Wygoda w zgrabnym pudełku. Do gry wchodzi radio cyfrowe i internetowe Hama DIR35
Do portfoli marki trafiło designerskie radio internetowe i cyfrowe FM, DAB/DAB+ o mocy 5 W. Jest w stanie pełnić funkcję głośnika Bluetooth z dostępem do Spotify. Można nim także sterować zdalnie dzięki specjalnej aplikacji. Łatwo je zamontować w dowolnym pomieszczeniu bez konieczności wiercenia.
Ten model właśnie dołączył do szerokiego segmentu radioodbiorników cyfrowych i internetowych od niemieckiego producenta. Wyróżnia się wyjątkowo niewielkimi gabarytami (wymiary 21 x 21 x 7,3 cm, waga 1523 g). Kwadratowy kształt z zaokrąglonymi rogami wychodzi naprzeciw obecnie panującym minimalistycznym designerskim trendom. Do wyboru są dwie wersje kolorystyczne – czarnej i białej, co pozwoli dopasować radio do stylistyki reszty mebli w mieszkaniu czy domu.
Radio umożliwia dostęp do muzyki i informacji z ponad 20 000 internetowych stacji radiowych i około 10 000 podcastów z całego świata. We wbudowanej pamięci wewnętrznej znalazło się miejsce na zapisanie 30 ulubionych stacji lokalnych FM, DAB, DAB + (to ostatnie gwarantuje brak szumów i czysty dźwięk). Może się też pochwalić kompatybilnością z aplikacją Spotify i jej przepastnych zasobów utworów muzycznych.
Urządzenie dysponuje głośnikiem o mocy 5 W. Wystarczy je połączyć z Internetem poprzez sieć Wi-Fi lub kabel Ethernet. Nie zabrakło tu też modułu Bluetooth w wersji 4.2, dzięki czemu łatwo zamienić je w designerski głośnik mobilny i strumieniować muzykę ze smartfona, tabletu czy komputera. Informacje można obserwować na kolorowym ekranie TFT o przekątnej 2,4" z menu nawigacji. Jego podświetlenie dostosowuje się do aktualnych warunków oświetleniowych, nie ma więc szans na oślepienie użytkownika w nicy.
Warto wspomnieć, że za pomocą aplikacji UNDOK możliwe jest wygodne sterowanie odbiornikiem radiowym z kanapy, łóżka czy fotela za pomocą smartfona czy tabletu.
Radio zostało wyposażone w gniazdo liniowe, słuchawkowe i AUX-IN. Dzięki temu można podłączyć do niego inne urządzenia, np. smartfon, odtwarzacz MP3, głośniki, wzmacniacz czy słuchawki. Z innych funkcjonalności trzeba wymienić budzik i 7 przycisków bezpośredniego wybierania stacji na obudowie.
Producent przewidział trzy sposoby instalacji sprzętu - możliwość montażu zintegrowanego za pomocą płyty montażowej, przymocowania przy użyciu zacisku niewymagającego wiercenia albo zwyczajnego ustawienia radia pionowo. Dzięki wszechstronnym materiałom montażowym łatwo będzie znaleźć dla niego odpowiednie miejsce w swoich czterech kątach.
Sugerowana cena detaliczna radia cyfrowego i internetowego Bluetooth Hama DIR355BT wynosi 499 zł.
Wszelkie informacje na temat tej nowości znajdziemy na stronie https://pl.hama.com

Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior

Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605

Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.