Komunikaty PR

New Work wprowadza usługę “Space in the Cloud”

2022-02-18  |  01:00
Biuro prasowe

New Work, dostawca elastycznej przestrzeni biurowej na rynki Europy Środkowo-Wschodniej, wprowadza nową usługę. Mowa tutaj o „Space in the Cloud”. To rozwiązanie, które nie tylko pomoże nowym i obecnym najemcom w oszczędzaniu pieniędzy, ale też pozwoli na zarządzanie pracownikami w sposób bardziej elastyczny i zgodny z zasadami ESG.

Najnowszy raport RICS ujawnił, że prawie jedna trzecia specjalistów z globalnej branży nieruchomości nie postrzega już powierzchni biurowej jako niezbędnego elementu do skutecznego funkcjonowania firmy. Praca w domu stała się powszechną praktyką, a pracownicy oczekują jeszcze większej elastyczności. Sprawia to, że dużo powierzchni w biurowcach prawdopodobnie pozostanie niewykorzystanych. Ogrzewanie i energia elektryczna niezbędne do obsługi tych nieużywanych przestrzeni generują niepotrzebne koszty dla najemców, o negatywnym wpływie na środowisko nie wspominając.

Zgodność działań z zasadami ESG staje się priorytetem dla coraz to kolejnych firm, dlatego nadszedł czas, aby pomyśleć o daleko idących konsekwencjach prowadzonej działalności biznesowej. Wiele korporacji na całym świecie wdraża zorientowane na człowieka strategie, które umożliwiają pracownikom pracę z różnych miejsc – głównego biura, biur satelitarnych, coworkingów, domu, a nawet z destynacji urlopowych.

Dzięki zapewnieniu pracownikom większej elastyczności w wyborze miejsca pracy, zmniejszeniu ulega konieczność dojazdów, łatwiejsza do osiągnięcia jest też równowaga między życiem zawodowym, a prywatnym. Strategia sprawnego zarządzania zasobami ludzkimi obejmuje zatem nie tylko środowiskowy, ale także społeczny komponent polityki ESG.

Usługa „Space in the Cloud” oferowana przez New Work daje możliwość zmniejszenia przestrzeni podstawowej do 50 proc. i obniżenia szczytowego obciążenia za pomocą usług w chmurze. Pracownicy korzystający z tego serwisu uzyskują poprzez aplikację mobilną dostęp do wszystkich obiektów New Work. Dzięki temu mogą wybrać miejsce swojej pracy w danym dniu, a nawet w konkretnych godzinach, niezależnie od tego, gdzie obecnie się znajdują i dokąd zamierzają się udać. Jest to niejako przeniesienie biura do chmury, łącznie z opcją konfigurowania go niezależnie od lokalizacji.

- Od teraz dajemy najemcom możliwość nie tylko zaoszczędzenia pieniędzy i zmniejszenia śladu węglowego, ale rozszerzamy zakres elastyczności zapewnianej ich obecnym i potencjalnym pracownikom na tym jakże konkurencyjnym rynku pracy – wyjaśnia Hubert Abt, CEO i założyciel New Work oraz workcloud24.

Usługa New Work „Space in the Cloud” jest już dostępna w wybranych lokalizacjach. W ciągu najbliższych czterech tygodni zostanie wprowadzona w całym portfolio marki, obejmującym 15 lokalizacji w trzech krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Wirtualna rzeczywistość Metaverse, techsolucjonizm – czy mamy się bać nowej rewolucji cyfrowej? Biuro prasowe
2022-10-03 | 13:10

Metaverse, techsolucjonizm – czy mamy się bać nowej rewolucji cyfrowej?

Czy dołączyć do świata Metaverse? Czy techsolucjonizm jest odpowiedzią na wszystkie nasze problemy? Na te i inne pytania dotyczące świata cyfrowego odpowiedzą goście trzeciego spotkania
Wirtualna rzeczywistość Immersion Games zapowiada nową grę VR – Divine Duel
2022-06-21 | 10:00

Immersion Games zapowiada nową grę VR – Divine Duel

Immersion Games – notowany na NewConnect producent gier VR – ujawnia szczegóły dotyczące swojej najnowszej gry. Divine Duel to największy do tej pory projekt warszawskiej
Wirtualna rzeczywistość Pierwsza konferencja Lightship Summit organizowana przez Niantic dla twórców r
2022-05-27 | 14:10

Pierwsza konferencja Lightship Summit organizowana przez Niantic dla twórców r

System pozycjonowania wizualnego Lightship, ponad 30 tys. dostępnych lokalizacji, możliwość dodawania własnych punktów. Niantic, 24 maja o godz. 19:00 czasu polskiego rozpoczął

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Edukacja

Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne. Naukowcy rekomendują, aby nie przekraczać 3 godz. dziennie [DEPESZA]

Zmęczenie oczu, ból głowy, pleców, dłoni i nadgarstka to dolegliwości najczęściej zgłaszane przez osoby regularnie grające w gry komputerowe. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na grupie niemal tysiąca dorosłych osób amerykańscy naukowcy ustalili, że regularne sesje gier trwające co najmniej 3 godz. najbardziej przyczyniają się do powstania takich dolegliwości. Co ciekawe, u osób będących lub planujących zostać e-sportowcami natężenie dolegliwości nie rośnie gwałtownie, jak należałoby przypuszczać. Może to mieć związek z bardziej świadomym doborem sprzętu i lepszym zrozumieniem znaczenia ergonomii.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.