Komunikaty PR

Programisto, masz dość rozmów o pracę? Najlepsze zlecenia z Lemon.io

2022-08-10  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Alicja Kubów
Elephate

ul. Robotnicza 42A
53-608 Wrocław
alicjakubow|elephate.com| |alicjakubow|elephate.com
667724033
https://www.elephate.com

Zapotrzebowanie na specjalistów IT w Polsce od lat jest ogromne. Jednak wbrew pozorom znalezienie satysfakcjonującej pracy w tej branży nie zawsze należy do najłatwiejszych. Naprzeciw rosnącym oczekiwaniom specjalistów wychodzi ukraińska platforma Lemon.io. Firma proponuje dołączenie do społeczności programistów, których łączy z ciekawymi projektami. 

Programiści na wagę złota 

Eurostat podał, że na koniec 2021 r. liczba osób zatrudnionych w IT w Polsce wyniosła prawie 586 tysięcy. Jednak nadal brakuje specjalistów – według danych GUS z kwietnia 2022 r. aż 50% pracodawców z tej branży jako przeszkodę w działalności uznało niedobór wykwalifikowanych pracowników. Zgodnie z wyliczeniami portalu No Fluff Jobs zapotrzebowanie na programistów w naszym kraju w 2021 r. wzrosło aż o 236% w porównaniu z rokiem poprzednim.

Czy zatem programiści mogą dowolnie przebierać w ofertach pracy? Teoretycznie tak. W praktyce jednak znalezienie satysfakcjonującej pracy jest niełatwym zadaniem. Wadliwe procedury i problemy z komunikacją w firmie to według najnowszego badania Bulldogjob dwie największe przeszkody w efektywnej pracy w IT. Ponadto więcej niż co piąty programista skarży się na presję czasu i niedostatki technologiczne w firmie. 

Uber dla branży IT? Tak działa Lemon.io

Naprzeciw wspomnianym wyżej wyzwaniom na rynku pracy w sektorze IT wychodzi platforma z Ukrainy Lemon.io, która łączy freelancerów z klientami. Firma stanowi pomost między szybko rozwijającymi się startupami z Doliny Krzemowej a profesjonalnymi programistami. To rozwiązanie idealne dla osób zmęczonych pracą w korporacjach, ale też odczuwających niedogodności związane z niezależną pracą na zlecenie. 

Programistom, którzy trafią do naszej bazy oferujemy wyłącznie takie projekty, które pasują do ich kompetencji, doświadczenia, dostępności i stawek. Jednak decyzja o przyjęciu lub odrzuceniu zlecenia zależy tylko od nich – to dokładnie tak samo, jak w popularnych aplikacjach z ofertami transportu – mówi Aleksandr Volodarsky, CEO Lemon.io.

Zarejestruj się w każdej chwili 

Jedyne oczekiwania Lemon.io względem kandydatów to: min. 3 lata doświadczenia, bardzo dobry angielski i komunikatywność. Nie doświadczymy tu żmudnego procesu rekrutacyjnego. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej i czekać na odpowiedź. Po analizie zgłoszenia Lemon.io kontaktuje się z kandydatem, by zweryfikować trzy poszukiwane przez nich kompetencje: język angielski, komunikatywność i doświadczenie. 

Po krótkim teście z języka angielskiego dochodzi do rozmowy na żywo w celu lepszego poznania, a następnie rozmowy z jednym z deweloperów Lemon.io. I to wszystko – po pozytywnej weryfikacji programista trafia do bazy, dzięki czemu ma szansę na różnorodne i ciekawe projekty dostosowane do swoich zainteresowań, kompetencji, oczekiwań finansowych i dostępności czasowej. Formularz znajduje się na stronie internetowej.

O Lemon.io

Lemon.io to platforma założona w Kijowie, która od 2015 roku dostarcza najlepszych europejskich programistów czołowym amerykańskim firmom. Oferuje uczciwe stawki godzinowe, dobrą komunikację i ciekawe projekty. Wyznaje zasadę justice for all. W praktyce oznacza to, że standardom Lemon.io muszą dorównać nie tylko programiści, ale również klienci, dla których wykonywane są zlecenia. Ponadto firma bierze na siebie cały proces sprzedaży i inne formalności. 

Dzięki Lemon.io programiści mogą zapomnieć o nudnych negocjacjach z klientem. Dbamy o to, aby zajmowali się tylko tym, co potrafią najlepiej – kodowaniem. Wystarczy przyjść na rozmowę wstępną z klientem, aby od razu dołączyć do nowego projektu – mówi Aleksandr Volodarsky z Lemon.io.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Elephate
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Startupy Helping Hand laureatem Prix Galien Polska Biuro prasowe
2024-11-20 | 08:30

Helping Hand laureatem Prix Galien Polska

HH24 - spółka będąca twórcą Helping Hand - pierwszej w Polsce platformy oraz aplikacji mobilnej wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego dla pracowników firm i
Startupy Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
2024-11-04 | 15:00

Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży

Kolejne narzędzia AI zaprojektowane do automatyzacji zadań rosną jak grzyby po deszczu, ale tylko niektóre poza innowacyjnością zaskakują też formą. Start-up Artisan stawia na
Startupy Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
2024-10-24 | 12:00

Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku e-commerce pojawiają się nowe wyzwania w obszarze dostaw. Dotyczą one szczególnie kluczowego etapu doręczeń w obrębie miasta, jakim jest tzw.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.