Metaverse, techsolucjonizm – czy mamy się bać nowej rewolucji cyfrowej?
Czy dołączyć do świata Metaverse? Czy techsolucjonizm jest odpowiedzią na wszystkie nasze problemy? Na te i inne pytania dotyczące świata cyfrowego odpowiedzą goście trzeciego spotkania autorskiego z cyklu „Za rok w Europie”, organizowanego przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Spotkanie odbędzie się 6 października br. o godz. 18:30 w Filtracji w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.
Metaverse opanował wyobraźnię specjalistów od marketingu. Od początku roku już kilkadziesiąt światowych marek zorganizowało kampanie reklamowe w rzeczywistości tworzonej równolegle do tej, w której żyjemy. W tym drugim świecie można już przymierzać i kupować ubrania, wystawiać cyfrowe dzieła sztuki, oglądać koncerty czy pokazy mody. Czy to zapowiedź kolejnej rewolucji technologicznej i czy jesteśmy na nią gotowi? – zapytamy gości ostatniego z serii trzech autorskich spotkań „Za rok w Europie”. Porozmawiamy też o tym dlaczego powinniśmy patrzeć na ręce korporacjom technologicznym i czy świat nierzeczywisty istnieje realnie oraz jak prawdę chronić w wirtualnym wymiarze. Będzie też zatem o dezinformacji i fake newsach.
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Rzyman, dziennikarz, autor Zielonego Podcastu, a jego gośćmi będą:
- Artur Kurasiński – przedsiębiorca, twórca internetowy, inwestor, obserwator zjawisk związanych z technologią, autor bloga kurasinski.com
- Piotr Stanisławski - Współtwórca bloga Crazy Nauka, dziennikarz naukowy i technologiczny, popularyzator nauki
Spotkania „Za rok w Europie” są kontynuacją cyklu felietonów publikowanych w mediach społecznościowych Komisji Europejskiej podczas pandemii koronawirusa w 2020 roku. Autorzy felietonów – dziennikarze i twórcy internetowi starali się odpowiedzieć wtedy na pytanie, jak będzie wyglądać Europa po pandemii, jak zmieni się nasz styl życia i spojrzenie na różne jego aspekty. Felietony można przeczytać na Facebooku Komisji Europejskiej w Polsce.
Współorganizatorem cyklu spotkań autorskich „Za rok w Europie” jest Centrum Praskie Koneser. Dzięki ToTuart (galeria sztuki, organizator Laboratorium Rzeźby 2022 – trzeciej edycji największego przeglądu rzeźby w Polsce) spotkania autorskie odbywają się w otoczeniu niezwykłych rzeźb renomowanych artystów, a także młodych, początkujących twórców.
Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Spotkanie będzie także transmitowane na żywo na Facebooku oraz na kanale YouTube Komisji Europejskiej w Polsce.
Szczegóły na temat spotkania na stronie wydarzenia ➡️ https://bit.ly/3wJR87K
Finał Black Sales Weeks w Komfort - satysfakcjonujące zakończenie kampanii
Immersion Games zapowiada nową grę VR – Divine Duel
Pierwsza konferencja Lightship Summit organizowana przez Niantic dla twórców r
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Infrastruktura
Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy
Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.