Urządzenia Samsung Galaxy z certyfikatem ochrony kryptograficznej w Polsce
dfusion
al. Zjednoczenia 36 lok. 5
01-830 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/
W ramach procesu certyfikacji prowadzonego przez polską Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) został wydany certyfikat ochrony kryptograficznej obejmujący wybrane mechanizmy bezpieczeństwa Samsung Knox.
Platforma Samsung Knox, która spełnia rygorystyczne wymagania stawiane przez rządy oraz organizacje na całym świecie zapewnia bezpieczeństwo rodziny urządzeń mobilnych Samsung Galaxy. Samsung nieustannie powiększa listę certyfikatów przyznawanych przez najbardziej prestiżowe instytucje. Od teraz wybrane urządzenia mobilne Galaxy chronione przy pomocy Samsung Knox posiadają także certyfikat ochrony kryptograficznej wydany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
Certyfikacja przeprowadzona została w ramach programu Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber). Jest to inicjatywa o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego realizowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów (dawniej Ministerstwo Cyfryzacji) na rzecz Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa. Partnerstwo ma za zadanie m.in. zwiększać bezpieczeństwo cyfrowych procesów, produktów i usług i podnieść poziom świadomości użytkowników rozwiązań cyfrowych. Obecność od 2019 r. firmy Samsung Electronics Polska w PWCyber jest częścią ciągłego dialogu z administracją publiczną oraz poczucia odpowiedzialności w obszarze jednego z największych wyzwań XXI wieku – cyberbezpieczeństwa.
Samsung Knox to kompletna, wielowarstwowa platforma bezpieczeństwa, która chroni zarówno firmy jak i indywidualnych użytkowników korzystających ze smartfonów i tabletów. Samsung Knox zabezpiecza ponad miliard urządzeń mobilnych Galaxy na całym świecie, a jego skuteczność potwierdzają liczne certyfikaty bezpieczeństwa przyznane na całym świecie przez instytucje rządowe i analityczne. Więcej informacji o certyfikatach uzyskanych przez Samsung Knox znaleźć można na stronie: https://www.samsungknox.com/en/knox-platform/knox-certifications
Zwycięstwo dla całej branży: Axis dodaje obsługę standardu kodowania AV1
Zakłady przemysłowe inwestują w nowoczesne instalacje przeciwpożarowe
DORA uderza w fintechy: Czy nowe przepisy zagrożą innowacyjnym firmom?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.