MiR wprowadza nowe oprogramowanie chmurowe do optymalizacji floty robotów
MiR wprowadza nowe oprogramowanie chmurowe do optymalizacji floty robotów
MiR Insights to nowe oprogramowanie chmurowe firmy Mobile Industrial Robots (MiR). Dostarcza ono właścicielom flot robotów MiR praktycznych informacji, umożliwiających poprawę wydajności, wydłużenie czasu pracy robotów oraz skuteczniejsze rozwiązywanie problemów, co w rezultacie przekłada się na lepszy zwrot z inwestycji.
Odense, marzec 2023: Wraz z rozwojem flot autonomicznych robotów mobilnych (AMR) rośnie zapotrzebowanie na narzędzia do optymalizacji ich wydajności i zarządzania nimi. Dlatego firma MiR ogłasza wprowadzenie MiR Insights – nowego programu opartego na chmurze. Umożliwia on właścicielom floty robotów śledzenie i analizowanie operacji wykonywanych przez AMR oraz uzyskiwanie użytecznych informacji, które mogą poprawić wydajność robotów.
Dzięki MiR Insights możliwe jest uzyskanie odpowiedzi na pytania takie jak:
- Jaka była średnia skuteczność zadań wykonywanych przez flotę robotów w danym tygodniu?
- Czy są jakieś konkretne obszary w produkcji, w których roboty napotykają powtarzające się problemy?
- Jak zmiany wprowadzone na hali produkcyjnej wpływają na wydajność robotów?
Oprogramowanie umożliwia również właścicielom flot łatwy dostęp do danych technicznych oraz ich udostępniania w celu szybszej i bardziej efektywnej reakcji na sytuację.
„MiR Insights zapewnia użytkownikom floty AMR znacznie lepsze zrozumienie działania robotów i ich interakcji z środowiskiem” mówi prezes MiR, Walter Vahey. „Ta wiedza umożliwi naszym klientom szybszy rozwój i dalszą rozbudowę instalacji oraz znacznie poprawi ROI".
Najważniejszymi funkcjonalnościami MiR Insights są:
- Pulpity danych: monitorowanie wskaźników KPI takich jak pokonany dystans, ukończone zadania, czy poziom wykorzystania robota.
- Mapy ciepła: śledzenie aktywności robotów zarówno pod kątem czasu jak i lokalizacji, wizualizacja obszarów ze słabym zasięgu WiFi i potencjalnych wąskich gardeł.
Bezpieczne przechowywanie danych w chmurze
Oprogramowanie MiR Insights jest umieszczone na platformie Microsoft Azure i wykorzystywane w połączeniu z MiR Fleet, czyli programem do zarządzania flotą robotów Mobile Industrial Robots. Program w chmurze odczytuje dane z MiR Fleet, ale nie ingeruje w operacje floty, sterowanie pojedynczymi robotami, ani nie dostosowuje ustawień AMRów. Panel MiR Insights jest bardzo intuicyjny i zawiera opcje wizualizacji danych, a także wtyczkę API (ang. application programming interface) do przenoszenia surowych danych w celu wykorzystania ich w systemach zewnętrznych. Oprogramowanie MiR Insights zostało zaprojektowane z myślą o usprawnieniu funkcjonalności flot AMR na bazie doświadczeń klientów Mobile Industrial Robots.
MiR Insights zostanie zaprezentowane podczas targów ProMat 2023 w Chicago w dniach 20-23 marca, a już od II kwartału 2023 roku będą mogli z niego korzystać klienci MiR.
O Mobile Industrial Robots:
Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką. Innowacyjne roboty MiR zostały wdrożone już przez setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, a także kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Założona w 2013 r. w Danii firma urosła do rangi światowego lidera z blisko 220 dystrybutorami i certyfikowanymi integratorami systemów w 60 krajach. W roku 2018 MiR został przejęty przez Teradyne, a cztery lata później połączył się z AutoGuide Mobile Robots, aby dostarczyć szeroką gamę produktów AMR, od niskiej do ciężkiej ładowności. Firma swoją siedzibę główną ma w Odense w Danii, a oddziały regionalne w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com
Dodatkowe informacje
Dorota Prochowicz
dprochowicz@communication.pl
+48 728 401 433
Cyberbezpieczeństwo dzięki MiR Fleet Enterprise
AI Accelerator od UR dla rozwoju cobotów
Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.