Komunikaty PR

Zyxel zapowiada nową linię punktów dostępowych Wi-Fi 6E

2022-07-05  |  15:10
Biuro prasowe

Nowe punkty dostępowe Wi-Fi 6E Boost zapewnią szybszą, cechującą się niskimi opóźnieniami, wolną od zakłóceń łączność Wi-Fi szkołom oraz małym i średnim firmom pracującym w środowiskach o dużym zagęszczeniu urządzeń.

Firma Zyxel Networks, lider w dziedzinie dostarczania bezpiecznych, zarządzanych w chmurze rozwiązań sieciowych, poinformowała, że opracowała nową serię punktów dostępowych Wi-Fi 6E, które pozwolą firmom w pełni wykorzystać nowo otwarte pasmo radiowe 6 GHz.

Technologia Wi-Fi 6E stała się preferowanym sposobem na problemy z zatorami, ale jej wdrożenie w całej sieci bywa kosztowne. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem, takich jak małe i średnie firmy albo szkoły, ekonomicznym rozwiązaniem jest umieszczenie punktów dostępowych Wi-Fi 6E w zatłoczonych miejscach. Wysoka częstotliwość sygnału w paśmie 6 GHz sprawia, że większość urządzeń Wi-Fi 6E ma słabszy zasięg, przez co jakość połączenia często zależy od odległości od punktu dostępowego.

Nowe urządzenia firmy Zyxel, które niebawem będą powszechnie dostępne, zostały zaprojektowane z myślą o rozwiązaniu tego problemu, zwiększając zasięg sygnału bezprzewodowego. Pozwala to małym i średnim firmom oraz szkołom w pełni wykorzystać technologię Wi-Fi 6E przy minimalnych nakładach finansowych. Nowa linia wewnętrznych punktów dostępowych obejmuje modele NWA220AX-6E i WAX620D-6E z anteną BandFlex, które odciążają istniejące sieci Wi-Fi 5 lub Wi-Fi 6 poprzez przeniesienie ruchu do pasma 6 GHz. Trzecie urządzenie, WAX640S-6E, to trójzakresowy model klasy wyższej z inteligentną anteną, która raz na zawsze rozwiązuje problemy z zakłóceniami.

Zyxel 6E Boost — uwolnij pełen potencjał technologii Wi-Fi 6E

Trzy nowe punkty dostępowe będą wyposażone w precyzyjnie dostrojone radio 4x4 działające w paśmie 6 GHz, a także wysokiej jakości filtry radiowe oraz zoptymalizowane komponenty, które maksymalizują zasięg każdego modelu. Ma to wpływ na komfort użytkowania sieci i oznacza, że użytkownicy łączący się z większej odległości nie odczują żadnego spadku prędkości połączeń.

BandFlex – 5 GHz lub 6 GHz w zależności od potrzeb

Punkty dostępowe WAX620D-6E i NWA220AX-6E są wyposażone w BandFlex - najlepszą w branży technologię radiową, którą można skonfigurować do pracy w paśmie 5 GHz albo 6 GHz. Zapewnia to więcej elastyczności użytkownikom, którzy chcą przenieść ruch Wi-Fi w zatłoczonych miejscach do nowo otwartego pasma 6 GHz albo wolą wdrożyć sieć 5 GHz i przejść na 6 GHz wtedy, kiedy będą mieli więcej kompatybilnych urządzeń działających w danym obszarze. WAX620D-6E i NWA220AX-6E są też bardziej ekonomiczne, niż trójzakresowy punkt dostępowy.

Płynne działanie bez zakłóceń

Większa liczba urządzeń i aplikacji działających w tej samej przestrzeni, to większe prawdopodobieństwo zakłóceń. Dzięki punktom dostępowym Zyxel Wi-Fi 6E interferencja staje się znacznie mniejszym problemem. Wyposażone są one w zaawansowany filtr częstotliwości radiowych oraz funkcję Advanced Cellular Coexistence, która minimalizuje wpływ pobliskich kanałów 5 GHz oraz sieci komórkowych 4G/5G. Model klasy wyższej, WAX640S-6E, ma również inteligentną antenę, która nieustannie monitoruje połączenie i adaptacyjnie reguluje wzorce transmisji, aby ograniczyć przesłuchy między kanałami i zwiększyć wydajność sieci Wi-Fi.

„W firmach, szkołach i na kampusach używamy coraz więcej urządzeń i aplikacji, przez co stajemy się coraz bardziej zależni od możliwości sieci Wi-Fi. Małe firmy i instytucje publiczne potrzebują stabilnej, szybkiej łączności, bez względu na odległość od punktu dostępowego oraz liczbę podłączonych osób. Właśnie dlatego wprowadzamy nowe punkty dostępowe Wi-Fi 6E, które odciążą sieci”, powiedział Crowley Wu, starszy wiceprezes Zyxel Networking.

Trzema nowymi punktami dostępowymi będzie można zarządzać w trybie autonomicznym, przez kontroler oraz za pośrednictwem chmurowej platformy Nebula*, co zapewni pełną elastyczność obsługi wybranego rozwiązania. Modele WAX640S-6E i WAX620D-6E będą sprzedawane z roczną licencją Nebula Pro Pack, a do modelu NWA220AX-6E będzie dołączona bezpłatna licencja Base Pack. Więcej informacji można znaleźć pod adresem https://www.zyxel.com/WiFi6E.

*NWA220AX-6E to model z dwoma trybami, który obsługuje tylko zarządzanie autonomiczne albo za pośrednictwem chmury Nebula.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Innowacyjny ośrodek doskonalenia zawodowego dla nauczycieli i specjalistów Biuro prasowe
2024-04-17 | 13:00

Innowacyjny ośrodek doskonalenia zawodowego dla nauczycieli i specjalistów

Na początku marca firma otrzymał akredytację Pomorskiego Kuratora Oświaty i jako EduKaPol Szkolenia Niepubliczny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli została wpisana do rejestru placówek
Edukacja Niemal połowa Polaków zapomina o spożywaniu wody, a 35 proc. nie lubi jej smaku
2024-03-21 | 12:40

Niemal połowa Polaków zapomina o spożywaniu wody, a 35 proc. nie lubi jej smaku

Wyniki zeszłorocznej analizy ukazały, że nawet 68 proc. Polaków pije maksymalnie litr wody dziennie. Najnowsze badanie przeprowadzone przez austriacką markę Waterdrop ujawnia powody
Edukacja Na pionierów miast przyszłości w Pułtusku czeka innowacyjna makieta od Skriware
2024-03-20 | 01:00

Na pionierów miast przyszłości w Pułtusku czeka innowacyjna makieta od Skriware

Już 22 i 23 marca Zamek w Pułtusku stanie się areną wymiany doświadczeń przedstawicieli samorządów, biznesu i mieszkańców uczestniczących w Smart Town Congress. Praktycznym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Edukacja

Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne. Naukowcy rekomendują, aby nie przekraczać 3 godz. dziennie [DEPESZA]

Zmęczenie oczu, ból głowy, pleców, dłoni i nadgarstka to dolegliwości najczęściej zgłaszane przez osoby regularnie grające w gry komputerowe. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na grupie niemal tysiąca dorosłych osób amerykańscy naukowcy ustalili, że regularne sesje gier trwające co najmniej 3 godz. najbardziej przyczyniają się do powstania takich dolegliwości. Co ciekawe, u osób będących lub planujących zostać e-sportowcami natężenie dolegliwości nie rośnie gwałtownie, jak należałoby przypuszczać. Może to mieć związek z bardziej świadomym doborem sprzętu i lepszym zrozumieniem znaczenia ergonomii.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.