Radio Hama DR5BT to idealny sprzęt do cieszenia się audycjami czy muzyką w tle
Firma Hama wprowadza na rynek radio cyfrowe DR5BT, poszerzając swoją i tak już mocno rozbudowaną ofertę w tym segmencie produktowym. Wbudowane 30 miejsc na ulubione stacje dla fal FM i DAB/DAB+ pozwala na szybki dostęp do najchętniej słuchanych programów z szeroką ofertą muzyki, audycji czy podcastów. W dodatku są one oferowane w cyfrowej jakości, bez żadnych szumów oraz zakłóceń.
Całość została zamknięta w eleganckiej i niewielkiej prostokątnej obudowie, utrzymanej w szaro-grafitowych barwach. Wymiary radia to 15,6 x 9,52 x 6 cm, a waga wynosi 350 g.
Na froncie urządzenia znajdziemy wszelkie niezbędne przyciski funkcyjne i pokrętło do regulacji głośności. Dzięki dwóm przyciskom bezpośredniego wybierania można zapisać swoje ulubione stacje i natychmiastowo ustawiać je bez konieczności mozolnego ręcznego szukania. Wybór stacji i inne treści możemy odczytywać na ekranie LED o przekątnej 1,7 cala. Nie mogło tu też zabraknąć oczywiście anteny teleskopowej.
Jednym z najważniejszych atutów tego modelu jest wbudowany moduł Bluetooth 5.0, który pozwala na łatwe strumieniowanie muzyki z urządzeń mobilnych, takich jak smartfon, tablet czy laptop. Producent pomyślał też o wbudowaniu gniazda USB-A do odtwarzania plików muzycznych z nośników zewnętrznych, np. pendrive’ów czy odtwarzaczy MP3. Kolejny atut to obecność złącza AUX.
Radio jest zasilanie sieciowo i akumulatorowo, natomiast ładuje się je poprzez dołączony kabel USB-C, wykorzystując zintegrowany port tego typu. Wbudowana bateria pozwala na nieprzerwane słuchanie ukochanych melodii przez 8 godzin. Najnowszy sprzęt z logo Hama bez problemu może więc służyć jako głośnik mobilny o mocy 5 W. Uwagę niewątpliwie zwraca obsługa zaawansowanego kodeka AAC.
Radio cyfrowe Hama DR5BT FM DAB/DAB+ trafiło już do sprzedaży w sugerowanej cenie detalicznej 159 zł.
Wszystkie szczegóły poznamy na oficjalnej stronie producenta https://hamamobile.pl.

Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior

Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605

Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.