TL-SG3428XF i TL-SX3206HPP – nowe przełączniki 10G zgodne z platformą Omada SDN
TL-SG3428XF i TL-SX3206HPP – nowe przełączniki 10G zgodne z platformą Omada SDN
TL-SG3428XF oraz TL-SX3206HPP to kolejne w ofercie TP-Link przełączniki 10G kompatybilne
z systemem Omada SDN. Dzięki rozbudowanym opcjom zarządzania urządzenia znajdą zastosowanie w małych i średnich firmach, w których niezbędna jest stabilna, niezawodna
i skalowalna sieć przesyłająca duże ilości danych. Zarządzanie siecią ułatwia możliwość zdalnego sterowania poprzez chmurę. Model TL-SX3206HPP wyposażono w 4 porty PoE++. Dzięki temu jednym przewodem można przesyłać dane i zasilać punkty dostępowe, kamery IP i inne urządzenia obsługiwane przez standard PoE.
Oba przełączniki znajdą zastosowanie w sieciach wymagających szybkiego, multigigabitowego połączenia. Urządzenia mogą być montowane w szafach rack.
Model TL-SG3428XF to światłowodowy zarządzalny przełącznik warstwy L2+. Wyposażono go w 24 gigabitowe sloty SFP, w tym cztery porty combo SFP/RJ45, cztery porty uplink SFP+ 10G służące do integracji przełącznika z resztą sieci oraz port konsolowy (RJ45 i micro-USB). Dwa redundantne zasilacze, w które wyposażono przełącznik gwarantują stabilną i nieprzerwaną pracę urządzenia.
TL-SX3206HPP to mały, w pełni zarządzalny przełącznik PoE++ 10G L2+. Wyposażono go w cztery porty RJ45 10G, zgodne ze standardem 802.3bt/802.3at/802.3af o budżecie mocy aż do 60W na port, dwa sloty uplink SFP+ 10G, jeden port konsolowy RJ45 i jeden port konsolowy micro-USB. Łączny budżet mocy przełącznika to 200W, dzięki czemu urządzenie świetnie sprawdzi się jako przełącznik dostępowy dla urządzeń o wysokim zapotrzebowaniu na prąd, takich jak punkty dostępowe WiFi 6, kamery PTZ
o wysokiej rozdzielczości, systemy automatyki budynkowej oraz nagłośnienia.
Najnowsze switche od TP-Link obsługują protokół IPv6 oraz wyposażone są w opcję konfiguracji VLAN (standard 802.1Q). Dzięki konfiguracji VLAN sieć może być dzielona na mniejsze, odizolowane segmenty, co istotnie zwiększa jej poziom bezpieczeństwa i wydajność. Funkcja IGMP Snooping sprawia natomiast, że przepływ ruchu multicast w sieci jest automatycznie kontrolowany i limitowany.
Podobnie jak wiele urządzeń z oferty TP-Link także najnowsze przełączniki mogą być zarządzane klasycznie poprzez graficzny interfejs GUI dostępny z poziomu przeglądarki, poprzez wiersz poleceń,
a także – dzięki integracji z platformą Omada SDN – centralnie, z poziomu chmury. Platforma Omada umożliwia stworzenie wysoce skalowalnej sieci, integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym bram sieciowych, punktów dostępowych i przełączników oraz pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje nie tylko dużą elastyczność zarządzania, ale także stabilność, zaawansowane zabezpieczenia oraz wysoką wydajność, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach i w wielu innych branżach i placówkach.
Informacje na temat platformy Omada SDN można znaleźć są na stronie TP-Link.
Pełne specyfikacje techniczne modelu znajdują się na stronie internetowej TP-Link: TL-SG3428XF oraz TL-SX3206HPP.
Switche TP-Link TL-SG3428XF i TL-SX3206HPP są już dostępne w sprzedaży w cenie ok. 2800 zł brutto każdy.
Oba urządzenia objęte zostały 5-letnią gwarancją producenta.

Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior

Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605

Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.