Aktywne wakacje. Jaki sport uprawiać latem?
Lato - bez względu na to, gdzie je spędzasz - to bez wątpienia najlepszy czas na wypróbowywanie nowego hobby, zwłaszcza takiego, które wiąże się ze spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Nie ma znaczenia, czy próbujesz czegoś całkowicie nowego, czy odświeżasz zajawkę sprzed lat. Mamy nadzieję, że nasza lista zainspiruje Cię do letnich przygód. Żagle, jogging, pływanie - wszyscy znajdą tutaj coś dla siebie!
Pobiegnij nową trasą
Zacznijmy od oczywistości. Bieganie jest fajne, a spędzanie czasu na łonie przyrody może być równie atrakcyjne. Połącz jedno z drugim, a nie pożałujesz. Jedyną wadą biegania w terenie może być pewna powtarzalność tras. Oczywiście nie chodzi o to, by zamienić pobliski park na ultramaratony w egzotycznych krajach. Zacznij od dołączenia do lokalnego klubu biegowego. Poznasz ludzi z podobną zajawką, a od nich dostaniesz całą masę ciekawych pomysłów na trasy i treningi. Nic, tylko korzystać!
Pływaj w swojej okolicy
Lubisz pływać? Może masz w najbliższej okolicy rzeczkę, jezioro lub staw i nieraz zdarzyło Ci się zastanawiać, czy można tam pływać? Odpowiedź najpewniej brzmi „tak", o ile przestrzegasz zasad bezpieczeństwa. A jeśli chcesz poczuć adrenalinę na wodzie, warto spróbować czegoś wzburzającego krew w żyłach. Mowa o wakeboardingu, który łączy elementy surfingu, snowboardingu, narciarstwa wodnego, dając niezapomniane doznania na wodzie! Ten sport wodny może być uprawiany przez osoby w różnym wieku i na każdym poziomie zaawansowania. Warto jednak posiadać podstawowe umiejętności pływania! Prawdziwa jazda na falach emocji gwarantowana!
Plażuj aktywnie
Jedziesz nad morze? Doskonale, popracuj nad piękną opalenizną w ruchu. Zamiast wylegiwać się na plaży, wybierz się na trucht wzdłuż brzegu morza. Nie zdziw się, że biegnąć wzdłuż plaży nie pobijesz swojego rekordu odległości. Piasek to wymagające podłoże do biegania. Półwysep Helski to raj na ziemi dla wielbicieli aktywnych wakacji. Na każdym z dużych kempingów znajdują się szkoły oferujące kursy surfingu, windsurfingu i kitesurfingu. Do dzieła!
Wybierz się na żagle lub kajaki
Mówi się, że Polska jest krainą tysiąca jezior. Jeśli więc lubisz żeglarskie klimaty, spływy kajakowe — wybierz się na Mazury. Piękna przyroda, woda i lasy, podziwianie przyrody z perspektywy wody wycisza i dodaje pozytywnej energii. Zmagając się z wiatrem na łódce lub przemierzając trasy kajakowe trwające od 2 do 5 godzin, można się nieźle zmęczyć. Wybierając wodne szaleństwa, pamiętaj o kremie z filtrem, kapeluszu lub czapce i okularach przeciwsłonecznych. Koniecznie zadbaj o nawodnienie! Woda w plecaku to zbawienie, ale w takich warunkach świetnie sprawdzą się również produkty Huel. Wystarczy wymieszać ulubiony smak proszku Huel Black Edition lub Huel Powder z wodą i mocno wstrząsnąć szejkerem. Masz pewność, że posiłek jest pełnowartościowy, świeży i doda Ci potrzebnej energii.
Wypróbuj jazdę konną
Coraz więcej miejsc w Polsce oferuje wakacje w siodle. To kolejna aktywność, zarówno dla małych, jak i dużych, która może urozmaicić wczasy. Zwykle jazda konna trwa około 1-2 godzin dziennie, dlatego może być to miły przerywnik podczas innych aktywności urlopowych podczas urlopu na wsi czy nad jeziorem.
Wyrusz na górską wędrówkę
Wybierasz się w góry? Postaw więc na wakacyjny trekking! Niewątpliwie czeka Cię mnóstwo wyzwań, ale i wynagradzających wysiłek widoków! Możliwości jest mnóstwo — najbliżej nam i bardzo atrakcyjne są Tatry i przepiękne szczyty! Ganek, Wysoka, Gerlach, a może Rysy po słowackiej stronie? Te rejony obfitują w piękne krajobrazy, pamiętaj jednak, by do takiej wędrówki odpowiednio się przygotować. Dobre buty, ochrona przeciwsłoneczna, woda i prowiant to podstawa. Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą zdrowych przekąsek np. batonów Huel, które dodadzą Ci energii. Zawierają nieco mniej niż 200 kalorii oraz zbilansowany miks węglowodanów, białek, niezbędnych tłuszczów, błonnika, fitoskładników i wszystkie z 26 niezbędnych witamin i składników mineralnych. I na koniec — amatorom górskich wędrówek zdecydowanie polecamy wybrać się na wyprawę z przewodnikiem! Bezpieczeństwo to podstawa!
Wyjazd nad morze, w góry czy nad jezioro to doskonała okazja do aktywnego wypoczynku. Z takich wakacji na pewno wrócisz naładowany energią i porządnie wypoczęty.
Jesień na talerzu – co jeść, aby zadbać o odporność?
Epickie historie sukcesu w nowym podcaście Pepsi “OD ZERA”
Polska baristka na międzynarodowej arenie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.