PANASONIC PRZEDSTAWIA KAMERĘ PTZ NOWEJ GENERACJI
Panasonic Connect Europe zaprezentował dziś kolejny model zintegrowanej kamery PTZ 4K nowej generacji AW-UE160W/K, która zapewnia zarówno wysoką jakość obrazu jak i dużą wydajność produkcji telewizyjnej dla klientów związanych z branżą rozrywkową, w tym transmisją, wydarzeniami na żywo i produkcją VR/AR. Będzie ona dostępna w pierwszym kwartale 2023 roku.
Nowy flagowy model umożliwia wyjątkową ekspresję wizualną poprzez połączenie elastyczności kamery PTZ, którą można ustawić w dowolnej pozycji i pod dowolonym kątem, z funkcjonalnością kamery systemowej używanej w zastosowaniach studyjnych. Oprócz wyjątkowo wysokiej czułości F14 / 2,000 LX4 i funkcjonalności szeroko-pasmowego NDI®6 , AW-UE160 jest również pierwszą w historii kompaktową kamerą PTZ obsługującą SMPTE ST2110, dostępną za pośrednictwem prostej opcji dodatkowego oprogramowania.
AW-UE160W/K to pierwszy w branży produkt, który łączy w sobie zalety kamer systemowych (studyjnych) i kamer PTZ. Zapewnia Ma również najwyższy w branży poziom akwizycji obrazu porównywalny do filmowego dzięki możliwościom zastosowania unikalnych efektów wideo, które można wyrazić uzyskać przy pomocy różnych nastaw menu kamery. metod fotografowania. Bogactwo nowych funkcji zapewnia widzom zupełnie nowe wrażenia, w tym wciągające obrazy z niespotykanej perspektywy.
Główne cechy
1. Bezkompromisowa wydajność akwizycji nagrywania i funkcjonalność
Oprócz wysokiej czułości F14 / 2,000 LX4, równoważnej z kamerą studyjną, a także przetwarzania obrazu rozwiązaniami najnowszej generacji, którą cechuje się LUMIX, AW-UE160 jest dodatkowo wyposażona w nowo opracowany autofokus z detekcją fazy (PDAF), który umożliwia szybkie ustawianie ostrości i może być używana do nagrywania szybko poruszających się obiektów. Nowa kamera PTZ od Panasonic jest wyposażona w szereg funkcji, które umożliwiają precyzyjną produkcję wideo , w tym nowy mechanizm PTZ, 20-krotny zoom optyczny i hybrydową stabilizację obrazu.
2. Dzięki tym funkcjom można realizować produkcję telewizyjną nowej generacji za pomocą różnych metod i funkcji nagrywania
AW-UE160 to pierwsza kamera PTZ2 obsługująca SMPTE ST21103, standard transmisji IP dla branży telewizyjnej oraz transmisję bezprzewodową za pomocą mobilnego routera 5G (przez tethering USB). Obsługuje wejście zwrotne powrotne5 i posiada dodatkową tylną lampkę „Tally” diodę świecącą na żółto, które są niezbędne pomocne do połączenia współpracy z kamerami studyjnymi systemowymi. Ponadto jest wyposażona w funkcję „Crop” pozwalającą na uzyskanie zoomu przycinania, która może odtwarzać wideo różnych kadrów (HD) pod wieloma kątami za pomocą jednej kamery, a także posiada 2 szybkie wyjścia (HD) z SDI / HDMI.
3. Łatwość obsługi i wszechstronność zmniejsza stres związany z nagrywaniem na miejscu
Obsługa różnych interfejsów i protokołów (SMPTE ST2110, High-B i szerokość NDI®6, NDI®| HX6, SRT, FreeD, RTMP/RTMPS itp.) zmniejsza obciążenie związane z wprowadzaniem ułatwia integrację kamery z istniejącymi systemami do istniejących systemów. Jeśli wyjście jest obsługiwane z wielu terminali jednocześnie, nie ma ograniczeń co do formatu wyjściowego sygnału wideo, umożliwiając pracę simulcast w 4K. Obsługa plików scen, sterowanie matrycą kolorów, bezpłatne opcje oprogramowania Panasonic oraz zdalny panel operacyjny (ROP) do zarządzania partiami wielu kamer sprawiają, że mieszana obsługa z kamerami systemowymi jest jeszcze łatwiejsza. Ponadto funkcja wyświetlania przebiegów i funkcja wyświetlania WFM poziomego miernika poziomu zmniejszają obciążenie związane z konfiguracją i regulacją obrazu.
Więcej informacji na temat kamery PTZ Panasonic AW-UE160W/K można znaleźć na stronie internetowej Panasonic.
Maczfit z nowym Prezesem
Grupa Publicis będzie zarządzać budżetem mediowym MediaMarkt Polska!
Terrano S/R – wiele możliwości w minimalistycznym designie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.