Dołącz do webinaru – „Polskie ustawodawstwo i system podatkowy dla startupów”

Bogdan Setlak
KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy SKA
ul. Kącik 4
30-549 Kraków
bogdan.setlak@kwkr.pl; marketing@kwkr.pl
+48504034729; +48123957161
https://koniecznywierzbicki.pl/
Główne zagadnienia omawiane podczas seminarium:
- Krótki przegląd najpopularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.
- Przegląd możliwości pozyskiwania środków publicznych dla startupów.
- Podstawy opodatkowania firm i osób fizycznych w kontekście zatrudniania tych drugich przez tych pierwszych (umowa o pracę vs. B2B), ze szczególnym uwzględnieniem branży IT.
- Ulgi podatkowe dla firm z branży IT.
O prelegencie
Piotr Grochowski - prawnik kancelarii "KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy" - specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i nowych technologii, prawie handlowym, w tym prawie umów handlowych. Posiada wiedzę z zakresu prawa ochrony danych osobowych oraz relokacji pracowników zagranicznych. Zna język angielski, niemiecki, rosyjski i ukraiński (posiada certyfikat Cambridge Proficiency in English (CPE – poziom C2) oraz Тест по Русскому как иностранному-3 (ТРКИ-3 – poziom C1).
Jak dołączyć?
Webinarium odbędzie się w najbliższy czwartek (07.07.2022) i będzie transmitowane za pośrednictwem platformy MS Teams. Ponadto szkolenie będzie prowadzone w całości w języku ukraińskim. Uczestnicy zainteresowani skorzystaniem z wiedzy i doświadczenia naszego prelegenta mogą dołączyć do warsztatów poprzez udział w wydarzeniu na profilu LinkedIn naszej kancelarii.

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Helping Hand laureatem Prix Galien Polska

Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.