Digitalizacja to nowy trend na rynku najmu?
Warszawa, 24 października – od pandemii cyfryzacja na świecie zdecydowanie przyspieszyła, jednak na rynku najmu wciąż pozostaje duże pole do zagospodarowania. Stwarza to okazję dla firm i startupów technologicznych, które znalazły niszę na rynku. Odchodząc od papieru i długopisu oferują swoim klientom cyfrowe platformy i aplikacje do zarządzania najmem. W ten trend świetnie wpisuje się Milluu – cyfrowa platforma przenosząca wynajem online.
Potrzeba digitalizacji rynku najmu jest odpowiedzią na coraz młodszy profil najemcy – jak wynika z raportu PKO BP „Puls Nieruchomości: Mieszkanie nie jest na całe życie”, osoby przed 30. rokiem życia stanowią blisko ¾ wszystkich wynajmujących.
Potrzeby młodego najemcy świetnie poruszającego się po cyfrowym świecie ścierają się z właścicielami mieszkań na wynajem, których średnia wieku oscyluje wokół 50 – 60 lat, co sprawia, że tego typu rozwiązania niekoniecznie do nich przemawiają. W celu upowszechnienia digitalizacji, dużą rolę powinna odegrać edukacja i ukazywanie zalet cyfrowych rozwiązań.
Według Monitora Transformacji Cyfrowej Biznesu 2023 na ten moment, już 68% firm z branży nieruchomości i budownictwa wdrożyło do swoich działań rozwiązania mobilne, a 45% korzysta z zasobów automatyzacji i robotyzacji. Zmiany są więc nieuniknione.
Przykładem nowoczesnych technologii na rynku najmu jest startup Milluu, przenoszący wynajem online. „Wynajmij mieszkanie bez wychodzenia z domu” to jedno z haseł jakim Milluu komunikuje digitalizację na rynku najmu. Podpisanie umowy, cyfrowe wizyty z podglądem na żywo dla właściciela, wynajem przez aplikację i dalszy kontakt z najemcą w aplikacji to nowa jakość jaka wyłania się spośród całej rzeszy firm oferujących zarządzanie najmem.
„Przyjęcie technologii cyfrowych przez platformy takie jak Milluu znacząco uprościło sposób wynajmu mieszkań. Dzięki cyfrowemu zarządzaniu umowami i płatnościami, proces stał się znacznie mniej czasochłonny i stresujący” – mówi Agnieszka Józefiak, najemczyni korzystająca z platformy Milluu.
„Platforma Milluu ułatwia zarządzanie moimi nieruchomościami. Dzięki aplikacji, mogę szybko sprawdzić profil potencjalnych najemców oraz zarządzać umowami z poziomu aplikacji, bez spotkań twarzą w twarz” – dodaje Tomasz Czarnecki, właściciel kilku mieszkań na wynajem, również korzystający z platformy Milluu.
Kierunek zmian został wytyczony. Technologiczne startupy zmieniają rynek nieruchomości. Mówi się wręcz o nowym segmencie property – technology. Ten kto nie nadąży za trendem, przestanie się liczyć…
Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.milluu.pl

Helping Hand laureatem Prix Galien Polska

Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży

Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.