TL-SG3428XF i TL-SX3206HPP – nowe przełączniki 10G zgodne z platformą Omada SDN
TL-SG3428XF i TL-SX3206HPP – nowe przełączniki 10G zgodne z platformą Omada SDN
TL-SG3428XF oraz TL-SX3206HPP to kolejne w ofercie TP-Link przełączniki 10G kompatybilne
z systemem Omada SDN. Dzięki rozbudowanym opcjom zarządzania urządzenia znajdą zastosowanie w małych i średnich firmach, w których niezbędna jest stabilna, niezawodna
i skalowalna sieć przesyłająca duże ilości danych. Zarządzanie siecią ułatwia możliwość zdalnego sterowania poprzez chmurę. Model TL-SX3206HPP wyposażono w 4 porty PoE++. Dzięki temu jednym przewodem można przesyłać dane i zasilać punkty dostępowe, kamery IP i inne urządzenia obsługiwane przez standard PoE.
Oba przełączniki znajdą zastosowanie w sieciach wymagających szybkiego, multigigabitowego połączenia. Urządzenia mogą być montowane w szafach rack.
Model TL-SG3428XF to światłowodowy zarządzalny przełącznik warstwy L2+. Wyposażono go w 24 gigabitowe sloty SFP, w tym cztery porty combo SFP/RJ45, cztery porty uplink SFP+ 10G służące do integracji przełącznika z resztą sieci oraz port konsolowy (RJ45 i micro-USB). Dwa redundantne zasilacze, w które wyposażono przełącznik gwarantują stabilną i nieprzerwaną pracę urządzenia.
TL-SX3206HPP to mały, w pełni zarządzalny przełącznik PoE++ 10G L2+. Wyposażono go w cztery porty RJ45 10G, zgodne ze standardem 802.3bt/802.3at/802.3af o budżecie mocy aż do 60W na port, dwa sloty uplink SFP+ 10G, jeden port konsolowy RJ45 i jeden port konsolowy micro-USB. Łączny budżet mocy przełącznika to 200W, dzięki czemu urządzenie świetnie sprawdzi się jako przełącznik dostępowy dla urządzeń o wysokim zapotrzebowaniu na prąd, takich jak punkty dostępowe WiFi 6, kamery PTZ
o wysokiej rozdzielczości, systemy automatyki budynkowej oraz nagłośnienia.
Najnowsze switche od TP-Link obsługują protokół IPv6 oraz wyposażone są w opcję konfiguracji VLAN (standard 802.1Q). Dzięki konfiguracji VLAN sieć może być dzielona na mniejsze, odizolowane segmenty, co istotnie zwiększa jej poziom bezpieczeństwa i wydajność. Funkcja IGMP Snooping sprawia natomiast, że przepływ ruchu multicast w sieci jest automatycznie kontrolowany i limitowany.
Podobnie jak wiele urządzeń z oferty TP-Link także najnowsze przełączniki mogą być zarządzane klasycznie poprzez graficzny interfejs GUI dostępny z poziomu przeglądarki, poprzez wiersz poleceń,
a także – dzięki integracji z platformą Omada SDN – centralnie, z poziomu chmury. Platforma Omada umożliwia stworzenie wysoce skalowalnej sieci, integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym bram sieciowych, punktów dostępowych i przełączników oraz pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje nie tylko dużą elastyczność zarządzania, ale także stabilność, zaawansowane zabezpieczenia oraz wysoką wydajność, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach i w wielu innych branżach i placówkach.
Informacje na temat platformy Omada SDN można znaleźć są na stronie TP-Link.
Pełne specyfikacje techniczne modelu znajdują się na stronie internetowej TP-Link: TL-SG3428XF oraz TL-SX3206HPP.
Switche TP-Link TL-SG3428XF i TL-SX3206HPP są już dostępne w sprzedaży w cenie ok. 2800 zł brutto każdy.
Oba urządzenia objęte zostały 5-letnią gwarancją producenta.
Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605
Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Słuchawki mobilne Hama Freedom Athletics II. Dźwięk nowych rekordów sportowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.