Hama prezentuje najnowsze nauszne słuchawki Bluetooth Freedom Lit
To kwintesencja wszystkich zalet budżetowego sprzętu audio Bluetooth. Można nimi sterować za pomocą wbudowanego przycisku wielofunkcyjnego, obsługują asystentów głosowych Siri oraz Google, mają też wbudowany mikrofon do prowadzenia rozmów. Pasywna redukcja hałasu z otoczenia na pewno jest kolejną ciekawostką, tak samo jak obecność złącza audio i możliwość wygodnego złożenia oraz schowania w kieszeni.
Oferta sprzętu audio niemieckiego producenta bezustannie się rozszerza, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom każdego użytkownika. Dlatego w portfolio firmy pojawiły się właśnie nauszne słuchawki Freedom Lit. Do wyboru mamy trzy wersje kolorystyczne: elegancka biała z szarymi nausznikami, różowa z ciemniejszymi akcentami w tej samej barwie i kruczoczarna. Ich waga wynosi 120 g.
Zacznijmy od najważniejszych informacji. Słuchawki po naładowaniu do pełna grają bezustannie przez 8 godzin. Mogą też pochwalić się wbudowanym mikrofonem, a po całkowitym naładowania maksymalny czas prowadzenia rozmów wynosi tyle samo. Sam proces zasilania urządzenia energią zajmuje trzy godziny, co odbywa się poprzez dołączony kabelek o długości 15 cm i wbudowane złącze micro USB. Wersja Bluetooth urządzenia to 5.0, co w praktyce spokojnie oznacza 10 m zasięgu. Gdy nie będziemy chcieli czekać na naładowanie urządzenia, znajdziemy w nim też złącze Jack 3,5 mm do tradycyjnego podłączenia przewodu.
Sama konstrukcja nauszników zapewnia pasywne tłumienie szumów, by móc jak najbardziej skoncentrować się na ukochanych melodiach bez niepotrzebnych zakłóceń w tle. Niewątpliwymi atutami tej nowości produktowej jest możliwość obsługi dotykowej dzięki przyciskowi wielofunkcyjnemu, np. przyjmowanie lub odrzucanie połączeń, a także odtwarzanie lub pauzowanie utworów muzycznych. W zasięgu użytkownika jest też wygodne wydawanie komend za pośrednictwem asystentów głosowych Siri i Google, co pozwala chociażby na sterowanie głośnością.
Warto zaznaczyć, że miękko wyściełany pałąk nie uciska głowy w trakcie noszenia i gwarantuje, że słuchawki nie spadną nam nawet przy intensywnym ruchu. W każdej chwili słuchawki możemy złożyć i schować do torby, plecaka a nawet kieszeni kurtki.
Słuchawki bezprzewodowe Hama Freedom Lit wyceniono na około 99 zł. Możemy liczyć na dwuletnią gwarancję producenta.
Słuchawki Hama Freedom Lit, dane techniczne:
Impedancja mikrofonu: 2,2 kΩ
Impedancja słuchawek: 32 Ω
WBCV ≥ 75mV
Wersja Bluetooth: 5.0
Profile kompatybilności Bluetooth: A2DP V1.3/AVRCP V1.6/HFP V1.7
Zakres częstotliwości mikrofonu: 50 Hz - 8 kHz
Zakres częstotliwości słuchawek: 20 Hz -20 kHz
Zakres fal: 2402-2480MHz
Zasięg emisji sygnału: 10 m
Więcej na temat produktu znajdziemy na stronie https://hamamobile.pl.
Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior
Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605
Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.