Twórcy „sztucznej kości” zaprezentują FlexiOss® na azjatyckich targach
Przełomowy wynalazek lubelskich naukowców – „sztuczna kość” – zostanie zaprezentowany podczas jednych z największych targów medycznych w Azji, które odbędą się w Bangkoku. Medical Inventi, spółka biotechnologiczna zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce oraz ochronie zdrowia została zakwalifikowana przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) do udziału w Medlab Asia & Asia Health 2022. Lubelska spółka jest jedną z siedmiu polskich firm zaproszonych na Polskie Stoisko Narodowe. W wydarzeniu udział wezmą dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa z branży medycznej mogące pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami.
- Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się wiele interesujących polskich przedsiębiorstw z branży medycznej. Tym bardziej cieszymy się, że to właśnie nas doceniła Polska Agencja Inwestycji i Handlu zapraszając na Polskie Stoisko Narodowe. Medlab Asia & Asia Health 2022 to bardzo prestiżowe targi, które pomogą dotrzeć nam z FlexiOss® na nowe rynki. Na obecnym etapie rozwoju naszego flagowego produktu ekspansja zagraniczna jest dla nas priorytetem, a obecność na rynku azjatyckim niezwykle istotna - mówi Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi.
W targach Medlab Asia & Asia Health 2022 udział weźmie ponad 4200 uczestników. Swoje innowacyjne produkty wystawiać będzie 200 przedsiębiorstw z 27 krajów. Wydarzenie ma na celu zgromadzenie społeczności opieki zdrowotnej oraz laboratoriów w celu nawiązania relacji biznesowych. Targi odbywać się będą w dniach 19-21 października w Bangkoku.
- Medlab Asia to jedne z największych i najbardziej rozpoznawalnych targów medycznych nie tylko w Tajlandii, ale w całej południowo-wschodniej Azji. Polska Agencja Inwestycji i Handlu podjęła decyzję o organizacji pawilonu narodowego podczas tego wydarzenia w celu promocji rozwiązań medycznych z Polski. Zależało nam, żeby mogły zaprezentować się innowacyjne i prężnie działające firmy z Polski, które mają do zaoferowania ciekawe rozwiązania, odpowiednie dla rynków azjatyckich. Jedną z takich firm jest Medical Inventi, która oferuje FlexiOss® – materiał wspomagający proces rekonstrukcji ubytków kostnych. Bardzo cieszymy się, że razem z Medical Inventi będziemy promować polskie rozwiązania medyczne na Medlab Asia & Asia Health 2022 - mówi Norbert Bąk, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Bangkoku.
FlexiOss® to kompozyt kościozastępczy stosowany w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który po wszczepieniu korzystnie integruje się z kością pacjenta, wspierając proces odbudowy naturalnej tkanki kostnej. Eliminuje to konieczność powtórnej operacji w celu usunięcia implantu. Aktualnie Medical Inventi pracuje nad wprowadzeniem produktu na globalne rynki. Produkt chroni prawnie m.in. europejski patent Bioactive composite and process for the production of the bioactive composite, który gwarantuje aktywną ochronę na terenie Austrii, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Anglii i Irlandii. W czerwcu br. spółka otrzymała dopuszczenie do dystrybucji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także na etapie pre-submission złożyła dokumentację do Agencji Żywności i Leków w USA (FDA), aby uzyskać możliwość sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.
Suche włosy? Sprawdź, jak skutecznie nawilżyć je dzięki odpowiedniej pielęgnacji
Usług sprzątania i gospodarki odpadami a bezpieczeństwo podmiotów medycznych
Onkologiczne Centrum Kryzysowe udostępniło nową ścieżkę pacjenta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.