AI Accelerator od UR dla rozwoju cobotów
Produkt, zaprojektowany do celów komercyjnych i badawczych, zapewnia programistom konfigurowalną platformę do tworzenia aplikacji, przyspieszenia badań i skracania czasu wprowadzania na rynek produktów opartych na sztucznej inteligencji.
UR AI Accelerator wprowadza w większym wymiarze technologię sztucznej inteligencji do oprogramowania PolyScope X firmy Universal Robots (UR). Obsługiwany jest przez biblioteki NVIDIA Isaac™ oraz modele AI działające na wbudowanym module systemu NVIDIA Jetson AGX Orin™. Z kolei NVIDIA Isaac Manipulator oferuje developerom możliwość poprawy wydajności i użycia najnowocześniejszych technologii AI w swoich robotycznych projektach. Produkt w zestawie zawiera również wysokiej jakości, nowo opracowaną kamerę 3D Orbbec Gemini 335Lg.
Dzięki płynnej integracji pakiet ten oferuje developerom gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka, kompleksowy plan wejścia na rynek.
Na podstawie wbudowanych wersji demonstracyjnych AI Accelerator wykorzystuje platformę UR aby umożliwić takie funkcje jak szacowanie pozycji, śledzenie, wykrywanie obiektów, planowanie ścieżki, klasyfikacja obrazu, kontrola jakości, wykrywanie stanu i inne. Produkt, obsługiwany przez PolyScope X, daje również developerom swobodę wyboru zestawów narzędzi, języków programowania i bibliotek, z których chcą korzystać, a także elastyczność w tworzeniu własnych programów.
Cyberbezpieczeństwo dzięki MiR Fleet Enterprise
Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
Twój system parkingowy zintegrowany z system stacji ładowania EV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
Agencja Badań Medycznych w przyszłym roku planuje ogłosić dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy niekomercyjnych badań klinicznych z przewidywaną alokacją w wysokości 200 mln zł, drugi – niekomercyjnych eksperymentów badawczych z pulą w wysokości 75 mln zł. ABM zapowiada, że w 2025 roku skupi się na badaniach własnych, a także budowie rozwoju współpracy międzynarodowej.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.