Włoska firma farmaceutyczna Fidia Farmaceutici weszła na rynek polski
Fidia Farmaceutici, włoska firma farmaceutyczna – światowy lider w badaniach, rozwoju i wiodący producent innowacyjnych produktów w okulistyce opartych na bazie naturalnego kwasu hialuronowego – weszła do Polski przejmując polski oddział amerykańskiej firmy Unipharm. To kolejny krok umacniania pozycji firmy na rynku europejskim.
Włoska firma farmaceutyczna Fidia Farmaceutici ogłosiła swoje wejście na polski rynek i utworzenie polskiego oddziału Fidia Pharma Polska. To uznany na świecie lider w opracowywaniu zróżnicowanych rozwiązań terapeutycznych na powszechnie występujące choroby mające istotny wpływ społeczny i ekonomiczny, zaburzenia związane z wiekiem i inne problemy zdrowotne.
Na przestrzeni lat, Fidia Farmeceutici zdobyła pozycję lidera w dziedzinie leczenia ran oraz terapii iniekcyjnej wewnątrzstawowej (wiskosuplementacji) w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów, a obecnie koncentruje się również na okulistyce, medycynie estetycznej i regeneracyjnej. W miarę jak wydłuża się średnia długość życia i wzrasta liczba przewlekłych, niekiedy ograniczających sprawność chorób, zapewnienie skutecznych i zróżnicowanych rozwiązań zarówno dla lekarzy jak i pacjentów, ma kluczowe znaczenie. Dlatego też Fidia opracowuje innowacyjne leki, urządzenia medyczne i produkty ochrony zdrowia oparte głównie na kwasie hialuronowym (HA) i jego pochodnych, zgodnie ze swoją misją, aby tworzyć rozwiązania poprawiające jakość życia ludzi.
Od ponad 75 lat, Fidia sukcesywnie rozszerza swoją obecność poprzez budowanie sieci oddziałów oraz współpracę z partnerami handlowymi i dystrybutorami w sektorze farmaceutycznym i biomedycznym. Obecnie działa na ponad 100 rynkach na całym świecie, mając w swoim portfolio szeroką gamę produktów, w większości opartych na naturalnym kwasie hialuronowym. Ma również ponad 1100 patentów obejmujących kwas hialuronowy o różnej masie cząsteczkowej, procesy przemysłowe, receptury farmaceutyczne. Niedawno włoska spółka utworzyła polską filię Fidia Pharma Polska przejmując część produktów do pielęgnacji oczu oraz suplement diety na bazie witaminy D wraz z polskim oddziałem firmy farmaceutycznej z siedzibą w USA Unipharm, specjalizującej się w opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek leków bez recepty (OTC) oraz produktów żywieniowych.
Fidia jest włoskim liderem w dziedzinie okulistyki, a jej portfolio w tym obszarze terapeutycznym obejmuje produkty mające zastosowanie w leczeniu takich schorzeń oka jak – suchość oka, astenopia akomodacyjna, infekcje i stany zapalne oka, obrzęk rogówki, zaburzenia szklistości, zwyrodnienia plamki żółtej, retinopatia cukrzycowa, jaskra czy stożek rogówki.
- Wejście na polski rynek to kolejny ważny krok w umacnianiu naszej pozycji na rynku europejskim. - mówi Carlo Pizzocaro, prezes zarządu Fidia Farmaceutici. - Cieszymy się, że możemy zainwestować w kraju o tak dużym potencjale, wysokim tempie rozwoju i stale rosnącej gospodarce. Jesteśmy przekonani, że nasza obecność w Polsce przyczyni się do poprawy dostępu do innowacyjnych terapii leczniczych zarówno dla lekarzy jak i pacjentów. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli zaoferować inne rozwiązania terapeutyczne.
Fidia Farmaceutici nieustannie angażuje się w badania i rozwój nowych możliwości terapeutycznych, aby dostarczać coraz bardziej innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia. Obecnie firma pracuje nad przełomowym lekiem na raka in situ (CIS, zwanym inaczej rakiem nieinwazyjnym, przedinwazyjnym, umiejscowionym) pęcherza moczowego oraz złośliwego międzybłoniaka, któremu amerykańska Food and Drug Administration (FDA) przyznała status leku sierocego. Obecnie trwa trzecia faza badań klinicznych pod kątem raka in situ w ośrodkach doskonałości, w tym w wybranych placówkach w Polsce.
Fidia rozwija również terapię opartą na nowej kolagenazie z bakterii Vibrio alginolyticus, której również FDA przyznało status sierocy, do zastosowania w leczeniu przykurczu Dupuytrena i bada jej zastosowanie również w innych chorobach fibro-proliferacyjnych, takich jak choroba Peyroniego.
***
Fidia Farmaceutici
Włoska firma farmaceutyczna, prowadząca działalność badawczo-rozwojową, produkcyjną, marketingową i handlową oraz posiadająca bogate portfolio produktów opartych głównie na kwasie hialuronowym (HA) w dziedzinie pielęgnacji stawów, pielęgnacji skóry, pielęgnacji oczu, pielęgnacji estetycznej i pielęgnacji regeneracyjnej. Prawie 60 lat badań i rozwoju sprawiło, że Fidia stała się liderem w produkcji naturalnego i funkcjonalnego HA, o różnych zakresach masy cząsteczkowej (+1,100 patentów). Działalność produkcyjna - zlokalizowana we Włoszech - jest kontrolowana i autoryzowana przez główne międzynarodowe instytucje zdrowotne, w tym amerykańską i koreańską FDA, brazylijską ANVISA i G-MED Notified Body, oraz spełnia najsurowsze międzynarodowe regulacje i standardy bezpieczeństwa. Fidia rozszerza swój globalny zasięg poprzez lokalnych partnerów w ponad 100 krajach na całym świecie, jak również poprzez spółki zależne w USA, Niemczech, Austrii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Czechach, Słowacji, Rumunii, Polsce, Egipcie i na Bliskim Wschodzie.
Startuje Wielkopolska Akademia Menedżerów Zdrowia
Mity na temat estrów etylowych – co warto wiedzieć?
Rola mikrobiomu i diety w utrzymaniu zdrowych jelit
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.