Cyberbezpieczeństwo dzięki MiR Fleet Enterprise
MiR Fleet Enterprise oznacza odejście od tradycyjnych systemów zarządzania flotą. Zbudowane do pracy na serwerach Windows i wspierające różne strategie wirtualizacji, oprogramowanie jest kompatybilne z nowoczesnymi infrastrukturami IT i środowiskami chmurowymi, ułatwiając wdrażanie i integrację. Kluczowe funkcje obejmują:
- Zwiększone cyberbezpieczeństwo: oprogramowanie oferuje zaawansowane środki cyberbezpieczeństwa, takie jak pojedyncze logowanie, rejestrowanie audytów i ulepszony system zarządzania uprawnieniami użytkowników, zgodny z normą IEC 62443 część 4-2 (SL-C 3), aby zapewnić silną ochronę przed ewoluującymi zagrożeniami cybernetycznymi. Jego proaktywne podejście do cyberbezpieczeństwa gwarantuje, że klienci mogą bez obaw integrować i skalować swoje systemy AMR bez narażania bezpieczeństwa IT.
- Elastyczna konfiguracja: klienci zyskują pełną kontrolę nad konfiguracją oprogramowania, co umożliwia łatwe dostosowywanie i aktualizacje zgodne z ich strategią zarządzania IT. Elastyczność ta umożliwia szybką adaptację do nawet najbardziej wymagających potrzeb operacyjnych.
- Wydajna skalowalność: zaprojektowany z myślą o rosnących flotach i złożonych procesach integracyjnych, MiR Fleet Enterprise usprawnia komunikację między oprogramowaniem zarządzającym a poszczególnymi AMR. Optymalizacja wymiany danych zmniejsza obciążenie sieci i zwiększa wydajność operacyjną, nawet w przypadku flot liczących ponad 100 jednostek.

AI Accelerator od UR dla rozwoju cobotów

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Twój system parkingowy zintegrowany z system stacji ładowania EV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.