Słuchawki Fresh ‘n Rebel Clam Blaze: 80 godzin słuchania muzyki
Holenderska marka ogłasza premierę najnowszego modelu słuchawek nausznych Bluetooth 5.2. Oprócz niesamowicie pojemnej baterii oferują m.in. wyciszanie hałasu ENC, redukcję szumu wiatru, obsługę poleceń głosowych i szybkie ładowanie. Jest aż 6 wariacji kolorystycznych do wyboru.
Prawie tydzień słuchania ulubionych melodii na pojedynczym ładowaniu akumulatora mobilnych słuchawek? Mało który dostępny na rynku model może się pochwalić aż takim wynikiem, co stanowi najistotniejszy wyróżnik nowych bezprzewodowych słuchawek nausznych Clam Blaze od firmy Fresh ‘n Rebel, specjalizującej się w segmencie audio. Aż 80 godzin odtwarzania muzyki sprawia, że nie będziemy musieli zasilać ich energią zbyt często. Właśnie trafiły do sprzedaży w Polsce.
Opisywana nowość nie tylko przyciąga uwagę swoim minimalistycznym designem, ale też szerokim zestawem funkcji, które czynią ją idealnym towarzyszem dla melomanów. Słuchawki łączą się z telefonem, tabletem czy laptopem za pomocą technologii Bluetooth 5.2 (zasięg wynosi 10 m). Zwarta obudowa z miękkim silikonowym pałąkiem sprawia, że mocno trzymają się głowy. Ale miękko wyściełane nauszniki nie pozwalają, by wrażenia z odsłuchu zdominowało uczucie fizycznego dyskomfortu. Wegańska skóra i pochłaniające wilgoć poduszki też robią swoje. Składana konstrukcja nauszników to kolejny atut, zaś na prawej słuchawce znajdziemy pokrętło do regulacji głośności.
A co z jakością dźwięku? Na jej straży stoją mocne basy i jasne wysokie tony, tak samo jak redukcja hałasu z otoczenia. Dwa mikrofony ENC (Environmental Noise Cancelling) skupiają się na głosie użytkownika, redukując szumy otoczenia, co jest szczególnie przydatne podczas rozmów telefonicznych. Nie mogło tu też zabraknąć opcji ograniczenia szumu wiatru, dzięki czemu słuchawki doskonale zdają egzamin na ulicy czy w różnych surowych warunkach w plenerze.
Do wspomnianego już ekstremalnie długiego czasu pracy dodajmy funkcję szybkiego ładowania, bo 10 minut zasilania energią przekłada się tutaj na trzy godziny pracy. Czas całkowitego naładowania Clam Blaze wynosi dwie godziny.
Kolejne atuty? Połączenie wielopunktowe Bluetooth daje możliwość podłączenia dwóch urządzeń jednocześnie. Ta funkcja na pewno przypadnie do gustu osobom, które równocześnie korzystają z telefonu i notebooka. Automatyczna pauza oznacza, że słuchawki wykrywają, kiedy są zdjęte z uszu i samodzielnie wstrzymują odtwarzanie, a po ich założeniu wznawiają. Współpraca z asystentami głosowymi Siri i Google Assistant dodaje komfortu użytkowania, wystarczy aktywować je przyciskiem z przodu lewej muszli.
W komplecie znajdziemy, rzecz jasna, przewód USB-C do naładowania słuchawek. W dodatku można wybierać spośród aż sześciu odmian kolorystycznych: Ice Grey, Silky Sand, Dried Green, Dreamy Lilac, True Blue i Storm Grey.
Katalogową cenę słuchawek Fresh ‘n Rebel Clam Blaze ustalono na poziomie 319,90 zł.
Więcej szczegółów znajduje się na oficjalnej stronie producenta https://freshnrebel.com/pl.
Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior
Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605
Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.