Cyberbezpieczeństwo dzięki MiR Fleet Enterprise
MiR Fleet Enterprise oznacza odejście od tradycyjnych systemów zarządzania flotą. Zbudowane do pracy na serwerach Windows i wspierające różne strategie wirtualizacji, oprogramowanie jest kompatybilne z nowoczesnymi infrastrukturami IT i środowiskami chmurowymi, ułatwiając wdrażanie i integrację. Kluczowe funkcje obejmują:
- Zwiększone cyberbezpieczeństwo: oprogramowanie oferuje zaawansowane środki cyberbezpieczeństwa, takie jak pojedyncze logowanie, rejestrowanie audytów i ulepszony system zarządzania uprawnieniami użytkowników, zgodny z normą IEC 62443 część 4-2 (SL-C 3), aby zapewnić silną ochronę przed ewoluującymi zagrożeniami cybernetycznymi. Jego proaktywne podejście do cyberbezpieczeństwa gwarantuje, że klienci mogą bez obaw integrować i skalować swoje systemy AMR bez narażania bezpieczeństwa IT.
- Elastyczna konfiguracja: klienci zyskują pełną kontrolę nad konfiguracją oprogramowania, co umożliwia łatwe dostosowywanie i aktualizacje zgodne z ich strategią zarządzania IT. Elastyczność ta umożliwia szybką adaptację do nawet najbardziej wymagających potrzeb operacyjnych.
- Wydajna skalowalność: zaprojektowany z myślą o rosnących flotach i złożonych procesach integracyjnych, MiR Fleet Enterprise usprawnia komunikację między oprogramowaniem zarządzającym a poszczególnymi AMR. Optymalizacja wymiany danych zmniejsza obciążenie sieci i zwiększa wydajność operacyjną, nawet w przypadku flot liczących ponad 100 jednostek.
AI Accelerator od UR dla rozwoju cobotów
Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
Twój system parkingowy zintegrowany z system stacji ładowania EV
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.