Elegancja i funkcjonalność w małych pchełkach. Pomysł Hama na słuchawki TWS
W sprzedaży są już najnowsze słuchawki mobilne od niemieckiego producenta z wbudowanym mikrofonem, sterowaniem głosowym i dotykowym oraz metalowymi akcentami. Ładuje się je poprzez obustronne złącze USB-C, a pozwalają na 5 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki.
Firma rozwinęła swoje portfolio produktów audio o kolejny model słuchawek True Wireless. Najnowsza propozycja nazywa się Spirit Pure i razem z dodawanym do zestawu etui ładującym waży 44 g. Na tle podobnych konstrukcji wyróżnia się stylistycznie m.in. metalowym elementami, które już z daleka dodają im walorów wizualnych.
W tym modelu przy otwarciu klapki stacji ładowania obie słuchawki automatycznie aktywują się i łączą ze sobą oraz urządzeniem docelowym poprzez technologię Bluetooth 5.0. Etui umożliwia naładowanie słuchawek cztery razy, a po każdym pełnym zasileniu energią mogą nam one posłużyć przez 5 godzin ciągłej pracy. Sam czas ładowania od zera do stanu pełnej gotowości wynosi dwie godziny. Pokrowiec można naładować poprzez wygodne, obustronne złącze USB typu C.
Wbudowany mikrofon pozwala na łatwe przełączanie między odtwarzaniem muzyki i odbieraniem połączeń telefonicznych. A dzięki osobnemu przyciskowi możemy odbierać połączenia telefoniczne i ponownie wybierać ostatnie wykonane, regulować głośność dźwięku, a także pauzować oraz wznawiać utwory bez ściągania słuchawek z uszu. Producent przewidział obsługę asystentów Siri i Google, można więc sterować tym sprzętem audio samymi poleceniami głosowymi.
Co więcej, poprzez sam kształt i konstrukcję słuchawek udało się uzyskać efekt pasywnej redukcji niepożądanych szumów z otoczenia, co wpływa zbawiennie na jakość odtwarzanego dźwięku. Słuchawki mogą się też pochwalić zgodnością z normą IPX5, co w praktyce oznacza, że są odporne na zachlapania, lekki deszcz, pot, pył oraz zabrudzenia.
W komplecie dostajemy też silikonowe wkładki w trzech różnych rozmiarach (S, M, L), zapewniające doskonałe przyleganie słuchawek do małżowin usznych.
Słuchawki TWS Hama Spirit Pure, parametry techniczne:
Impedancja mikrofonu: 0,45 kΩ
Impedancja słuchawek: 32 Ω
WBCV ≥ 75mV
Zasięg emisji sygnału: 10 m
Zakres częstotliwości mikrofonu: 100 Hz - 5kHz
Zakres częstotliwości słuchawek: 20 Hz -20 kHz
Zakres fal: 2402-2480 MHz
Czułość mikrofonu: -44 dB +/- 3 dB
Dynamika: 101 dB +/- 3 dB
Do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne słuchawek – czarne lub białe.
Sugerowana cena detaliczna modelu Hama Spirit Pure wynosi 169 zł, przy czym dostajemy dwa lata gwarancji producenta.
Więcej szczegółów znajdziemy na stronie https://hamamobile.pl.

Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior

Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605

Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.
Prawo
Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów

Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.