Słuchawki mobilne Hama Freedom Athletics II. Dźwięk nowych rekordów sportowych
Nowy model powstał z myślą o osobach aktywnych, bo wystarczy zawiesić je na karku poprzez pałąk i zostaną doskonałym towarzyszem treningu. Mogą grać nieprzerwanie przez 6 godzin. Wyróżniają się odpornością na pot, wbudowanym mikrofonem, obsługą asystentów głosowych i skuteczną pasywną redukcją szumów.
To już kolejna wersja słuchawek dla sportowców, które nie są typowym modelem True Wireless, gdyż „pestki” połączone zostały cienkim kablem. I to właśnie dzięki temu przewodowi można używać ich przy uprawianiu nawet najbardziej wymagających dyscyplin sportowych, jak bieganie, jazda na rowerze, trening siłowy czy tenis ziemny. Słuchawki są lekkie (waga 12 g), zaś dzięki ergonomicznym zaczepom dobrze przylegają do małżowin usznych (mamy do wyboru silikonowe nauszniki w trzech rozmiarach: S, M i L). W efekcie nawet gdy podczas wyjątkowo gwałtownego ruchu któraś z nich wypadnie, to dzięki kablowi zawiśnie na szyi i nie spadnie na ziemię. Nie zostanie zgubiona ani się nie uszkodzi, a błyskawicznie można ją wetknąć w ucho ponownie. Całość dopełnia klips do zaczepienia pałąka do koszulki.
Długa praca bez problemów
Za połączenie z urządzeniem docelowym (smartfon, tablet czy laptop) odpowiada technologia Bluetooth w najnowszej wersji 5.3, co przekłada się w praktyce na wysoką stabilność i zasięg 10 m. Uwagę na pewno zwraca również technologia wielopunktowa, umożliwiająca podłączenie słuchawek do wielu urządzeń Bluetooth jednocześnie.
Maksymalny czas odtwarzania muzyki na w pełni naładowanej baterii wynosi 6 godz., a rozmów pół godziny krócej. Stan naładowania można sprawdzić na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi iOS i Android. Ładowanie od zera do stanu pełnej gotowości akumulatora zajmuje 2 godziny. Warto podkreślić, że po 5 minutach bezczynności słuchawki automatycznie przechodzą w tryb czuwania, oszczędzający energię (czas czuwania sięga tutaj nawet 4320 godz.).
Optymalne dopasowanie dba też o odpowiednią jakość dźwięku. Pasywna tłumienie hałasu sprawia, że można cieszyć się ulubionymi utworami bez zakłóceń.
Wygodna obsługa
W słuchawkach mobilnych Hama Freedom Athletics II nie mogło oczywiście zabraknąć zintegrowanego dookólnego mikrofonu do odbierania połączeń telefonicznych i prowadzenia rozmów. Na pałąku producent umieścił mały podłużny pilot z przyciskami do odtwarzania i pauzowania muzyki, a także regulacji głośności. Jest tam też dioda LED, informująca o tym, czy sprzęt został już sparowany. Na pilocie znajdziemy również złącze USB-C, do którego należy podłączyć dodawany do zestawu przewód (długość 65 cm) w celu zasilenia zestawu słuchawkowego energią.
W naszym zasięgu jest też wydawanie słuchawkom komend głosowych poprzez asystentów Siri i Google Assistant.
Słuchawki mobilne Hama Freedom Athletics II, specyfikacja techniczna:
Pasmo częstotliwości: 2402-2480 MHz
Zakres częstotliwości słuchawek: 20 Hz - 20 kHz
Zakres częstotliwości mikrofonu: 20 Hz - 20 kHz
Impedancja słuchawek: 32 Ω
Impedancja mikrofonu: 2,2 kΩ
Czułość słuchawek: 96 dB +/- 3 dB
Czułość mikrofonu: -42 dB
WBCV ≥ 75mV
Do wyboru mamy dwie wersje kolorystyczne - czarną i żółtą.
Katalogowa cena słuchawek mobilnych Hama Freedom Athletics II to 79,90 zł.
Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior
Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605
Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Polska prezydencja skupi się na bezpieczeństwie. Kluczowe ma być też zwiększenie konkurencyjności całej Unii Europejskiej
Wielowymiarowe bezpieczeństwo skupione wokół siedmiu filarów ma być fundamentem polskiej prezydencji w UE. Kluczowe, zwłaszcza w kontekście rosnącego napięcia geopolitycznego czy zagrożenia hybrydowego, jest wzmocnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i informacyjnego. Zgodnie z zapowiedziami Donalda Tuska konkurencyjność Europy ma z kolei zależeć od działań deregulacyjnych Parlamentu Europejskiego, polski rząd ma się też koncentrować na znoszeniu barier i obciążeń biurokratycznych.
Ochrona środowiska
Liczebność ponad 40 gatunków ptaków gwałtownie spada. Coraz mniej czajek i gawronów
Na „Czerwonej liście ptaków Polski” jest ponad 40 gatunków, których liczebność spada w gwałtownym tempie. W bliższej lub dalszej perspektywie są zagrożone wyginięciem – alarmuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Problem dotyczy głównie gatunków związanych z krajobrazem łąkowym, a także wodno-błotnym. Coraz mniej w naszym środowisku jest m.in. czajek i gawronów.
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.