Radio Hama DR5BT to idealny sprzęt do cieszenia się audycjami czy muzyką w tle
Firma Hama wprowadza na rynek radio cyfrowe DR5BT, poszerzając swoją i tak już mocno rozbudowaną ofertę w tym segmencie produktowym. Wbudowane 30 miejsc na ulubione stacje dla fal FM i DAB/DAB+ pozwala na szybki dostęp do najchętniej słuchanych programów z szeroką ofertą muzyki, audycji czy podcastów. W dodatku są one oferowane w cyfrowej jakości, bez żadnych szumów oraz zakłóceń.
Całość została zamknięta w eleganckiej i niewielkiej prostokątnej obudowie, utrzymanej w szaro-grafitowych barwach. Wymiary radia to 15,6 x 9,52 x 6 cm, a waga wynosi 350 g.
Na froncie urządzenia znajdziemy wszelkie niezbędne przyciski funkcyjne i pokrętło do regulacji głośności. Dzięki dwóm przyciskom bezpośredniego wybierania można zapisać swoje ulubione stacje i natychmiastowo ustawiać je bez konieczności mozolnego ręcznego szukania. Wybór stacji i inne treści możemy odczytywać na ekranie LED o przekątnej 1,7 cala. Nie mogło tu też zabraknąć oczywiście anteny teleskopowej.
Jednym z najważniejszych atutów tego modelu jest wbudowany moduł Bluetooth 5.0, który pozwala na łatwe strumieniowanie muzyki z urządzeń mobilnych, takich jak smartfon, tablet czy laptop. Producent pomyślał też o wbudowaniu gniazda USB-A do odtwarzania plików muzycznych z nośników zewnętrznych, np. pendrive’ów czy odtwarzaczy MP3. Kolejny atut to obecność złącza AUX.
Radio jest zasilanie sieciowo i akumulatorowo, natomiast ładuje się je poprzez dołączony kabel USB-C, wykorzystując zintegrowany port tego typu. Wbudowana bateria pozwala na nieprzerwane słuchanie ukochanych melodii przez 8 godzin. Najnowszy sprzęt z logo Hama bez problemu może więc służyć jako głośnik mobilny o mocy 5 W. Uwagę niewątpliwie zwraca obsługa zaawansowanego kodeka AAC.
Radio cyfrowe Hama DR5BT FM DAB/DAB+ trafiło już do sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 159 zł.
Wszystkie szczegóły poznamy na oficjalnej stronie producenta https://hamamobile.pl.
Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior
Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605
Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.