Słuchawki mobilne Hama TWS Spirit Pocket z obsługą dotykową i głosową
Portfolio producenta wzbogaciło się o dokanałowe słuchawki Bluetooth 5.1, chowane do kompaktowego podłużnego etui ładującego z uchwytem i złączem USB-C. Zapewniają do 6 godz. nieprzerwanego cieszenia się muzyką, mają też wbudowany mikrofon i obsługują komendy głosowe. Do wyboru mamy wersję czarną i białą.
Niemiecka marka poszerzyła swoją ofertę z segmentu audio o kolejne słuchawki typu True Wireless. Najnowszy model wyróżnia się kompaktowymi gabarytami, bo razem z pokrowcem ładującym ważą 55 g. Etui ładujące zwraca też uwagę, gdyż ma podłużny kształt z uchwytem, który można zaczepić o szlufkę spodni czy pasek w plecaku. Łatwo więc je zabrać ze sobą.
Łączność sprzętu z urządzeniem docelowym, takim jak smartfon, tablet, laptop czy konsola do gier zapewnia technologia Bluetooth w najnowszej wersji 5.1. Warto zauważyć, że przy otwieraniu stacji ładowania obie słuchawki automatycznie aktywują się i łączą ze sobą oraz np. z telefonem. W zasięgu użytkownika jest też sterowanie dotykowe. Czujnik dotykowy umożliwia intuicyjną obsługę (np. odbieranie, wykonywanie i odrzucanie połączeń stuknięciem palca, tak samo jak odtwarzanie i pauzowanie utworów), a słuchawki Spirit Pocket obsługują też popularnych asystentów głosowych Siri i Asystent Google (głośność można regulować właśnie komendami głosowymi).
Doskonale dopasowana forma pasywnie eliminuje hałas z otoczenia, gwarantując niezakłócone doznania muzyczne. Nie zabrakło też wbudowanego mikrofonu, pozwalającego na proste i sprawnie przełączanie między odtwarzaniem muzyki i odbieraniem połączeń telefonicznych.
W komplecie znajdziemy silikonowe wkładki w trzech różnych rozmiarach (S, M, L) z myślą o idealnym przyleganiu słuchawek do małżowin uszu. Czas odtwarzania muzyki czy rozmów wynosi 6 godzin przy pełnym naładowaniu. Dzięki ładowarce z wygodnym obustronnym złączem USB-C zestaw słuchawkowy można naładować nawet czterokrotnie podczas podróży - dzięki wbudowanemu akumulatorowi bez konieczności korzystania z zewnętrznego źródła zasilania. Natomiast samo ładowanie od zera do stu procent zajmuje dwie i pół godziny. Stan naładowania (odpowiednio 25, 50, 75 i 100 proc.) wskazują cztery świecące się diody LED.
Dane techniczne:
Pasmo częstotliwości: 2402-2480 MHz
Zakres częstotliwości: słuchawki 20 Hz - 20 kHz, mikrofon 100 Hz - 8 kHz
Impedancja: słuchawki 32 Ω, mikrofon 2,2 kΩ
Odległość transmisji: 10 m
Słuchawki Hama Spirit Pocket dostępne są w kolorach czarnym i białym. Sugerowana cena detaliczna modelu to 179 zł.
Atuty tej propozycji rynkowej widać na filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=y1vOcg6f2l8
Wszystkiego na temat produktu dowiemy się ze strony www.hamamobile.pl.
Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605
Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Słuchawki mobilne Hama Freedom Athletics II. Dźwięk nowych rekordów sportowych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.