UPS Healthcare dostarczy szczepionki Novavax do krajów Unii Europejskiej, w tym
Firma UPS Healthcare ogłosiła współpracę z globalną firmą biotechnologiczną Novavax w zakresie dystrybucji i dostarczania nowo zatwierdzonej szczepionki przeciwko
COVID-19 do 27 krajów Unii Europejskiej (UE), w tym również do Polski.
Szczepionka Novavax nie wymaga przechowywania w bardzo niskich temperaturach (poniżej
-20°C), aby zachować integralność i może być bezpiecznie magazynowana i transportowana w temperaturze 2°C-8°C. Łatwiejsze warunki przechowywania sprawiają, że szczepionka Novavax jest potencjalnym ratunkiem dla wielu regionów i odległych miejsc, w których nie ma ultra-zimnych zamrażarek.
„Nowa szczepionka Novavax ma ogromny potencjał, aby znacząco przyczynić się do poprawy zdrowia publicznego na całym świecie” - mówi Wes Wheeler, prezes UPS Healthcare. „Zbudowaliśmy w Unii Europejskiej zaawansowaną i szeroką infrastrukturę, która pozwala dostarczać produkty wrażliwe na temperaturę. Dzięki temu, zarówno ratująca życie szczepionka Novavax, jak i inne niezbędne produkty opieki zdrowotnej, będą szybko dostępne dla setek milionów ludzi”.
Centrum dystrybucyjne UPS Healthcare jest strategicznie położone w pobliżu europejskiego węzła lotniczego UPS na lotnisku Kolonia-Bonn i ma bezpośredni dostęp do głównych portów lotniczych w Europie, w tym Rotterdamu, Antwerpii i Amsterdamu. Pozwala to na skrócenie czasu globalnego tranzytu produktów, a w przypadku 80% lokalizacji w Europie, umożliwia ich doręczenie następnego dnia.
"Dzięki współpracy z firmą UPS Healthcare możemy zoptymalizować nasze możliwości i dostarczyć szczepionki wszędzie tam, gdzie są najbardziej potrzebne" - mówi John Trizzino, Dyrektor ds. biznesowych i handlowych firmy Novavax. "Szczepionka Novavax nie wymaga transportu w takich samych warunkach łańcucha chłodniczego jak inne szczepionki typu „ultra-cold”, dlatego może potencjalnie odmienić losy krajów rozwijających się, które nie mają możliwości odbioru lub transportu bardzo zimnych produktów i leków do odległych miejsc".
Szczepionki Novavax będą przechowywane w niedawno rozbudowanym, najnowocześniejszym obiekcie UPS Healthcare zlokalizowanym w Roermond w Holandii. Centrum dystrybucyjne UPS Healthcare może obsługiwać wiele produktów biofarmaceutycznych. W Roermond znajdują się specjalne stanowiska paletowe z chłodziarkami do przechowywania produktów biologicznych, takich jak szczepionka Novavax. Obiekt wyposażony jest również w stanowiska paletowe w zamrażarkach do przechowywania produktów i leków w temperaturze -20°C i niższej, co jest konieczne w przypadku magazynowania innych szczepionek na COVID-19, jak również wielu leków biologicznych.
UPS Healthcare jest w czołówce firm zajmujących się dostarczaniem szczepionek na całym świecie. Do tej pory firma dostarczyła przeszło 1,5 miliarda dawek szczepionek do ponad 110 krajów, uzyskując przy tym wynik 99,999% terminowości.
Udało się to osiągnąć dzięki stworzeniu rozbudowanej, globalnej sieci, obejmującej ponad 500 nowych szlaków handlowych na całym świecie oraz nowe trasy lotnicze i naziemne. Celem firmy było stworzenie pewnej i elastycznej infrastruktury, która jest niezbędna do transportu szczepionek o ściśle określonym czasie ważności oraz wrażliwości na temperaturę.
Transport szczepionek jest monitorowany 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez trzy globalne centra dowodzenia UPS Healthcare, których zadaniem jest zapewnienie terminowego doręczenia produktów poprzez zminimalizowanie ryzyka oraz przygotowanie ewentualnych planów awaryjnych na wypadek np. ekstremalnych warunków pogodowych i innych przeszkód losowych.
W 2021 r. firma UPS Healthcare zainwestowała w powierzchnie magazynowe (o łącznej wielkości 36 tys. mkw.) w łańcuchu chłodniczym i mroźniach na całym świecie, w tym w nowo utworzone
i zmodernizowane obiekty medyczne w Polsce, Czechach, Holandii, Niemczech i we Włoszech. Nowe obiekty uzupełniają istniejącą infrastrukturę UPS Healthcare, obejmującą 1 mln mkw. powierzchni dystrybucyjnej, zgodnej z cGMP/cGDP, zlokalizowanej w 134 kompleksach, w 30 krajach na świecie.
UPS Healthcare od samego początku jest zaangażowany w walkę z pandemią COVID-19 oraz transport
i dystrybucję szczepionek, również w naszym kraju.
Firma rozwija swoją działalność w Polsce i umacnia pozycję w sektorze medycznym. Wkrótce otworzy w podwarszawskim Błoniu nowy magazyn o powierzchni 24,5 tys. mkw., przeznaczony do obsługi i przechowywania produktów medycznych oraz leków w różnych temperaturach.
Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji
Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Sztuczna inteligencja zmienia e-handel. Będzie wygodniej dla konsumentów, ale też sporo zagrożeń
W ciągu siedmiu lat wartość rynku związanego z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w handlu elektronicznym wzrośnie ponad dwuipółkrotnie – do ponad 22 mld dol. Przedsiębiorcy widzą w niej duży potencjał marketingowy. Z punktu widzenia konsumentów obecność AI na platformach sprzedażowych to szansa na oszczędzenie czasu przy wyszukiwaniu produktów i możliwość otrzymywania spersonalizowanych ofert. To jednak również duże ryzyka – zwiększone ryzyko narażenia na manipulację i deepfake, a także obawa o bezpieczeństwo danych osobowych.
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.