Häfele otwiera salon wirtualny i rusza w trasę
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Häfele ma cyfrowe rozwiązanie na dzisiejsze czasy, które może wyznaczyć nowe standardy w branży. Zaprezentuje je na zbliżających się targach Interzum. Po wydarzeniu rozpocznie się trasa prezentacyjna.
Targi Interzum w Kolonii to najważniejsze wydarzenie w branży meblarskiej, które co roku przyciąga tłumy. W edycji 2019 udział wzięło prawie 2 tysiące wystawców z 60 krajów i ponad 70 tys. odwiedzających z całego świata. W tym roku frekwencja może być jeszcze wyższa, ponieważ wydarzenie będzie miało postać wyłącznie cyfrową. Targi są organizowane w dniach od 4 do 7 maja pod hasłem „interzum@home”.
Stałym uczestnikiem Interzum jest Häfele. Stoisko tej globalnej firmy, z oddziałem w Polsce, jest zwykle jednym z najbardziej obleganych. Häfele zawsze ma na Interzum coś specjalnego, także teraz. Tegoroczną nowością jest platforma „Häfele Discoveries”. Jest ona jednocześnie cyfrowym stoiskiem i wirtualnym salonem z pełną gamą produktów i usług. – Organizujemy prezentację hybrydową, by w tym szczególnym okresie na nowo zdefiniować pojęcie bliskich relacji z klientami. Chcemy, zgodnie z naszą rolą pionierów, wyznaczyć nowe standardy w branży – argumentuje Michał Kichler, menedżer produktu i marketingu w Häfele.
Wirtualnie: stoisko i salon
Platforma będzie otwarta dla uczestników targów od 4 maja (od godz. 8.00) jako stoisko, a po ich zakończeniu będzie udostępniona klientom przez cały rok 2021 jako cyfrowa przestrzeń wystawowa. – Platforma to nowoczesna i bezpieczna alternatywa dla fizycznej obecności na targach, pozwalająca nam pozostać w kontakcie z klientami w okresie pandemii. Platforma będzie dostępna w polskiej wersji językowej, a na targach będziemy mieli czas na prezentację specjalnie dla klientów z Polski, którzy zostali tym sposobem wyróżnieni – podkreśla Michał Kichler.
Häfele nazywa prezentację wirtualną podróżą po świecie swoich produktów. – Platforma ma prezentować korzyści wynikające z naszego credo, które brzmi: więcej życia na metr kwadratowy, na wielu różnych, przykładowych zastosowaniach: w kuchni, w biurze czy w hotelu – wymienia Michał Kichler. – W tym wirtualnym środowisku zaprezentujemy także oferowane przez nas gamy produktów do domu i produkty HWW w postaci nowoczesnych i fascynujących trójwymiarowych eksponatów cyfrowych – zapowiada.
Häfele Discoveries dzieli się na osiem światów tematycznych: oświetlenie i inteligentne rozwiązania, kuchnia, salon, biuro, hotel, microliving, przyczepa mieszkalna i obsługa, a także siedem światów nowości produktowych: złącza, dialock, szuflady, klapy, uchwyty, zawiasy i rozwiązania przesuwne. – Na targi przygotowujemy atrakcyjny program, którego treść będzie bazowała na elementach z całego naszego uniwersum. Każdy znajdzie coś dla siebie niezależnie od strefy czasowej – zaprasza Michał Kichler.
Transmisja na żywo
Najważniejszym elementem platformy Häfele Discoveries będzie scena na żywo, z której w czasie rzeczywistym będą transmitowane wykłady, rozmowy panelowe i prezentacje produktów dla całego świata. Podczas transmisji widzowie będą mogli nawiązać bezpośredni kontakt z ekspertami poprzez czat.
Dostęp do platformy jest bardzo prosty – wystarczy zarejestrować się, podając nazwisko i adres e-mail. Po zalogowaniu można samodzielnie zapoznać się z treściami albo skontaktować się bezpośrednio z Häfele. – Najlepiej, gdyby klientowi towarzyszył nasz pracownik jako przewodnik po platformie. Może to odbywać się przez czat tekstowy lub czat wideo połączony z udostępnianiem ekranu, aby zabrać klientów w podróż po Häfele Discoveries – doradza Michał Kichler.
Trasa prezentacyjna
Postać hybrydowa Häfele Discoveries uwzględnia także wydarzenia stacjonarne. Rozpoczną się one po zakończeniu targów. – Do wirtualnej platformy dodaliśmy globalną serię wydarzeń w konwencji trasy koncertowej, w ramach których możliwe będzie namacalne zapoznanie się z naszymi usługami i produktami – zapowiada Michał Kichler. – Organizujemy prezentację hybrydową, by w tym szczególnym okresie na nowo zdefiniować pojęcie bliskich relacji z klientami – wyjaśnia.
Podczas trasy eksperci ds. produktów i usług będą na żywo prezentować najważniejsze punkty programu Häfele na rok 2021/22 w licznych oddziałach i biurach sprzedaży na całym świecie. Firma zapewnia, że w każdym przypadku zadba o przestrzeganie lokalnych regulacji związanych z pandemią i zachowanie wymaganych odległości oraz środków higieny.

Finał Black Sales Weeks w Komfort - satysfakcjonujące zakończenie kampanii

Metaverse, techsolucjonizm – czy mamy się bać nowej rewolucji cyfrowej?

Immersion Games zapowiada nową grę VR – Divine Duel
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.