Słuchawki mobilne Hama Freedom Athletics II. Dźwięk nowych rekordów sportowych
Nowy model powstał z myślą o osobach aktywnych, bo wystarczy zawiesić je na karku poprzez pałąk i zostaną doskonałym towarzyszem treningu. Mogą grać nieprzerwanie przez 6 godzin. Wyróżniają się odpornością na pot, wbudowanym mikrofonem, obsługą asystentów głosowych i skuteczną pasywną redukcją szumów.
To już kolejna wersja słuchawek dla sportowców, które nie są typowym modelem True Wireless, gdyż „pestki” połączone zostały cienkim kablem. I to właśnie dzięki temu przewodowi można używać ich przy uprawianiu nawet najbardziej wymagających dyscyplin sportowych, jak bieganie, jazda na rowerze, trening siłowy czy tenis ziemny. Słuchawki są lekkie (waga 12 g), zaś dzięki ergonomicznym zaczepom dobrze przylegają do małżowin usznych (mamy do wyboru silikonowe nauszniki w trzech rozmiarach: S, M i L). W efekcie nawet gdy podczas wyjątkowo gwałtownego ruchu któraś z nich wypadnie, to dzięki kablowi zawiśnie na szyi i nie spadnie na ziemię. Nie zostanie zgubiona ani się nie uszkodzi, a błyskawicznie można ją wetknąć w ucho ponownie. Całość dopełnia klips do zaczepienia pałąka do koszulki.
Długa praca bez problemów
Za połączenie z urządzeniem docelowym (smartfon, tablet czy laptop) odpowiada technologia Bluetooth w najnowszej wersji 5.3, co przekłada się w praktyce na wysoką stabilność i zasięg 10 m. Uwagę na pewno zwraca również technologia wielopunktowa, umożliwiająca podłączenie słuchawek do wielu urządzeń Bluetooth jednocześnie.
Maksymalny czas odtwarzania muzyki na w pełni naładowanej baterii wynosi 6 godz., a rozmów pół godziny krócej. Stan naładowania można sprawdzić na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi iOS i Android. Ładowanie od zera do stanu pełnej gotowości akumulatora zajmuje 2 godziny. Warto podkreślić, że po 5 minutach bezczynności słuchawki automatycznie przechodzą w tryb czuwania, oszczędzający energię (czas czuwania sięga tutaj nawet 4320 godz.).
Optymalne dopasowanie dba też o odpowiednią jakość dźwięku. Pasywna tłumienie hałasu sprawia, że można cieszyć się ulubionymi utworami bez zakłóceń.
Wygodna obsługa
W słuchawkach mobilnych Hama Freedom Athletics II nie mogło oczywiście zabraknąć zintegrowanego dookólnego mikrofonu do odbierania połączeń telefonicznych i prowadzenia rozmów. Na pałąku producent umieścił mały podłużny pilot z przyciskami do odtwarzania i pauzowania muzyki, a także regulacji głośności. Jest tam też dioda LED, informująca o tym, czy sprzęt został już sparowany. Na pilocie znajdziemy również złącze USB-C, do którego należy podłączyć dodawany do zestawu przewód (długość 65 cm) w celu zasilenia zestawu słuchawkowego energią.
W naszym zasięgu jest też wydawanie słuchawkom komend głosowych poprzez asystentów Siri i Google Assistant.
Słuchawki mobilne Hama Freedom Athletics II, specyfikacja techniczna:
Pasmo częstotliwości: 2402-2480 MHz
Zakres częstotliwości słuchawek: 20 Hz - 20 kHz
Zakres częstotliwości mikrofonu: 20 Hz - 20 kHz
Impedancja słuchawek: 32 Ω
Impedancja mikrofonu: 2,2 kΩ
Czułość słuchawek: 96 dB +/- 3 dB
Czułość mikrofonu: -42 dB
WBCV ≥ 75mV
Do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne - czarną i żółtą.
Katalogowa cena słuchawek mobilnych Hama Freedom Athletics II to 79,90 zł.

Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior

Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605

Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.