smileApp pierwsza aplikacja Fundacji Dr Clown
Fundacja Dr Clown
Powstańców Śląskich 87 lok. U10B
01-355 Warszawa
paulina.latacz|drclown.pl| |paulina.latacz|drclown.pl
728 401 910
www.drclown.pl
W Światowy Dzień Uśmiechu Fundacja Dr Clown uruchamia swoją pierwszą aplikację mobilną dla dzieci w rozszerzonej rzeczywistości. Organizacja, która od ponad 20 lat wykorzystuje dobroczynne właściwości uśmiechu wspierając pacjentów w powrocie do zdrowia, przez smileApp chce zachęcić najmłodszych do dbania o swój uśmiech na co dzień.
smileApp to pierwsza aplikacja, która pozwala dzieciom ćwiczyć uśmiech, by mieć energię do działania i pozytywnie się nastroić na cały dzień. Powstała z inicjatywy Fundacji Dr Clown, a została opracowana i wdrożona przez VRR Immersive Technologies.
– Pandemia zmusiła nas do zmiany sposobu funkcjonowania i poszukiwania nowych rozwiązań, które umożliwią szybkie dotarcie do dzieci w szpitalach i placówkach. W czerwcu ubiegłego roku uruchomiliśmy Śmiechofon, bezpłatną usługę, dzięki której rodzice i opiekunowie mogą umawiać się na wirtualne wizyty z naszymi Doktorami Clownami. Teraz, dokładnie w Światowy Dzień Uśmiechu, startujemy z naszą pierwszą aplikacją dla dzieci, która służy przede wszystkim zabawie i… treningowi uśmiechu! – mówi Agata Bednarek, prezes Fundacji Dr Clown.
Głównym bohaterem smileApp jest wesoły uśmieszek, o którego dzieci muszą codziennie dbać, ale przede wszystkim, z którym muszą codziennie się bawić, aby zdobywać punkty niezbędne do tego, aby był on szczęśliwy i… nakarmiony. Aplikacja umożliwia użytkownikom m.in. korzystanie z gry, w której, aby sterować pojazdem i zdobywać punkty, należy wywołać na swojej buzi uśmiech, a także zabawę polegającą na robieniu zdjęć uśmieszka w rozszerzonej rzeczywistości.
– Aby sterować grą, dziecko musi się uśmiechać, bo jego własny uśmiech to jedyny kontroler jaki obsługuje smileApp. Użytkownicy muszą trenować codziennie, by oba uśmiechy, ten wirtualny i ten prawdziwy, były w doskonałej kondycji. – mówi Radosław Nagay, członek zarządu VRR Immersive Technologies.
smileApp jest darmowa i można ją na ten moment poprać poprzez stronę https://smileapp.panopticum.com.pl. Wkrótce będzie dostępna w sklepie Google Play.

Finał Black Sales Weeks w Komfort - satysfakcjonujące zakończenie kampanii

Metaverse, techsolucjonizm – czy mamy się bać nowej rewolucji cyfrowej?

Immersion Games zapowiada nową grę VR – Divine Duel
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.