Digitalizacja to nowy trend na rynku najmu?
Warszawa, 24 października – od pandemii cyfryzacja na świecie zdecydowanie przyspieszyła, jednak na rynku najmu wciąż pozostaje duże pole do zagospodarowania. Stwarza to okazję dla firm i startupów technologicznych, które znalazły niszę na rynku. Odchodząc od papieru i długopisu oferują swoim klientom cyfrowe platformy i aplikacje do zarządzania najmem. W ten trend świetnie wpisuje się Milluu – cyfrowa platforma przenosząca wynajem online.
Potrzeba digitalizacji rynku najmu jest odpowiedzią na coraz młodszy profil najemcy – jak wynika z raportu PKO BP „Puls Nieruchomości: Mieszkanie nie jest na całe życie”, osoby przed 30. rokiem życia stanowią blisko ¾ wszystkich wynajmujących.
Potrzeby młodego najemcy świetnie poruszającego się po cyfrowym świecie ścierają się z właścicielami mieszkań na wynajem, których średnia wieku oscyluje wokół 50 – 60 lat, co sprawia, że tego typu rozwiązania niekoniecznie do nich przemawiają. W celu upowszechnienia digitalizacji, dużą rolę powinna odegrać edukacja i ukazywanie zalet cyfrowych rozwiązań.
Według Monitora Transformacji Cyfrowej Biznesu 2023 na ten moment, już 68% firm z branży nieruchomości i budownictwa wdrożyło do swoich działań rozwiązania mobilne, a 45% korzysta z zasobów automatyzacji i robotyzacji. Zmiany są więc nieuniknione.
Przykładem nowoczesnych technologii na rynku najmu jest startup Milluu, przenoszący wynajem online. „Wynajmij mieszkanie bez wychodzenia z domu” to jedno z haseł jakim Milluu komunikuje digitalizację na rynku najmu. Podpisanie umowy, cyfrowe wizyty z podglądem na żywo dla właściciela, wynajem przez aplikację i dalszy kontakt z najemcą w aplikacji to nowa jakość jaka wyłania się spośród całej rzeszy firm oferujących zarządzanie najmem.
„Przyjęcie technologii cyfrowych przez platformy takie jak Milluu znacząco uprościło sposób wynajmu mieszkań. Dzięki cyfrowemu zarządzaniu umowami i płatnościami, proces stał się znacznie mniej czasochłonny i stresujący” – mówi Agnieszka Józefiak, najemczyni korzystająca z platformy Milluu.
„Platforma Milluu ułatwia zarządzanie moimi nieruchomościami. Dzięki aplikacji, mogę szybko sprawdzić profil potencjalnych najemców oraz zarządzać umowami z poziomu aplikacji, bez spotkań twarzą w twarz” – dodaje Tomasz Czarnecki, właściciel kilku mieszkań na wynajem, również korzystający z platformy Milluu.
Kierunek zmian został wytyczony. Technologiczne startupy zmieniają rynek nieruchomości. Mówi się wręcz o nowym segmencie property – technology. Ten kto nie nadąży za trendem, przestanie się liczyć…
Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.milluu.pl

Helping Hand laureatem Prix Galien Polska

Sztuczna inteligencja z ludzką twarzą pomoże działom sprzedaży

Ukraiński startup zmienia rynek dostaw miejskich. Ekspansja Yard Delivery.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.