Wejdź do biznesowego świata AR dzięki MeetAR
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
Meetlify, polska firma technologiczna specjalizująca się w tworzeniu zaawansowanych rozwiązań dla branży eventowej (MICE), opracowała czuły i inteligentny system do komunikacji B2B w rozszerzonej rzeczywistości (AR). Unikalna aplikacja MeetAR wykrywa fizyczną bliskość innych osób, podpowiada temat pierwszej rozmowy i precyzyjnie nawiguje otoczenie biznesowe. To pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie, które jest już gotowe do komercjalizacji. Projekt powstał w ramach funduszy unijnych, we współpracy z Instytutem Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk (PAN). Pierwsza odsłona tej technologii odbędzie się 20 maja br. podczas “Nocy muzeów” w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich we Wrocławiu.
- Ostatnie lata pokazały, że branża eventowa musi być bardzo dobrze przygotowana na ew. kryzysowe sytuacje komunikacyjne i dysponować coraz to nowocześniejszymi rozwiązaniami usprawniającymi turystykę biznesową. Naszym zdaniem MeetAR ma szansę zrewolucjonizować networking i na nowo zdefiniować spotkania live. To inteligentna aplikacja rozszerzonej rzeczywistości (AR) do precyzyjnej nawigacji fizycznej bliskości najbliższego otoczenia biznesowego z ciekawą funkcją podpowiadania tematu pierwszej rozmowy. Naszym zdaniem to nie tylko usprawni organizację targów, czy konferencji, ale i efektywnie podniesie jakość interakcji między samymi uczestnikami wydarzenia. Wierzymy w to, że nasz produkt stanie się kluczowym elementem dla firm i profesjonalistów zajmujących się branżą MICE, otwierając przed nimi zupełnie nowy poziom komunikacji w świecie AR. – mówi Rafał Orlicki, CEO w Meetlify. – Produkt jest już gotowy do komercjalizacji. – dodaje.
Aplikacja MeetAR łączy w sobie aplikację eventową i społecznościową. Produkt wykorzystuje najnowocześniejszą obecnie usługę nawigacji dostępną w rozszerzonej rzeczywistości (AR), która charakteryzuje się precyzyjną lokacją bazującą na technologii Ultra WideBand.
Pierwsza odsłona rozwiązania MeetAR odbędzie się już jutro, 20 maja br., podczas “Nocy muzeów” organizowanej w Zakładzie Narodowym im. Ossolińskich, ul. Szewska 37, Wrocław.
Unikalny projekt od Meetlify ma szansę stać się atrakcyjnym rozwiązaniem dla szeroko pojętego środowiska biznesowego. Produkt kierowany jest do organizatorów, wystawców, właścicieli obiektów eventowych oraz samych uczestników wydarzeń biznesowych. Technologia powstała w ramach funduszy unijnych, we współpracy z Instytutem Informatyki Teoretycznej i Stosowanej Polskiej Akademii Nauk (PAN).
– Branża MICE od lat boryka się z natłokiem komunikatów i zaszumionymi kanałami społecznościowymi, co często przekłada się na spadek jakości komunikacji. Chcemy to zmienić. Wierzymy, że dzięki MeetAR, każde spotkanie przebiegnie sprawniej i efektywniej, pozwalając profesjonalistom na nowoczesną komunikację XXI wieku. – komentuje Jakub Duda, współzałożyciel i Dyrektor Techniczny w Meetlify.
Wg. raportu firmy analitycznej Statista, światowy rynek AR do 2025 r. ma wzrosnąć z 5,91 mld do 198 mld USD.
***
Film promocyjny: https://bit.ly/meetar-demo
To więcej niż aplikacja ubezpieczeniowa - premiera Balcia App w Polsce

Główni akcjonariusze Red Square Games dofinansują działalność studia

Immersion Games zapowiada rewolucję w VR Fitness!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.