UPS Healthcare dostarczy szczepionki Novavax do krajów Unii Europejskiej, w tym
Firma UPS Healthcare ogłosiła współpracę z globalną firmą biotechnologiczną Novavax w zakresie dystrybucji i dostarczania nowo zatwierdzonej szczepionki przeciwko
COVID-19 do 27 krajów Unii Europejskiej (UE), w tym również do Polski.
Szczepionka Novavax nie wymaga przechowywania w bardzo niskich temperaturach (poniżej
-20°C), aby zachować integralność i może być bezpiecznie magazynowana i transportowana w temperaturze 2°C-8°C. Łatwiejsze warunki przechowywania sprawiają, że szczepionka Novavax jest potencjalnym ratunkiem dla wielu regionów i odległych miejsc, w których nie ma ultra-zimnych zamrażarek.
„Nowa szczepionka Novavax ma ogromny potencjał, aby znacząco przyczynić się do poprawy zdrowia publicznego na całym świecie” - mówi Wes Wheeler, prezes UPS Healthcare. „Zbudowaliśmy w Unii Europejskiej zaawansowaną i szeroką infrastrukturę, która pozwala dostarczać produkty wrażliwe na temperaturę. Dzięki temu, zarówno ratująca życie szczepionka Novavax, jak i inne niezbędne produkty opieki zdrowotnej, będą szybko dostępne dla setek milionów ludzi”.
Centrum dystrybucyjne UPS Healthcare jest strategicznie położone w pobliżu europejskiego węzła lotniczego UPS na lotnisku Kolonia-Bonn i ma bezpośredni dostęp do głównych portów lotniczych w Europie, w tym Rotterdamu, Antwerpii i Amsterdamu. Pozwala to na skrócenie czasu globalnego tranzytu produktów, a w przypadku 80% lokalizacji w Europie, umożliwia ich doręczenie następnego dnia.
"Dzięki współpracy z firmą UPS Healthcare możemy zoptymalizować nasze możliwości i dostarczyć szczepionki wszędzie tam, gdzie są najbardziej potrzebne" - mówi John Trizzino, Dyrektor ds. biznesowych i handlowych firmy Novavax. "Szczepionka Novavax nie wymaga transportu w takich samych warunkach łańcucha chłodniczego jak inne szczepionki typu „ultra-cold”, dlatego może potencjalnie odmienić losy krajów rozwijających się, które nie mają możliwości odbioru lub transportu bardzo zimnych produktów i leków do odległych miejsc".
Szczepionki Novavax będą przechowywane w niedawno rozbudowanym, najnowocześniejszym obiekcie UPS Healthcare zlokalizowanym w Roermond w Holandii. Centrum dystrybucyjne UPS Healthcare może obsługiwać wiele produktów biofarmaceutycznych. W Roermond znajdują się specjalne stanowiska paletowe z chłodziarkami do przechowywania produktów biologicznych, takich jak szczepionka Novavax. Obiekt wyposażony jest również w stanowiska paletowe w zamrażarkach do przechowywania produktów i leków w temperaturze -20°C i niższej, co jest konieczne w przypadku magazynowania innych szczepionek na COVID-19, jak również wielu leków biologicznych.
UPS Healthcare jest w czołówce firm zajmujących się dostarczaniem szczepionek na całym świecie. Do tej pory firma dostarczyła przeszło 1,5 miliarda dawek szczepionek do ponad 110 krajów, uzyskując przy tym wynik 99,999% terminowości.
Udało się to osiągnąć dzięki stworzeniu rozbudowanej, globalnej sieci, obejmującej ponad 500 nowych szlaków handlowych na całym świecie oraz nowe trasy lotnicze i naziemne. Celem firmy było stworzenie pewnej i elastycznej infrastruktury, która jest niezbędna do transportu szczepionek o ściśle określonym czasie ważności oraz wrażliwości na temperaturę.
Transport szczepionek jest monitorowany 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez trzy globalne centra dowodzenia UPS Healthcare, których zadaniem jest zapewnienie terminowego doręczenia produktów poprzez zminimalizowanie ryzyka oraz przygotowanie ewentualnych planów awaryjnych na wypadek np. ekstremalnych warunków pogodowych i innych przeszkód losowych.
W 2021 r. firma UPS Healthcare zainwestowała w powierzchnie magazynowe (o łącznej wielkości 36 tys. mkw.) w łańcuchu chłodniczym i mroźniach na całym świecie, w tym w nowo utworzone
i zmodernizowane obiekty medyczne w Polsce, Czechach, Holandii, Niemczech i we Włoszech. Nowe obiekty uzupełniają istniejącą infrastrukturę UPS Healthcare, obejmującą 1 mln mkw. powierzchni dystrybucyjnej, zgodnej z cGMP/cGDP, zlokalizowanej w 134 kompleksach, w 30 krajach na świecie.
UPS Healthcare od samego początku jest zaangażowany w walkę z pandemią COVID-19 oraz transport
i dystrybucję szczepionek, również w naszym kraju.
Firma rozwija swoją działalność w Polsce i umacnia pozycję w sektorze medycznym. Wkrótce otworzy w podwarszawskim Błoniu nowy magazyn o powierzchni 24,5 tys. mkw., przeznaczony do obsługi i przechowywania produktów medycznych oraz leków w różnych temperaturach.

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski

Zdaniem Polaków dostęp do populacyjnych danych medycznych powinni mieć wyłącznie lekarze – wynika z najnowszego raportu PRCN „Polacy o dostępie do danych medycznych”

Szyna CPM – nowoczesne wsparcie w rehabilitacji po przebytej operacji kolana i biodra
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.
Prawo
Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów

Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.