Cyberbezpieczeństwo dzięki MiR Fleet Enterprise
MiR Fleet Enterprise oznacza odejście od tradycyjnych systemów zarządzania flotą. Zbudowane do pracy na serwerach Windows i wspierające różne strategie wirtualizacji, oprogramowanie jest kompatybilne z nowoczesnymi infrastrukturami IT i środowiskami chmurowymi, ułatwiając wdrażanie i integrację. Kluczowe funkcje obejmują:
- Zwiększone cyberbezpieczeństwo: oprogramowanie oferuje zaawansowane środki cyberbezpieczeństwa, takie jak pojedyncze logowanie, rejestrowanie audytów i ulepszony system zarządzania uprawnieniami użytkowników, zgodny z normą IEC 62443 część 4-2 (SL-C 3), aby zapewnić silną ochronę przed ewoluującymi zagrożeniami cybernetycznymi. Jego proaktywne podejście do cyberbezpieczeństwa gwarantuje, że klienci mogą bez obaw integrować i skalować swoje systemy AMR bez narażania bezpieczeństwa IT.
- Elastyczna konfiguracja: klienci zyskują pełną kontrolę nad konfiguracją oprogramowania, co umożliwia łatwe dostosowywanie i aktualizacje zgodne z ich strategią zarządzania IT. Elastyczność ta umożliwia szybką adaptację do nawet najbardziej wymagających potrzeb operacyjnych.
- Wydajna skalowalność: zaprojektowany z myślą o rosnących flotach i złożonych procesach integracyjnych, MiR Fleet Enterprise usprawnia komunikację między oprogramowaniem zarządzającym a poszczególnymi AMR. Optymalizacja wymiany danych zmniejsza obciążenie sieci i zwiększa wydajność operacyjną, nawet w przypadku flot liczących ponad 100 jednostek.

AI Accelerator od UR dla rozwoju cobotów

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Twój system parkingowy zintegrowany z system stacji ładowania EV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.