Komunikaty PR

Zyxel zapewnia bezpieczeństwo danych wrażliwych w placówkach medycznych

2022-07-18  |  11:00
Biuro prasowe

Placówki opieki zdrowotnej wymagają kompleksowej infrastruktury sieciowej i wydajnego sprzętu informatycznego, aby zapewnić pacjentom najwyższą jakość oferowanych usług i ochronę danych wrażliwych. Idealnym rozwiązaniem jest skonfigurowany system IT oparty na bezpiecznych i niezwodnych produktach Zyxel.

Ośrodek Badawczo-Naukowo-Dydaktyczny Chorób Otępiennych im. Księdza Henryka Gulbinowicza w Ścinawie powstał z myślą o pacjentach z podejrzeniem zaburzeń funkcji poznawczych oraz z otępieniem łagodnym i umiarkowanym. Misją ośrodka jest zapewnienie kompleksowej diagnostyki: neurologicznej, psychiatrycznej, neuropsychiatrycznej i internistycznej. W celu optymalizacji świadczonych usług podjęto decyzję o stworzeniu bezpiecznej infrastruktury IT na terenie całej placówki, w oparciu o funkcjonalne urządzenia Zyxel.

 Placówki medyczne i ochrony zdrowia powinny dysponować lepszą infrastrukturą sieciową niż niejedno przedsiębiorstwo. Dodatkowo rozwiązania powinny zapewniać dużą skalowalność, ciągłość pracy i bezpieczeństwo danych. W Zyxel dysponujemy produktami, dzięki którym możemy wesprzeć naszych Partnerów we wszystkich tych aspektach – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.

W ośrodku wykonano nowe, uniwersalne pod względem konfiguracji usług teleinformatycznych, okablowanie w topologii gwiazdy. Zaletą takiego rozwiązania jest łatwa diagnostyka, prosta konserwacja i niewielkie prawdopodobieństwo awarii całego systemu. Szkielet sieci został zbudowany na bazie infrastruktury światłowodowej o przepustowości 10 Gbit. Za łączność z siecią szkieletową odpowiadają wielogigabitowe przełączniki Zyxel serii XGS1930, które zapewniają szybkie połączenie pomiędzy podłączonymi urządzeniami. We wdrożeniu wykorzystano dwuradiowy punkt dostępowy z serii NWA5123, który umożliwia łączną szybkość transmisji do 1,6 Gb/s. Model NWA5123-AC HD posiada moduł antenowy o wysokiej wydajności oraz elementy konstrukcyjne generujące niski poziom zakłóceń. Dzięki temu urządzenie zapewnia doskonałą wydajność bezprzewodową. W celu maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa zainstalowano zaporę sieciową Zyxel ATP700 wyposażoną w funkcję „cloud intelligence”, która zapewnia ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami i cyberatakami.

– Placówki medyczne zarządzają dużą ilością danych osobowych i medycznych, dlatego priorytetem jest zapewnienie im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. W System-3 Sp. z o.o. od 18 lat wdrażamy najnowsze technologie IT z wykorzystaniem wiodących rozwiązań sieciowych. Projektując infrastrukturę IT w Ośrodku zdecydowaliśmy się na bezpieczne rozwiązania sieciowe firmy Zyxel, które zapewniają najwyższy poziom ochrony – powiedział Grzegorz Rękawiczny, System-3 Sp. z o.o.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Bezpeczeństwo Zabezpieczenie placów budowy - co warto wiedzieć? Biuro prasowe
2024-04-17 | 10:00

Zabezpieczenie placów budowy - co warto wiedzieć?

W branży budowlanej, która operuje w warunkach niestabilnych czynników zewnętrznych, znaczenie bezpieczeństwa jest często pomijane, co niesie ze sobą duże ryzyko. Obecność
Bezpeczeństwo Ekspert komentuje: Kradzieże na placach budowy zwiększają koszty inwestycji
2024-04-09 | 10:00

Ekspert komentuje: Kradzieże na placach budowy zwiększają koszty inwestycji

Aleksander Wilczewski, Dyrektor Zarządzający BauWatch: Polska branża budowlana w ostatnich latach borykała się z widocznymi wzrostami cen. W lutym 2023 roku Polski Instytut Ekonomiczny
Bezpeczeństwo BRAK ZDJĘCIA
2024-04-03 | 01:00

Jak zwiększyć bezpieczeństwo w miastach? Z pomocą przychodzi technologia

Jak pokazują dane, w ostatnich latach w Polsce przestępczość zwłaszcza związana z kradzieżami, rośnie[1]. W tym niechlubnym rankingu na czoło wysuwają się, tradycyjnie już duże miasta[2]. We wszystkich z nich, co roku dochodzi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Edukacja

Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne. Naukowcy rekomendują, aby nie przekraczać 3 godz. dziennie [DEPESZA]

Zmęczenie oczu, ból głowy, pleców, dłoni i nadgarstka to dolegliwości najczęściej zgłaszane przez osoby regularnie grające w gry komputerowe. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na grupie niemal tysiąca dorosłych osób amerykańscy naukowcy ustalili, że regularne sesje gier trwające co najmniej 3 godz. najbardziej przyczyniają się do powstania takich dolegliwości. Co ciekawe, u osób będących lub planujących zostać e-sportowcami natężenie dolegliwości nie rośnie gwałtownie, jak należałoby przypuszczać. Może to mieć związek z bardziej świadomym doborem sprzętu i lepszym zrozumieniem znaczenia ergonomii.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.