Komunikaty PR

Wyższa Szkoła Medyczna w Białymstoku po raz 20 zainaugurowała rok akademicki.

2022-10-11  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania JPG ( 3.41 MB )

„Gaudeamus igitur” już po raz dwudziesty zabrzmiało w Wyższej Szkole Medycznej w Białymstoku podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego 2022/2023. Misją uczelni od początku jej istnienia jest profesjonalne kształcenie wysoko wykwalifikowanych kadr medycznych zgodnie z potrzebami rozwijającej się gospodarki naszego regionu, kraju oraz zjednoczonej Europy. Pracownicy naukowi prowadzą innowacyjne badania w zakresie biotechnologii oraz opracowują i wdrażają nowe technologie. Efektem takich wieloletnich działań jest wspierający pamięć suplement diety, przeznaczony przede wszystkim dla osób zmagających się z chorobami neurodegeneracyjnymi, w tym z chorobą Alzheimera.

 

Wyższa Szkoła Medyczna prowadzi kształcenie na kierunkach: Pielęgniarstwo (studia I i II stopnia), Kosmetologia (I i II stopnia), Ratownictwo Medyczne (studia I stopnia), Fizjoterapia (jednolite magisterskie).


- Mamy za sobą dwadzieścia lat pracy, zdobywania cennych doświadczeń. Mury naszej uczelni opuściło 4311 absolwentów. To był czas niezwykły, ale dalej patrzymy w przyszłość, mamy konkretne plany i zrobimy wszystko, aby je zrealizować. Rozwój Wyższej Szkoły Medycznej charakteryzuje się wyjątkowo dużymi stanami rekrutacji w ostatnich latach. Zaczyna wręcz brakować miejsca w tym budynku i będziemy zmuszeni pomyśleć o kolejnej inwestycji – budowie nowego gmachu dla przyszłych studentów – powiedział Mikołaj Tomulewicz, kanclerz i założyciel uczelni.


Na przestrzeni lat w szkole przeprowadzono projekty obejmujące badania naukowe, w wyniku których powstało kilka wynalazków zakończonych patentami. Uczelnia otoczona jest liczącymi się na rynku firmami biotechnologicznymi: Biolamed, Biotomed, z którymi ściśle współpracuje i wymienia się doświadczeniami.


- Na chwilę obecną wprowadzamy na rynek preparat wykazujący działanie neuroochronne, zwłaszcza w prewencji i leczeniu choroby Alzheimera. Wyniki badań przeprowadzonych na zwierzętach z indukowanym modelem choroby Alzheimera były dla nas samych ogromnym zaskoczeniem (oczywiście pozytywnym). Zwieńczeniem tych badań jest komercjalizacja preparatów, powstałych w oparciu o uzyskane wyniki prac doświadczalnych. W najbliższych tygodniach pojawi się w aptekach w całej Polsce suplement diety pod nazwą Betula Forte, dedykowany osobom mającym kłopoty z pamięcią, bądź stwierdzone początki choroby Alzheimera. Znając wyniki badań oraz potencjał tego preparatu przygotowujemy się do rozpoczęcia badań klinicznych – zapowiedział Mikołaj Tomulewicz.


Betula Forte, stworzona została z myślą o kompleksowym wsparciu sprawności intelektualnej oraz pracy mózgu. Jest pierwszym preparatem w Polsce, który zawiera unikatowy składnik – betulinę. Produkt Betula Forte ze względu na działanie neuroprotekcyjne warto stosować już pierwszych kłopotach z pamięcią (nawet około 30 roku życia). Przede wszystkim, preparat przeznaczony jest dla osób cierpiących na choroby neurodegeneracyjne w tym chorobę Alzheimera.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Edukacja Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25 Biuro prasowe
2024-12-17 | 11:10

Lazarski Aviation Academy gospodarzem EAC25

W dniach 10–12 listopada 2025 roku Warszawa stanie się centrum dyskusji o przyszłości europejskiego lotnictwa. Lazarski Aviation Academy będzie gospodarzem Europejskiej Konferencji
Edukacja AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej
2024-12-12 | 13:00

AGH wybiera SAP do rozwijania projektu transformacji cyfrowej

Zespół AGH Space Systems wygrał prestiżowe zawody łazików marsjańskich w USA. Uczelnia świętuje ten ogromny sukces i konsekwentnie prowadzi wieloetapową transformację
Edukacja Acer i Google wspierają współczesną edukację
2024-12-04 | 11:30

Acer i Google wspierają współczesną edukację

Acer i Google wspierają współczesną edukację – zapraszają nauczycieli na webinar o sztucznej inteligencji Wychodząc naprzeciw wyzwaniom współczesnej edukacji, Acer

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zdrowie

Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem

Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.