Komunikaty PR

Mistrzostwa Polski w wyścigach równoległych w Toruniu!

2024-08-07  |  10:00
Biuro prasowe

Już 25 sierpnia na lotnisku w Toruniu odbędzie się oficjalna 4. runda Mistrzostw Polski w Wyścigach Równoległych. Wydarzenie, organizowane przez Fast VAG i Polski Związek Motorowy, ponownie zgromadzi najszybsze i najmocniejsze auta regionu.

Już niebawem licencjonowani kierowcy wyścigowi zmierzą się w legalnych wyścigach na ¼ mili. Oprócz rywalizacji profesjonalistów pod rangą Mistrzostw Polski współorganizowanych przez PZM, na toruńskim lotnisku odbędą się także wyścigi amatorów – będzie to doskonała okazja do zabawy i sprawdzenia swoich umiejętności na torze. Organizatorzy zadbali o profesjonalną oprawę wydarzenia, spotykaną na największych imprezach motorsportowych na świecie: aparaturę mierzącą, czujniki, a także sędziów i kontrolerów.

Tym razem zawitamy z dawką sportowych emocji do Torunia! W ostatniej edycji, którą organizowaliśmy w Mielcu, udział wzięło niemal 80 najszybszych aut, w tym 1400-konny Chevrolet Monte Carlo, 1500-konny Pontiac Firebird czy 1500-konne Audi S5. W strefie zlotowej pojawiło się także niemal 200 lśniących fur, które przyciągnęły tysiące widzów. Bliżej terminu podamy cały rozkład wydarzenia i atrakcje dla rodzin z dziećmi, jednak już dziś zapraszamy na te wyjątkowe święto wyścigowe– mówił Paweł Majdański, organizator Fast VAG Toruń Speedway 2024.

Dla widzów mamy również świetną informację – w tym samym czasie odbędzie się strefa pokazowa ze zlotem samochodowym, a także rodzinny piknik. Będzie strefa gastronomiczna, strefa wystawców z DJ-em, strefa dmuchańców oraz zabawa z animatorami. Organizatorzy szykują też niespodzianki, które zostaną przedstawione szerzej bliżej terminu.

  • Data: 25 sierpnia 2024 
  • Miejsce: Lotnisko w Toruniu 

 

Plan dnia:

-  08:00 – Otwarcie bram dla zawodników i wystawców 

-  10:00 – Otwarcie bram dla widzów 

-  10:00 – 14:45 – Wolne przejazdy na 1/4 mili 

-  10:00 – 18:00 – Zlot samochodowy 

-  15:00 – 15:45 – Półfinały i finały Mistrzostw Polski 

-  16:00 – 16:45 – Półfinały i finały amatorów 

- 17:00 – Rozdanie nagród 

- 17:30 – 18:00 – Zakończenie imprezy 

 

Zgłoszenia kierowców na wyścigi oraz bilety do nabycia na

https://fastvag.club/events/9844a1c1-68c6-4eb6-ac2c-ee524138e461/Torun-Speedway-2024

 

Zgłoszenia aut na zlot samochodowy prosimy podsyłam na hello@fastvag.club – dołączając krótki opis auta, zdjęcie, nr rejestracyjny oraz imię i nazwisko kierowcy.

***

Kontakt do mediów:

Magda Strzykalska

PR Manager
media@fastvag.club

+48 534 985 366

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać? Biuro prasowe
2025-04-07 | 15:00

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rejestracja samochodu poza granicami Polski to temat, który wraca regularnie na fora motoryzacyjne i do rozmów przedsiębiorców. Choć może się wydawać, że to
Motoryzacja Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
2024-12-30 | 12:00

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Jazda rowerem w sezonie zimowym stawia przed rowerzystami nie lada wyzwania, zwłaszcza gdy korzystają z jednośladów ze wspomaganiem elektrycznym. Klasyczne baterie litowo-jonowe w takich
Motoryzacja Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
2024-12-19 | 12:00

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams

6,5 tys. historii, 75 dni napływających zgłoszeń, 11 finalistów i 1 zwycięzca, a w zasadzie zwyciężczyni – tak w liczbach prezentuje się finał konkursu Uber Dreams. Podczas

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Transport

Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.

Edukacja

Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.

Ochrona środowiska

Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.