PANASONIC PRZEDSTAWIA KAMERĘ PTZ NOWEJ GENERACJI
Panasonic Connect Europe zaprezentował dziś kolejny model zintegrowanej kamery PTZ 4K nowej generacji AW-UE160W/K, która zapewnia zarówno wysoką jakość obrazu jak i dużą wydajność produkcji telewizyjnej dla klientów związanych z branżą rozrywkową, w tym transmisją, wydarzeniami na żywo i produkcją VR/AR. Będzie ona dostępna w pierwszym kwartale 2023 roku.
Nowy flagowy model umożliwia wyjątkową ekspresję wizualną poprzez połączenie elastyczności kamery PTZ, którą można ustawić w dowolnej pozycji i pod dowolonym kątem, z funkcjonalnością kamery systemowej używanej w zastosowaniach studyjnych. Oprócz wyjątkowo wysokiej czułości F14 / 2,000 LX4 i funkcjonalności szeroko-pasmowego NDI®6 , AW-UE160 jest również pierwszą w historii kompaktową kamerą PTZ obsługującą SMPTE ST2110, dostępną za pośrednictwem prostej opcji dodatkowego oprogramowania.
AW-UE160W/K to pierwszy w branży produkt, który łączy w sobie zalety kamer systemowych (studyjnych) i kamer PTZ. Zapewnia Ma również najwyższy w branży poziom akwizycji obrazu porównywalny do filmowego dzięki możliwościom zastosowania unikalnych efektów wideo, które można wyrazić uzyskać przy pomocy różnych nastaw menu kamery. metod fotografowania. Bogactwo nowych funkcji zapewnia widzom zupełnie nowe wrażenia, w tym wciągające obrazy z niespotykanej perspektywy.
Główne cechy
1. Bezkompromisowa wydajność akwizycji nagrywania i funkcjonalność
Oprócz wysokiej czułości F14 / 2,000 LX4, równoważnej z kamerą studyjną, a także przetwarzania obrazu rozwiązaniami najnowszej generacji, którą cechuje się LUMIX, AW-UE160 jest dodatkowo wyposażona w nowo opracowany autofokus z detekcją fazy (PDAF), który umożliwia szybkie ustawianie ostrości i może być używana do nagrywania szybko poruszających się obiektów. Nowa kamera PTZ od Panasonic jest wyposażona w szereg funkcji, które umożliwiają precyzyjną produkcję wideo , w tym nowy mechanizm PTZ, 20-krotny zoom optyczny i hybrydową stabilizację obrazu.
2. Dzięki tym funkcjom można realizować produkcję telewizyjną nowej generacji za pomocą różnych metod i funkcji nagrywania
AW-UE160 to pierwsza kamera PTZ2 obsługująca SMPTE ST21103, standard transmisji IP dla branży telewizyjnej oraz transmisję bezprzewodową za pomocą mobilnego routera 5G (przez tethering USB). Obsługuje wejście zwrotne powrotne5 i posiada dodatkową tylną lampkę „Tally” diodę świecącą na żółto, które są niezbędne pomocne do połączenia współpracy z kamerami studyjnymi systemowymi. Ponadto jest wyposażona w funkcję „Crop” pozwalającą na uzyskanie zoomu przycinania, która może odtwarzać wideo różnych kadrów (HD) pod wieloma kątami za pomocą jednej kamery, a także posiada 2 szybkie wyjścia (HD) z SDI / HDMI.
3. Łatwość obsługi i wszechstronność zmniejsza stres związany z nagrywaniem na miejscu
Obsługa różnych interfejsów i protokołów (SMPTE ST2110, High-B i szerokość NDI®6, NDI®| HX6, SRT, FreeD, RTMP/RTMPS itp.) zmniejsza obciążenie związane z wprowadzaniem ułatwia integrację kamery z istniejącymi systemami do istniejących systemów. Jeśli wyjście jest obsługiwane z wielu terminali jednocześnie, nie ma ograniczeń co do formatu wyjściowego sygnału wideo, umożliwiając pracę simulcast w 4K. Obsługa plików scen, sterowanie matrycą kolorów, bezpłatne opcje oprogramowania Panasonic oraz zdalny panel operacyjny (ROP) do zarządzania partiami wielu kamer sprawiają, że mieszana obsługa z kamerami systemowymi jest jeszcze łatwiejsza. Ponadto funkcja wyświetlania przebiegów i funkcja wyświetlania WFM poziomego miernika poziomu zmniejszają obciążenie związane z konfiguracją i regulacją obrazu.
Więcej informacji na temat kamery PTZ Panasonic AW-UE160W/K można znaleźć na stronie internetowej Panasonic.

„Lorenz. W naszych rękach”. Marka Lorenz z nową ramą komunikacyjną

Maczfit z nowym Prezesem

Grupa Publicis będzie zarządzać budżetem mediowym MediaMarkt Polska!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE
Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Konsument
Za pół roku zacznie obowiązywać w Polsce system kaucyjny. Polacy obawiają się jego uciążliwości

1 października br. w Polsce zacznie obowiązywać system kaucyjny. Nie wszyscy konsumenci zdają sobie sprawę z tego, jakimi regułami będzie się rządzić. Eksperci podkreślają jednak, że podejście społeczeństwa jest pozytywne, choć wdrażaniu systemu towarzyszą pewne obawy. Ich zdaniem nie da się pewnie uniknąć na początku błędów i frustracji, ale pozytywne jest już to, że system zacznie działać.
Edukacja
W cyfrowym świecie spada umiejętność koncentracji. Uważność można ćwiczyć od najmłodszych lat

Poziom koncentracji młodzieży funkcjonującej w trybie multiscreeningu spada poniżej poziomu umożliwiającego efektywną naukę – wskazują eksperci NASK. Cyfrowe bodźce sprawiają, że mniejsza jest też zdolność do głębokiego przetwarzania informacji. By poradzić sobie z wyzwaniami, jakie wiążą się z rozwojem cyfrowym, kluczowe jest rozwijanie umiejętności społecznych od najmłodszych lat, m.in. uważności. Fundacja Orange w ramach programu MegaMisja chce budować takie kompetencje u przedszkolaków i młodszych uczniów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.