AI Accelerator od UR dla rozwoju cobotów
Produkt, zaprojektowany do celów komercyjnych i badawczych, zapewnia programistom konfigurowalną platformę do tworzenia aplikacji, przyspieszenia badań i skracania czasu wprowadzania na rynek produktów opartych na sztucznej inteligencji.
UR AI Accelerator wprowadza w większym wymiarze technologię sztucznej inteligencji do oprogramowania PolyScope X firmy Universal Robots (UR). Obsługiwany jest przez biblioteki NVIDIA Isaac™ oraz modele AI działające na wbudowanym module systemu NVIDIA Jetson AGX Orin™. Z kolei NVIDIA Isaac Manipulator oferuje developerom możliwość poprawy wydajności i użycia najnowocześniejszych technologii AI w swoich robotycznych projektach. Produkt w zestawie zawiera również wysokiej jakości, nowo opracowaną kamerę 3D Orbbec Gemini 335Lg.
Dzięki płynnej integracji pakiet ten oferuje developerom gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka, kompleksowy plan wejścia na rynek.
Na podstawie wbudowanych wersji demonstracyjnych AI Accelerator wykorzystuje platformę UR aby umożliwić takie funkcje jak szacowanie pozycji, śledzenie, wykrywanie obiektów, planowanie ścieżki, klasyfikacja obrazu, kontrola jakości, wykrywanie stanu i inne. Produkt, obsługiwany przez PolyScope X, daje również developerom swobodę wyboru zestawów narzędzi, języków programowania i bibliotek, z których chcą korzystać, a także elastyczność w tworzeniu własnych programów.

Cyberbezpieczeństwo dzięki MiR Fleet Enterprise

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Twój system parkingowy zintegrowany z system stacji ładowania EV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.