Polska spółka Nestmedic z pomocą medyczną dla Ukrainy
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Polska spółka Nestmedic z pomocą medyczną dla Ukrainy
Polska spółka medyczna Nestmedic wspiera Ukrainę, przekazując sprzęt medyczny dla kobiet w ciąży. Spółka notowana na New Connect podpisała umowę z ukraińskim szpitalem na pomoc humanitarną i przekazała urządzenia do przeprowadzenia zdalnego KTG oraz zapewniła stały dostęp do platformy telemedycznej. Sprzęt umożliwia rejestrowanie zapisów KTG w dowolnym miejscu i czasie w warunkach domowych. Jest szczególnie użyteczny w przypadkach, gdy kobieta nie ma możliwości skorzystania ze stacjonarnej pomocy medycznej.
Spółka Nestmedic motywowana względami humanitarnymi wywołanymi trwającą na Ukrainie wojną zdecydowała się podjąć kroki na rzecz ukraińskiej służby zdrowia. Tym samym została podpisana umowa, której przedmiotem są zestawy Pregnabit, umożliwiające kobietom w ciąży samodzielne przeprowadzenie badania kardiotokograficznego, polegającego na równoczesnej rejestracji tętna płodu i skurczów macicy, a także ruchów płodu. Zostały one przekazane na ręce personelu medycznego szpitala w Kijowie.
Firma przekazała pełnowymiarowe pakiety, w skład których wchodzą: zarejestrowany wyrób medyczny Pregnabit (nazywany mobilnym kardiotokografem) wraz z zestawem sond (FHR, TOCO), które umożliwiają wysyłanie danych do platformy za pośrednictwem, której wynik jest odczytywany przez wyspecjalizowany personel położnych. Ponadto każde urządzenie jest wyposażone w pulsoksymetr do pomiaru tętna ciężarnej, dwa pasy z kompletem rzepów i odpowiednią przedłużką, ładowarkę z kablem do ładowania urządzenia,żel, chusteczki dezynfekujące oraz instrukcję i opakowanie do przechowywania. Spółka zapewniła także stały bezpłatny dostęp do platformy telemedycznej, umożliwiającej odczytanie wyników badania.
Wsparcie dla najbardziej narażonych grup
Służba zdrowia na Ukrainie – w związku z trwającą obecnie wojną – zmaga się z wieloma wyzwaniami, jednak szczególnie istotną kwestią jest brak sprzętu medycznego i lekarstw. Wśród najbardziej narażonych grup społecznych znajdują się osoby starsze, przewlekle chore, dzieci oraz kobiety ciężarne, które wymagają nieprzerwanej opieki lekarskiej, a także monitorowania przebiegu ciąży. Pacjentki te niejednokrotnie zmuszone były do przerwania regularności badań.
– Spółka Nestmedic dostrzega potrzebę pomocy naszym wschodnim sąsiadom. Profesjonalna telemedyczna kardiotokografia ciąży ma pomóc Ukrainkom w monitorowaniu jej przebiegu. W ten sposób wspieramy Ukrainę, dostarczając niezbędny sprzęt medyczny. Jesteśmy świadomi, że pomoc humanitarna jest w tym momencie kluczowa, dlatego przekazaliśmy urządzenia Pregnabit, by ciężarne kobiety mogły czuć się bezpiecznie. Dostęp do telemedycyny jest niezbędny w dzisiejszych czasach, a w sytuacjach kryzysu czy wojny jest to rozwiązanie ratujące życie – mówi Jacek Gnich, prezes Nestmedic.
Technologia w służbie medycyny
Regularne konsultacje lekarskie oraz dostęp do podstawowych badań są zagwarantowane pacjentom, jednak w sytuacji wojny rozwiązania technologiczne ratują życie. Po przeprowadzaniu badania urządzeniem Pregnabit w przypadku nieprawidłowości ciężarna natychmiast otrzymuje informację o konieczności stacjonarnej konsultacji z lekarzem.
Nestmedic stale ulepsza stosowane rozwiązania. W czerwcu tego roku firma oficjalnie uzyskała certyfikat MDR wyrobu medycznego dla swojego najnowszego urządzenia – Pregnabit Pro i platformy Pregnabit Cloud, co pozwala wprowadzać urządzenia na nowe rynki europejskie.
Helping Hand laureatem Prix Galien Polska
Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł
Historyczna polska akwizycja w USA sfinalizowana. Chemiczny koncern należący do Kulczyk Investments zyskuje mocną pozycję w Ameryce Północnej
Chemiczna grupa Qemetica, należąca do portfela Kulczyk Investments, sfinalizowała transakcję nabycia od koncernu PPG biznesu krzemionki strącanej za 1,2 mld zł, czyli ok. 310 mln dol. Tym samym przejmuje fabryki w Holandii i USA, stając się trzecim graczem w Europie i drugim w Ameryce Północnej na rynku tego surowca, kluczowego m.in. dla globalnej branży motoryzacyjnej.
Infrastruktura
PGE: Na dniach zapadnie decyzja inwestycyjna dla Baltica 2. Ta morska farma wiatrowa ma zacząć działać od 2027 roku
Wyniki finansowe i operacyjne PGE Polskiej Grupy Energetycznej za III kwartał 2024 roku są stabilne i zgodne z wcześniejszymi szacunkami, co pozwala utrzymać kurs na wielkoskalowe inwestycje transformujące polską energetykę – podała spółka. Jednym z flagowych projektów jest budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica o łącznej mocy ok. 2,5 GW. W najbliższych dniach zapadnie decyzja inwestycyjna w sprawie jej pierwszego etapu, projektu Baltica 2.
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.