Cyfrowe audycje, podcasty i głośnik Bluetooth w jednej zgrabnej formie
Do portfolio produktów producenta Hama dołączył głośnik mobilny-radio bezprzewodowe z kolorowym ekranem LCD i wejściem AUX, który zapewnia pozbawiony szumów cyfrowy odbiór DAB/DAB+ oraz tradycyjnych stacji FM. Baterię urządzenia ładuje się za pomocą kabla USB-C i wystarcza na 8 godzin pracy. Nie mogło zabraknąć w nim też budzika.
Pora roku zachęca do spacerów i innej aktywności w plenerze z rodziną lub przyjaciółmi. Najlepiej oczywiście przy ulubionej muzyce, niekoniecznie odsłuchiwanej na słuchawkach, tylko płynącej z głośnika bezprzewodowego. Ale też przy dźwiękach z ukochanej stacji radiowej, audycji czy podcastu. Taką kombinację możliwości zapewnia nowość od niemieckiej marki Hama, czyli radio cyfrowe i zarazem głośnik Bluetooth 5.0 DR200BT.
Estetyka i wszechstronność
Odbiornik radiowy jest utrzymany w stonowanej i eleganckiej szaro-czarnej kolorystyce zaokrąglonej bryły. Wymiary wynoszą 18 x 6 x 6,8 cm. Obudowa radia została zabezpieczona estetycznym materiałem syntetycznym, w efekcie nie da się jej „upalcować”. Producent pomyślał o dodatkowym pasku dla pewnego chwytu i ułatwienia w przenoszeniu.
Ten model oferuje przyjemność słuchania tradycyjnie nadawanych stacji radiowych za pomocą fal FM, ale także w nowoczesnej, cyfrowej wersji DAB i DAB+ bez szumów ani zakłóceń. Wewnętrzna pamięć wystarczy na zapisanie i wyszukiwanie 30 lokalnych, ulubionych stacji radiowych, za co odpowiadają dwa przyciski bezpośredniego wybierania. Radio oczywiście dysponuje też wbudowaną teleskopową anteną.
Co ważne, radio można połączyć ze swoim smartfonem za pomocą Bluetooth 5.0 i w ten sposób zamienić je w mobilny głośnik o mocy 5 W. Może się też pochwalić wejściem AUX, pozwalającym na podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku dzięki kablowi Jack 3,5 mm. Nie zabrakło tu też budzika, który da się zaprogramować tak, by alarm włączał się jedynie w dni robocze.
Prostota obsługi i długa zabawa
Na radiu znajduje się wbudowany intuicyjny panel obsługi i kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala, na którym zobaczymy standardowe informacje o nazwie radiostacji, tytule utworu, wykonawcy itp.
Urządzenie dysponuje wbudowanym akumulatorem o pojemności 2000 mAh, pozwalającym na ciągłą pracę przez około 8 godz. Baterię można naładować za pomocą obustronnego kabla USB-C, a od „zera” do stanu pełnej gotowości zajmuje to 3 godziny.
Gwarancja na radio cyfrowe Hama DR200BT wynosi 2 lata.
Sugerowaną cenę detaliczną produktu ustalono na poziomie 299 zł.
Wszystkiego dowiemy się z oficjalnej strony https://pl.hama.com.
Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior
Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605
Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.