“Eventy online to przyszłość”. Invento Capital inwestuje w start-up Gridaly
Fundusz inwestycyjny Invento Capital przeznaczy milion złotych na wsparcie platformy do organizacji wydarzeń online i hybrydowych Gridaly. Dzięki tym środkom twórcy platformy przeprowadzą badania nad zaangażowaniem uczestników podczas eventów oraz stworzą narzędzia, które pozwolą je zwiększać.
Rok 2022 rozpoczął się dla Gridaly od dużego sukcesu. Polskiemu startupowi, który stworzył platformę do organizacji wydarzeń online i hybrydowych, udało się pozyskać wsparcie finansowe na badania i rozwój od funduszu inwestycyjnego Invento Capital. - Jest duża potrzeba organizacji wirtualnych eventów, która nie zniknie po pandemii - przekonuje partner w Invento Capital Sven Zagała, a jako przykłady ich przewagi nad stacjonarnymi wydarzeniami wskazuje redukcję kosztów związanych z logistyką, większą dostępność (np. ze względu na niepełnosprawności lub miejsce zamieszkania) czy lepsze poznanie swoich uczestników dzięki zaawansowanym narzędziom analitycznym.
Wirtualne eventy to również szansa dla małych i średnich biznesów, które nie dysponują dużymi budżetami, więc często nie mogą pojawić się ze swoją ofertą na stacjonarnych wydarzeniach, nie mówiąc już o ich organizacji. - W przypadku eventów online próg wejścia jest znacznie niższy i osiągalny dla mniejszych przedsiębiorców. Eventy online to przyszłość - kwituje.
Wsparcie Invento Capital w wysokości miliona złotych Gridaly ma zamiar przeznaczyć na badania nad zaangażowaniem uczestników wydarzeń online na platformie, a w dalszej kolejności na stworzenie narzędzi, które pozwolą organizatorom je zwiększać. - Z obserwacji rynku prowadzonych przez Gridaly wynika, że największym wyzwaniem eventów online jest utrzymanie wysokiego zaangażowania uczestników, dla których partycypacja w wirtualnym wydarzeniu bywa mniej ekscytująca niż ta w stacjonarnym. Stąd właśnie pomysł, by dać im coś wyjątkowego, czego nie mogliby doświadczyć offline, a co jednocześnie przełoży się na wyraźny wzrost ich zaangażowania” - komentuje Sven Zagała.
Helping Hand laureatem Prix Galien Polska
Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.