Zyxel zapewnia bezpieczeństwo danych wrażliwych w placówkach medycznych
Placówki opieki zdrowotnej wymagają kompleksowej infrastruktury sieciowej i wydajnego sprzętu informatycznego, aby zapewnić pacjentom najwyższą jakość oferowanych usług i ochronę danych wrażliwych. Idealnym rozwiązaniem jest skonfigurowany system IT oparty na bezpiecznych i niezwodnych produktach Zyxel.
Ośrodek Badawczo-Naukowo-Dydaktyczny Chorób Otępiennych im. Księdza Henryka Gulbinowicza w Ścinawie powstał z myślą o pacjentach z podejrzeniem zaburzeń funkcji poznawczych oraz z otępieniem łagodnym i umiarkowanym. Misją ośrodka jest zapewnienie kompleksowej diagnostyki: neurologicznej, psychiatrycznej, neuropsychiatrycznej i internistycznej. W celu optymalizacji świadczonych usług podjęto decyzję o stworzeniu bezpiecznej infrastruktury IT na terenie całej placówki, w oparciu o funkcjonalne urządzenia Zyxel.
– Placówki medyczne i ochrony zdrowia powinny dysponować lepszą infrastrukturą sieciową niż niejedno przedsiębiorstwo. Dodatkowo rozwiązania powinny zapewniać dużą skalowalność, ciągłość pracy i bezpieczeństwo danych. W Zyxel dysponujemy produktami, dzięki którym możemy wesprzeć naszych Partnerów we wszystkich tych aspektach – powiedział Aleksander Styś, VAR Account Manager w Zyxel Communications.
W ośrodku wykonano nowe, uniwersalne pod względem konfiguracji usług teleinformatycznych, okablowanie w topologii gwiazdy. Zaletą takiego rozwiązania jest łatwa diagnostyka, prosta konserwacja i niewielkie prawdopodobieństwo awarii całego systemu. Szkielet sieci został zbudowany na bazie infrastruktury światłowodowej o przepustowości 10 Gbit. Za łączność z siecią szkieletową odpowiadają wielogigabitowe przełączniki Zyxel serii XGS1930, które zapewniają szybkie połączenie pomiędzy podłączonymi urządzeniami. We wdrożeniu wykorzystano dwuradiowy punkt dostępowy z serii NWA5123, który umożliwia łączną szybkość transmisji do 1,6 Gb/s. Model NWA5123-AC HD posiada moduł antenowy o wysokiej wydajności oraz elementy konstrukcyjne generujące niski poziom zakłóceń. Dzięki temu urządzenie zapewnia doskonałą wydajność bezprzewodową. W celu maksymalnego zwiększenia bezpieczeństwa zainstalowano zaporę sieciową Zyxel ATP700 wyposażoną w funkcję „cloud intelligence”, która zapewnia ochronę przed zaawansowanymi zagrożeniami i cyberatakami.
– Placówki medyczne zarządzają dużą ilością danych osobowych i medycznych, dlatego priorytetem jest zapewnienie im odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. W System-3 Sp. z o.o. od 18 lat wdrażamy najnowsze technologie IT z wykorzystaniem wiodących rozwiązań sieciowych. Projektując infrastrukturę IT w Ośrodku zdecydowaliśmy się na bezpieczne rozwiązania sieciowe firmy Zyxel, które zapewniają najwyższy poziom ochrony – powiedział Grzegorz Rękawiczny, System-3 Sp. z o.o.
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

To już 20 lat Kongresu Pożarnictwa FIRE | SECURITY EXPO – Świętuj z nami jubileusz na PGE NARODOWY

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.