Hama prezentuje słuchawki mobilne Freedom Buddy z mocnym basem
Producent właśnie ogłosił premierę swoich budżetowych dokanałowych słuchawek Bluetooth 5.3. Są one w stanie grać nieprzerwanie przez cztery godziny, ale z dołączonym etui ładującym ten wynik wzrasta do 16 godzin. Obsługują asystentów głosowych Siri i Google, można też nimi sterować dotykowo. Wyróżniają się trybem podbitego basu, trzema diodami LED na stacji ładującej i złączem USB-C.
Najnowsza konstrukcja z oferty marki Hama to ukłon w stronę użytkowników, którzy nie chcą wydawać na słuchawki bezprzewodowe zbyt dużej sumy, ale mimo to pragną cieszyć się dobrą jakością dźwięku oraz funkcjonalnością. Takimi cechami charakteryzują się właśnie świeżo zaprezentowane słuchawki douszne Freedom Buddy, celujące w prostotę wykonania i estetyzm.
Słuchawki wyróżniają się kompaktowym rozmiarem i lekkością, gdyż razem z pokrowcem ważą 38 g. Parują się z urządzeniem docelowym, takim jak smartfon, tablet czy laptop za pomocą technologii Bluetooth w najnowszej wersji 5.3 (zasięg wynosi do 10 metrów), co wpływa zbawiennie na stabilność połączenia i energooszczędność. Warto dodać, że zwarta forma słuchawek pozwala na pasywne wyeliminowanie szumów z otoczenia i skupienie się jedynie na melodiach z nich płynących.
Teraz wisienka na torcie, czyli najważniejsze aspekty techniczne. Słuchawki pozwalają na cieszenie się ulubionymi utworami muzycznymi bez przerwy przez cztery godziny, zaś maksymalny czas rozmów sięga trzech godzin. Natomiast dołączone do zestawu podłużone, magnetycznie zamykane etui ładujące pozwala na trzykrotne naładowanie słuchawek. W efekcie uzyskujemy więc maksymalny czas użytkowania równy 16 godzinom.
Pojemność baterii słuchawek wynosi 38 mAh, a pokrowca ładującego 290 mAh. Sam proces zasilania energią słuchawek wynosi do dwóch godzin, a ładowanie etui od zera do stanu pełnej gotowości zajmuje tyle samo czasu. Służy do tego dodawany do kompletu kabel USB-C. O poziomie naładowania urządzenia powiadomią nas trzy lampki LED, wbudowane w stację ładującą.
Oczywiście w sprzęcie nie mogło zabraknąć mikrofonu, dzięki któremu można przy użyciu słuchawek swobodnie prowadzić rozmowy telefoniczne. Producent pomyślał również o trybie wzmocnienia basu, który włącza się za pomocą przycisku na jednej ze słuchawek. A co z obsługą różnych funkcji smartfona i muzycznych? Odpowiada za to wielozadaniowy przycisk (np. odbieranie, kończenie i odrzucanie połączeń, rozpoczęcie i zastopowanie odtwarzania utworu). W dodatku model Hama Freedom Buddy dysponuje obsługą asystentów głosowych Siri i Google, którymi można regulować np. głośność odtwarzanej muzyki.
Całość dopełniają silikonowe wkładki w trzech różnych rozmiarach (S, M i L), dołączane do zestawu. Dzięki nim nikt nie powinien narzekać na zbyt luźno leżące w uchu i wypadające „pestki”.
Co istotne, model Freedom Buddy dostępny jest w sześciu różnych wariantach kolorystycznych: zielonym, niebieskim, białym z jasnoszarymi elementami, fioletowym, czarnym z ciemnoszarymi akcentami oraz beżowym.
Słuchawki mobilne Hama Freedom Buddy, dane techniczne:
Impedancja mikrofonu: 2,2 kΩ
Impedancja słuchawek: 32 Ω
WBCV: ≥ 75mV
Wersja Bluetooth: 5.3
Zakres częstotliwości mikrofonu: 100 Hz – 5 kHz
Zakres częstotliwości słuchawek: 20 Hz -20 kHz
Zakres fal: 2402-2480MHz
Zasięg emisji sygnału: 10 m
Czułość mikrofonu: -40 dB +/- 3 dB
Dynamika: 96 dB +/- 3 dB
Pojemność baterii słuchawek: 38 mAh
Pojemność baterii etui ładującego: 290 mAh
Sugerowaną cenę detaliczną słuchawek ustalono na poziomie 109,90 zł. Więcej na ich temat przeczytamy na oficjalnej stronie producenta https://hamamobile.pl.

Fresh ‘n Rebel z premierą słuchawek Clam i Code Junior

Wszechstronność i nowoczesność: premiera wzmacniacza Unitra WSH-605

Pierwsze urządzenia audio zasilane panelem fotowoltaicznym. Premiera Urbanista
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.