Hama prezentuje najnowsze nauszne słuchawki Bluetooth Freedom Lit
To kwintesencja wszystkich zalet budżetowego sprzętu audio Bluetooth. Można nimi sterować za pomocą wbudowanego przycisku wielofunkcyjnego, obsługują asystentów głosowych Siri oraz Google, mają też wbudowany mikrofon do prowadzenia rozmów. Pasywna redukcja hałasu z otoczenia na pewno jest kolejną ciekawostką, tak samo jak obecność złącza audio i możliwość wygodnego złożenia oraz schowania w kieszeni.
Oferta sprzętu audio niemieckiego producenta bezustannie się rozszerza, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom każdego użytkownika. Dlatego w portfolio firmy pojawiły się właśnie nauszne słuchawki Freedom Lit. Do wyboru mamy trzy wersje kolorystyczne: elegancka biała z szarymi nausznikami, różowa z ciemniejszymi akcentami w tej samej barwie i kruczoczarna. Ich waga wynosi 120 g.
Zacznijmy od najważniejszych informacji. Słuchawki po naładowaniu do pełna grają bezustannie przez 8 godzin. Mogą też pochwalić się wbudowanym mikrofonem, a po całkowitym naładowania maksymalny czas prowadzenia rozmów wynosi tyle samo. Sam proces zasilania urządzenia energią zajmuje trzy godziny, co odbywa się poprzez dołączony kabelek o długości 15 cm i wbudowane złącze micro USB. Wersja Bluetooth urządzenia to 5.0, co w praktyce spokojnie oznacza 10 m zasięgu. Gdy nie będziemy chcieli czekać na naładowanie urządzenia, znajdziemy w nim też złącze Jack 3,5 mm do tradycyjnego podłączenia przewodu.
Sama konstrukcja nauszników zapewnia pasywne tłumienie szumów, by móc jak najbardziej skoncentrować się na ukochanych melodiach bez niepotrzebnych zakłóceń w tle. Niewątpliwymi atutami tej nowości produktowej jest możliwość obsługi dotykowej dzięki przyciskowi wielofunkcyjnemu, np. przyjmowanie lub odrzucanie połączeń, a także odtwarzanie lub pauzowanie utworów muzycznych. W zasięgu użytkownika jest też wygodne wydawanie komend za pośrednictwem asystentów głosowych Siri i Google, co pozwala chociażby na sterowanie głośnością.
Warto zaznaczyć, że miękko wyściełany pałąk nie uciska głowy w trakcie noszenia i gwarantuje, że słuchawki nie spadną nam nawet przy intensywnym ruchu. W każdej chwili słuchawki możemy złożyć i schować do torby, plecaka a nawet kieszeni kurtki.
Słuchawki bezprzewodowe Hama Freedom Lit wyceniono na około 99 zł. Możemy liczyć na dwuletnią gwarancję producenta.
Słuchawki Hama Freedom Lit, dane techniczne:
Impedancja mikrofonu: 2,2 kΩ
Impedancja słuchawek: 32 Ω
WBCV ≥ 75mV
Wersja Bluetooth: 5.0
Profile kompatybilności Bluetooth: A2DP V1.3/AVRCP V1.6/HFP V1.7
Zakres częstotliwości mikrofonu: 50 Hz - 8 kHz
Zakres częstotliwości słuchawek: 20 Hz -20 kHz
Zakres fal: 2402-2480MHz
Zasięg emisji sygnału: 10 m
Więcej na temat produktu znajdziemy na stronie https://hamamobile.pl.

Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior

Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605

Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.