Komunikaty PR

Petsy pozyskało ponad milion euro od aniołów biznesu.

2024-09-10  |  08:00
Biuro prasowe

Obecny na rynku od ponad dwóch lat startup Petsy pozyskał niedawno ponad milion euro finansowania od aniołów biznesu. Spółka, będąca liderem usług opieki nad zwierzętami domowymi w naszym kraju, posiada aktualnie ponad 90 000 zarejestrowanych użytkowników, a tylko w lipcu z jej platformy skorzystano ponad dwa tysiące razy. Kapitał pozyskany w pierwszej rundzie finansowania pomógł Petsy nie tylko rozszerzyć swoją działalność w Polsce, ale także udoskonalić platformę łączącą właścicieli pupili ze zweryfikowanymi petsitterami oraz rozpocząć ekspansję na rynek czeski. Jak zapowiadają założyciele - Michał Wojewoda oraz Bartek Sobota, nie planują zwalniać tempa i już teraz pracują nad kolejną rundą finansowania, która pozwoli im na rozbudowę działu data science oraz rozwój Petsy w regionie DACH.

Choć sezon wakacyjny zmierza ku końcowi, to nie jest on jedynym wyzwaniem właścicieli zwierząt domowych. Urlopy, wyjazdy weekendowe, spotkania z przyjaciółmi czy bardziej intensywne dni w pracy - nie wszędzie możemy zabrać ze sobą ukochanego pupila, a znalezienie zaufanej opieki, za każdym razem stanowi wyzwanie. Oczywiście, naturalnym wyborem często bywa skorzystanie z pomocy rodziny i przyjaciół, lecz nie zawsze możemy sobie pozwolić na wykorzystywanie ich uprzejmości i też nie zawsze mamy pewność, że zaopiekują się pupilem we właściwy sposób, przestrzegając jego zwyczajów czy diety.

Szacuje się, że w polskich domach żyje aktualnie około ośmiu milionów psów i siedmiu milionów kotów. Z roku na rok te liczby rosną, a zwierzęta domowe coraz częściej traktowane są jak pełnoprawni członkowie rodziny. Właśnie dlatego, chcąc zapewnić im jak najwyższy komfort i bezpieczeństwo, znalezienie opieki na czas naszego wyjazdu staje się sporym wyzwaniem. Odpowiedzią na te trudności staje się coraz popularniejsza usługa petsittingu, której liderem w naszym kraju jest startup Petsy. Opracowana przez nich platforma łączy właścicieli zwierząt z profesjonalnymi i zweryfikowanymi opiekunami, oferując bezpieczną możliwość zostawienia pupila pod opieką zaufanych osób. Pozostawienie pupila pod czyjąś opieką to stres nie tylko dla samego zwierzaka, ale także właściciela. Petsy rozwiązuje ten problem, pomagając właścicielom zwierząt w znalezieniu zweryfikowanych petsitterów, którzy potrafią w odpowiedni sposób zająć się ich czworonogiem. Zapewniamy najwyższy poziom usług i bezpieczeństwa, dlatego każdy z petsitterów obecnych na naszej platformie, a mamy ich już ponad 3 000, przeszedł trzy stopniową weryfikację, której częścią jest rozmowa z naszą behawiorystką zwierząt. Dzięki temu nasi klienci mają pewność, że zostawiają swojego pupila w dobrych rękach. - komentuje Bartek Sobota, CGO i współzałożyciel Petsy. Co więcej, każda usługa petsittingu rezerwowana przez naszą platformę objęta jest darmowym pakietem usług Petsy Care. Zawiera on Ubezpieczenie OC, pomoc weterynaryjną oraz wsparcie behawiorysty, dzięki czemu gwarantujemy pełne bezpieczeństwo i komfort, zarówno zwierzętom, jak i ich właścicielom oraz opiekunom. - dodaje Bartek Sobota.

