Cyfrowe audycje, podcasty i głośnik Bluetooth w jednej zgrabnej formie
Do portfolio produktów producenta Hama dołączył głośnik mobilny-radio bezprzewodowe z kolorowym ekranem LCD i wejściem AUX, który zapewnia pozbawiony szumów cyfrowy odbiór DAB/DAB+ oraz tradycyjnych stacji FM. Baterię urządzenia ładuje się za pomocą kabla USB-C i wystarcza na 8 godzin pracy. Nie mogło zabraknąć w nim też budzika.
Pora roku zachęca do spacerów i innej aktywności w plenerze z rodziną lub przyjaciółmi. Najlepiej oczywiście przy ulubionej muzyce, niekoniecznie odsłuchiwanej na słuchawkach, tylko płynącej z głośnika bezprzewodowego. Ale też przy dźwiękach z ukochanej stacji radiowej, audycji czy podcastu. Taką kombinację możliwości zapewnia nowość od niemieckiej marki Hama, czyli radio cyfrowe i zarazem głośnik Bluetooth 5.0 DR200BT.
Estetyka i wszechstronność
Odbiornik radiowy jest utrzymany w stonowanej i eleganckiej szaro-czarnej kolorystyce zaokrąglonej bryły. Wymiary wynoszą 18 x 6 x 6,8 cm. Obudowa radia została zabezpieczona estetycznym materiałem syntetycznym, w efekcie nie da się jej „upalcować”. Producent pomyślał o dodatkowym pasku dla pewnego chwytu i ułatwienia w przenoszeniu.
Ten model oferuje przyjemność słuchania tradycyjnie nadawanych stacji radiowych za pomocą fal FM, ale także w nowoczesnej, cyfrowej wersji DAB i DAB+ bez szumów ani zakłóceń. Wewnętrzna pamięć wystarczy na zapisanie i wyszukiwanie 30 lokalnych, ulubionych stacji radiowych, za co odpowiadają dwa przyciski bezpośredniego wybierania. Radio oczywiście dysponuje też wbudowaną teleskopową anteną.
Co ważne, radio można połączyć ze swoim smartfonem za pomocą Bluetooth 5.0 i w ten sposób zamienić je w mobilny głośnik o mocy 5 W. Może się też pochwalić wejściem AUX, pozwalającym na podłączenie zewnętrznego źródła dźwięku dzięki kablowi Jack 3,5 mm. Nie zabrakło tu też budzika, który da się zaprogramować tak, by alarm włączał się jedynie w dni robocze.
Prostota obsługi i długa zabawa
Na radiu znajduje się wbudowany intuicyjny panel obsługi i kolorowy wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala, na którym zobaczymy standardowe informacje o nazwie radiostacji, tytule utworu, wykonawcy itp.
Urządzenie dysponuje wbudowanym akumulatorem o pojemności 2000 mAh, pozwalającym na ciągłą pracę przez około 8 godz. Baterię można naładować za pomocą obustronnego kabla USB-C, a od „zera” do stanu pełnej gotowości zajmuje to 3 godziny.
Gwarancja na radio cyfrowe Hama DR200BT wynosi 2 lata.
Sugerowaną cenę detaliczną produktu ustalono na poziomie 299 zł.
Wszystkiego dowiemy się z oficjalnej strony https://pl.hama.com.

Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior

Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605

Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku
Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.