Dwa głośniki bezprzewodowe w jednej obudowie. Tak działa Hama Twin 2.0
Niemiecki producent zaprezentował swój unikatowy głośnik Bluetooth 5.0, który jednym ruchem ręki można rozdzielić na dwa mniejsze. Każda połówka ma 10 W mocy. Mobilny głośnik ze złączem USB-C jest wodoodporny, a naładowany do pełna zapewni moc muzycznych wrażeń przez 6 godzin. Potrafi też zamienić się w zestaw głośnomówiący. Dostępny jest w wersji czarnej i białej.
Hama Twin 2.0 spośród podobnych propozycji rynkowych wyróżnia się możliwością stworzenia dwóch osobno grających i niezależnych głośników. Wystarczy zdjąć osłonę obudowy, całość w odpowiedni sposób przekręcić, aż usłyszymy wyraźne kliknięcie i już w dłoniach będziemy trzymać dwa mniejsze odbiorniki. Każda połowa ma autonomiczny włącznik i wyłącznik oraz przyciski, odpowiadające za zwiększenie lub zmniejszenie poziomu głośności muzyki. Żeby cieszyć się ulubionymi melodiami, płynącymi z głośników osobno, trzeba umieścić je w dwóch różnych pomieszczeniach lub zachować pomiędzy nimi odpowiedni odstęp dla uniknięcia ponownej łączności.
Obie połówki wystarczy podłączyć do osobnego urządzenia źródłowego. Tak oto z jednym sprzętem grającym na wakacjach para, dwóch przyjaciół czy dwie przeciwstawne stylistycznie frakcje znajomych mogą zanurzyć się w swoim własnym muzycznym świecie, nie przeszkadzając sobie nawzajem. Takie nowatorskie rozwiązanie docenią wszyscy wielbiciele słuchania muzyki w trybie mono lub stereo, domowi czy plenerowi imprezowicze i fani technologicznych nowinek.
Głośnik ma kompaktowe wymiary, waży 745 g i bez problemu można go ująć w jednej dłoni – zarówno w całości, jak i każdą z poszczególnych połówek. Gęsto pleciona siatka obudowana została elastyczną silikonową osłoną, zapewniająca ochronę przy upadku. Obudowę zaopatrzono w uchwyt do łatwego przenoszenia z miejsca na miejsce lub zawieszenia na gałęzi. Po obu stronach nakładki pomyślano też o stópkach, które zapobiegają przesuwaniu się głośnika, również po rozłączeniu.
Urządzenie paruje się ze smartfonem, tabletem lub komputerem za pomocą technologii Bluetooth 5.0. Zasięg wynosi do 10 metrów. Dysponuje dwiema bateriami litowo-jonowymi o łącznej pojemności 300 mAh, które przy pełnym naładowaniu pozwalają na około 6 godzin ciągłej pracy. Każdą z połówek ładuje się poprzez dołączony obustronny kabel USB-C, a cały proces od zera do stanu całkowitej gotowości zajmuje 3 godziny. Stopień zasilenia energią pokaże nam dioda LED.
Piasek, pył, deszcz, zachlapanie, wilgoć, jezioro, morze czy wanna pełna wody? Żaden problem, bo głośnik mobilny jest zgodny ze standardem wodoodporności IPX7. To oznacza, że wszystkie jego elementy są wyjątkowo szczelnie spasowane, a samo urządzenie można spokojnie zanurzyć w wodzie na głębokość do metra przez pół godziny.
Oczywiście najnowsza propozycja z segmentu audio od marki Hama sprawdzi się też w roli zestawu głośnomówiącego.
Głośnik właśnie trafił do oferty, a do wyboru mamy białą i czarną wersję kolorystyczną. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 349 zł.
Wideo prezentujące głośnik znajdziemy tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=6IIhTPeAoEo
Więcej informacji na temat tej nowości produktowej znajduje się na stronie www.hamamobile.pl.
Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior
Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605
Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.