Motorola Solutions Tech MeetUP
Pierwsza w tym roku edycja Tech MeetUp – już sekundy ratują ludzkie życie.
Od momentu wykonania połączenia na numer alarmowy 112 do przyjazdu służb ratowniczych podejmowane są setki jeśli nie tysiące małych kroków, które dzieją się z dala naszych oczu. Dyspozytorzy działają w swoistych centrach dowodzenia gdzie synchronizowane są liczne informacje, które umożliwiają wysyłanie najlepszej pomocy z możliwych. Tematem tegorocznego Tech MeetUp, który odbędzie się 26 stycznia w Krakowie będą rozwiązania techniczne umożliwiające realizację zadań służb bezpieczeństwa.
Merytoryka, wiedza i inspiracja – to wszystko co marka Motorola Solutions nieustanie promuje w swoich działaniach dydaktycznych i szkoleniowych. Krakowski oddział firmy jest jednym z największych w Europie centrów badawczych. Posiadając tak duże zaplecze, specjaliści z branży technologicznej chcą dzielić się ogromną wiedzą, a także inspirować do zmian i rozwoju. Podczas tegorocznego Tech MeetUp odbędą się trzy prezentacje m.in. Server-sent events as a way of real-time updates, gdzie prelegentem będzie Adrian Krzemiński związany z web developmentem. Druga konferencja dotyczyć ma Microfrontend design, a omawiać ją będzie Łukasz Bugajski związany wdrażaniem projektów opartych na architekturze microfrontend pomiędzy wieloma aplikacjami. Ostatnia część skupi się na, Multi-screen Web Applications gdzie prezentacje poprowadzi Bartłomiej Olejak, który posiada siedemnastoletnie doświadczenie w procesach wytwórczych oprogramowania.
Po każdym z wykładów odbędą się sesje Q&A oraz net working.
Po ogromnej dawce wiedzy przyjdzie również czas na rozmowy w nieco luźniejszej atmosferze. Styczniowy Tech MeetUp został stworzony dla programistów pragnących poszerzyć swoją wiedzę w projektowaniu aplikacji, jednak zainteresować może najbardziej developerów specjalizujących się w oprogramowaniu aplikacji webowych.
Tech MeetUp Motorola Solutions odbędzie się w czwartek 26.01.2023, o godzinie 18.00 w Browarze Lubicz,
ul. Lubicz 17J Kraków.
Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się na platformie Evenea, pod linkiem.
Cyberbezpieczeństwo dzięki MiR Fleet Enterprise
AI Accelerator od UR dla rozwoju cobotów
Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.