Przejdź się na wirtualny spacer po Fabryce E.Wedel
Noc Muzeów 2022
Z okazji nadchodzącej Nocy Muzeów najbardziej czekoladowe miejsce na mapie Polski już po raz drugi w historii otwiera swoje wirtualne drzwi dla wszystkich miłośników słodkości. Dzięki temu, amatorzy czekolady będą mieć szansę na poznanie tajemnic Fabryki Czekolady E.Wedel bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdują.W ukłonie do naszych wielbicieli wirtualny spacer można zrealizować już dzisiaj!
Noc Muzeów 2022 odbędzie się już 14 maja. Każdego roku wydarzenie to cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników w całym kraju. Od początku jego istnienia, jednym z najbardziej popularnych miejsc jest działająca od lat 30. XX wieku na warszawskim Kamionku, Fabryka Czekolady E.Wedel.
W tym roku, tak jak i ubiegłym, marka E.Wedel udostępnia na swojej stronie www.wedel.pl pełnowymiarowy, wirtualny spacer po swojej wyjątkowej Fabryce Czekolady. Jest on dostępny z wyprzedzeniem, czyli od dzisiaj - 9 maja. Wirtualne zwiedzanie ma wiele zalet, a najważniejszymi są dostępność i elastyczność. Każdy internauta, z dowolnego miejsca na świecie, w odpowiednim dla siebie dniu i czasie, może połączyć się z czekoladowym królestwem i dowiedzieć się między innymi jak powstaje słynna wedlowska czekolada, przyjrzeć się niesamowitym pracom w galerii czekoladowych rzeźb czy przenieść się do gabinetu Jana Wedla – legendarnego ostatniego właściciela fabryki z rodu Wedlów. Spacer w trybie online to ukłon w stronę jego postaci. Jan Wedel był pionierem w swoich czasach, słynął z niecodziennych pomysłów i śmiałych innowacji.
Zwiedzanie w trybie online startuje 9 maja i będzie dostępne przez 2 tygodnie, czyli do 22 maja, na stronie www.wedel.pl/wirtualny-spacer.
Na zwiedzających wirtualnie czekać będą aż 4 inspirujące trasy. Jakie?
LINIA PTASIE MLECZKO®
Lekkie, rozpływające się w ustach Ptasie Mleczko® jest niebiańsko pyszne, ale oczywiście nie spada prosto z nieba. Na tej linii uczestnicy dowiedzą się między innymi jak powstaje uwielbiany już od blisko 90 lat przysmak czy też, ile kostek produkowanych jest w Fabryce w ciągu minuty.
LINIA VENUS
Venus to JEJ planeta. Planeta czekolady. To miejsce, w którym codziennie produkowane są kultowe tabliczki marki E.Wedel. Zwiedzający poznają dokładny proces produkcji czekolady, dowiedzą się również, jak pozyskuje się wyselekcjonowane kakao z Ghany, co jest sekretem oryginalnej wedlowskiej czekolady oraz odkryją interesujące statystyki dotyczące produkcji.
TORCIK WEDLOWSKI
Obok niebiańskich pianek i kultowych czekolad, to Torcik Wedlowski stanowi jeden z flagowych produktów marki. Stworzony został po to, aby celebrować wyjątkowe chwile. Do dziś, proces jego powstawania, częściowo opiera się na ręcznej produkcji. Wszystkie szczegółowe zdobienia na powierzchni Torcika, to właśnie ręczna robota. Na spacerze poznamy jej tajniki i ciekawostki związane z tym przysmakiem.
GALERIA RZEŹB I GABINET HISTORYCZNY
Maestro i Mistrzyni Czekolady, czekoladowi wirtuozi rzeźbiarstwa – Janusz i Joanna Profusowie opanowali swój warsztat do perfekcji. To właśnie w galerii rzeźb uczestnicy będą mogli podziwiać ich najznakomitsze prace, które wykonane są w tak rzeczywisty i doskonały sposób, że trudno uwierzyć, że są z czekolady.
Tuż obok na spacerowiczów czeka Gabinet Historyczny Jana Wedla, w którym każdy będzie mógł się poczuć jak słynny wynalazca i przenieść się w lata 30.
Wirtualne zwiedzanie, Fabryka Czekolady E.Wedel to gwarancja wspaniałych wrażeń, doskonałej zabawy i czekoladowej wiedzy dla każdego miłośnika słodkości, niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku!

Finał Black Sales Weeks w Komfort - satysfakcjonujące zakończenie kampanii

Metaverse, techsolucjonizm – czy mamy się bać nowej rewolucji cyfrowej?

Immersion Games zapowiada nową grę VR – Divine Duel
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.