Petsy jest już obecne w czterdziestu miastach w Polsce oraz czterech w Czechach, a na platformie jest już zarejestrowanych ponad 90 000 użytkowników. Spółka pozyskała niedawno 1,1 miliona euro w ramach swojej pierwszej rundy finansowania, a jej rozwój wsparło ponad 30 aniołów biznesu, w tym m.in. Piotr Wawrysiuk, założyciel startupu PsiBufet, czy grono inwestorów prywatnych zrzeszonych w ramach Cobin Angels. Kapitał został przeznaczony przez zespół na umocnienie pozycji spółki na rynku polskim oraz dopracowanie platformy i przygotowanie jej do debiutu na zagranicznych rynkach. Tylko w lipcu z usług oferowanych przez Petsy skorzystano blisko 2 500 razy, co stawia nas w pozycji krajowego lidera. Szacujemy, że aktualnie z usług petsittingu korzysta 5% właścicieli zwierząt domowych w naszym kraju, z czego 20-25% realizuje je poprzez nowoczesne portale i aplikacje dedykowane temu celowi. Co więcej, z naszych danych wynika, że 60-70% tej grupy zamawia usługi petsittingu właśnie poprzez naszą platformę. Warto też wspomnieć o szacunkach dotyczących samego rynku, które wskazują, że w ciągu najbliższych 3 lat liczba osób korzystających z usług petsitterów wzrośnie nawet 5 krotnie, gdyż rynek ten zarówno w Polsce, jak i w Europie, jest w fazie dynamicznego rozwoju. Ten wzrost, potwierdzają też nasze wyniki, które pokazują, że w ciągu ostatniego roku liczba zrealizowanych usług przez Petsy wzrosła o ponad 200%. - komentuje Michał Wojewoda, CEO i współzałożyciel Petsy. Już teraz, wspólnie z naszym fantastycznym zespołem, intensywnie pracujemy nad ostatnimi szczegółami naszej strategii ekspansji w regionie DACH, który odpowiada za około ¼ rynku petsittingu w EU. Do realizacji jej wdrożenia, a także rozbudowy naszego działu data science, chcemy wykorzystać środki z kolejnej rundy finansowania, nad którą już pracujemy i planujemy jej zamknięcie do końca tego roku. - dodaje Michał Wojewoda.

Od kilku lat obserwujemy znaczący rozwój rynku petsittingu na całym świecie. Według danych przedstawionych w raporcie Global Market Insights, jego wartość w 2023 roku oszacowano na ponad 2,5 mld USD, a prognozowany średnioroczny wskaźnik wzrostu w najbliższych ośmiu latach ma wynieść ponad 10%. Pozwala nam to zakładać, że globalny rynek petsittingu w 2032 roku będzie wart ponad 6 miliardów USD. Petsy porusza się na jednym z dynamiczniej rozwijających się rynków, a wczesne rozpoznanie jego potencjału pozwoliło firmie osiągnąć obecną pozycję lidera petsittingu w Polsce. Ich kreatywność oraz strategia dalszego rozwoju, w połączeniu z ambicją i determinacją całego zespołu z pewnością pozwoli im w najbliższych kilku latach walczyć o mocną pozycję na europejskim rynku opieki nad zwierzętami domowymi. - komentuje Adam Radzki, jeden z aniołów biznesu COBIN Angels wspierających Petsy i laureat nagrody Business Angel of the Year w kategorii debiutant roku, przyznawanej przez Cobin Angels.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Startupy Helping Hand laureatem Prix Galien Polska Biuro prasowe
2024-11-20 | 08:30

Helping Hand laureatem Prix Galien Polska

HH24 - spółka będąca twórcą Helping Hand - pierwszej w Polsce platformy oraz aplikacji mobilnej wellbeing i kompleksowego wsparcia psychologicznego dla pracowników firm i
Startupy Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
2024-11-04 | 15:00

Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży

Kolejne narzędzia AI zaprojektowane do automatyzacji zadań rosną jak grzyby po deszczu, ale tylko niektóre poza innowacyjnością zaskakują też formą. Start-up Artisan stawia na
Startupy Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
2024-10-24 | 12:00

Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.

Wraz z dynamicznym rozwojem rynku e-commerce pojawiają się nowe wyzwania w obszarze dostaw. Dotyczą one szczególnie kluczowego etapu doręczeń w obrębie miasta, jakim jest tzw.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media i PR

Sztuczna inteligencja rewolucjonizuje marketing. Narzędzia AI dają drugie życie tradycyjnym formom reklamy

Z badań GroupM wynika, że już w najbliższym czasie połowa inwestycji w media będzie oparta na decyzjach wspomaganych przez sztuczną inteligencję, a do 2028 roku będą to już dwie na trzy transakcje. Prawie 9 na 10 przedstawicieli branży wskazuje AI jako technologię, która będzie mieć w najbliższym czasie największy wpływ na marketing. Debata o potencjale tej technologii rozgrzewa branżę, a możliwości jej wykorzystania wciąż przybywa – od planowania i optymalizowania kampanii reklamowych, przez influencer marketing, po media postrzegane jako tradycyjne, które dzięki innowacjom zyskują „drugie życie”.

Farmacja

Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej

Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią  raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Rolnictwo

Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu

Do 2031 roku rynek usług związanych z danymi satelitarnymi ma wzrosnąć ponad czterokrotnie – przewidują analitycy. Na rosnącą podaż wpływ może mieć nałożony na dużą część przedsiębiorców, w tym producentów rolnych, obowiązek raportowania wpływu środowiskowego. Dane satelitarne są jednak cennym narzędziem również w rękach urbanistów i samorządowców. Z dokładnością do milimetrów pokazują zjawiska takie jak np. osiadanie gruntów, co pozwala na wczesne podejmowanie decyzji o kluczowych modernizacjach infrastruktury.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.