanie hałasu ENC, redukcję szumu wiatru, obsługę poleceń głosowych i szybkie ładowanie. Jest aż 6 wariacji kolorystycznych do wyboru.
Prawie tydzień słuchania ulubionych melodii na pojedynczym ładowaniu akumulatora mobilnych słuchawek? Mało który dostępny na rynku model może się pochwalić aż takim wynikiem, co stanowi najistotniejszy wyróżnik nowych bezprzewodowych słuchawek nausznych Clam Blaze od firmy Fresh ‘n Rebel, specjalizującej się w segmencie audio. Aż 80 godzin odtwarzania muzyki sprawia, że nie będziemy musieli zasilać ich energią zbyt często. Właśnie trafiły do sprzedaży w Polsce.
Opisywana nowość nie tylko przyciąga uwagę swoim minimalistycznym designem, ale też szerokim zestawem funkcji, które czynią ją idealnym towarzyszem dla melomanów. Słuchawki łączą się z telefonem, tabletem czy laptopem za pomocą technologii Bluetooth 5.2 (zasięg wynosi 10 m). Zwarta obudowa z miękkim silikonowym pałąkiem sprawia, że mocno trzymają się głowy. Ale miękko wyściełane nauszniki nie pozwalają, by wrażenia z odsłuchu zdominowało uczucie fizycznego dyskomfortu. Wegańska skóra i pochłaniające wilgoć poduszki też robią swoje. Składana konstrukcja nauszników to kolejny atut, zaś na prawej słuchawce znajdziemy pokrętło do regulacji głośności.
A co z jakością dźwięku? Na jej straży stoją mocne basy i jasne wysokie tony, tak samo jak redukcja hałasu z otoczenia. Dwa mikrofony ENC (Environmental Noise Cancelling) skupiają się na głosie użytkownika, redukując szumy otoczenia, co jest szczególnie przydatne podczas rozmów telefonicznych. Nie mogło tu też zabraknąć opcji ograniczenia szumu wiatru, dzięki czemu słuchawki doskonale zdają egzamin na ulicy czy w różnych surowych warunkach w plenerze.
Do wspomnianego już ekstremalnie długiego czasu pracy dodajmy funkcję szybkiego ładowania, bo 10 minut zasilania energią przekłada się tutaj na trzy godziny pracy. Czas całkowitego naładowania Clam Blaze wynosi dwie godziny.
Kolejne atuty? Połączenie wielopunktowe Bluetooth daje możliwość podłączenia dwóch urządzeń jednocześnie. Ta funkcja na pewno przypadnie do gustu osobom, które równocześnie korzystają z telefonu i notebooka. Automatyczna pauza oznacza, że słuchawki wykrywają, kiedy są zdjęte z uszu i samodzielnie wstrzymują odtwarzanie, a po ich założeniu wznawiają. Współpraca z asystentami głosowymi Siri i Google Assistant dodaje komfortu użytkowania, wystarczy aktywować je przyciskiem z przodu lewej muszli.
W komplecie znajdziemy, rzecz jasna, przewód USB-C do naładowania słuchawek. W dodatku można wybierać spośród aż sześciu odmian kolorystycznych: Ice Grey, Silky Sand, Dried Green, Dreamy Lilac, True Blue i Storm Grey.
Katalogową cenę słuchawek Fresh ‘n Rebel Clam Blaze ustalono na poziomie 319,90 zł.
Więcej szczegółów znajduje się na oficjalnej stronie producenta https://freshnrebel.com/pl.

Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior

Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605

Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Infrastruktura

Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć
Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.