Twórcy „sztucznej kości” zaprezentują FlexiOss® na azjatyckich targach
Przełomowy wynalazek lubelskich naukowców – „sztuczna kość” – zostanie zaprezentowany podczas jednych z największych targów medycznych w Azji, które odbędą się w Bangkoku. Medical Inventi, spółka biotechnologiczna zajmująca się komercjalizacją badań naukowych w profilaktyce oraz ochronie zdrowia została zakwalifikowana przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu (PAIH) do udziału w Medlab Asia & Asia Health 2022. Lubelska spółka jest jedną z siedmiu polskich firm zaproszonych na Polskie Stoisko Narodowe. W wydarzeniu udział wezmą dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwa z branży medycznej mogące pochwalić się innowacyjnymi rozwiązaniami.
- Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się wiele interesujących polskich przedsiębiorstw z branży medycznej. Tym bardziej cieszymy się, że to właśnie nas doceniła Polska Agencja Inwestycji i Handlu zapraszając na Polskie Stoisko Narodowe. Medlab Asia & Asia Health 2022 to bardzo prestiżowe targi, które pomogą dotrzeć nam z FlexiOss® na nowe rynki. Na obecnym etapie rozwoju naszego flagowego produktu ekspansja zagraniczna jest dla nas priorytetem, a obecność na rynku azjatyckim niezwykle istotna - mówi Maciej Maniecki, prezes zarządu Medical Inventi.
W targach Medlab Asia & Asia Health 2022 udział weźmie ponad 4200 uczestników. Swoje innowacyjne produkty wystawiać będzie 200 przedsiębiorstw z 27 krajów. Wydarzenie ma na celu zgromadzenie społeczności opieki zdrowotnej oraz laboratoriów w celu nawiązania relacji biznesowych. Targi odbywać się będą w dniach 19-21 października w Bangkoku.
- Medlab Asia to jedne z największych i najbardziej rozpoznawalnych targów medycznych nie tylko w Tajlandii, ale w całej południowo-wschodniej Azji. Polska Agencja Inwestycji i Handlu podjęła decyzję o organizacji pawilonu narodowego podczas tego wydarzenia w celu promocji rozwiązań medycznych z Polski. Zależało nam, żeby mogły zaprezentować się innowacyjne i prężnie działające firmy z Polski, które mają do zaoferowania ciekawe rozwiązania, odpowiednie dla rynków azjatyckich. Jedną z takich firm jest Medical Inventi, która oferuje FlexiOss® – materiał wspomagający proces rekonstrukcji ubytków kostnych. Bardzo cieszymy się, że razem z Medical Inventi będziemy promować polskie rozwiązania medyczne na Medlab Asia & Asia Health 2022 - mówi Norbert Bąk, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Bangkoku.
FlexiOss® to kompozyt kościozastępczy stosowany w ortopedii i traumatologii narządu ruchu, który po wszczepieniu korzystnie integruje się z kością pacjenta, wspierając proces odbudowy naturalnej tkanki kostnej. Eliminuje to konieczność powtórnej operacji w celu usunięcia implantu. Aktualnie Medical Inventi pracuje nad wprowadzeniem produktu na globalne rynki. Produkt chroni prawnie m.in. europejski patent Bioactive composite and process for the production of the bioactive composite, który gwarantuje aktywną ochronę na terenie Austrii, Hiszpanii, Włoch, Szwajcarii, Niemiec, Francji, Anglii i Irlandii. W czerwcu br. spółka otrzymała dopuszczenie do dystrybucji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także na etapie pre-submission złożyła dokumentację do Agencji Żywności i Leków w USA (FDA), aby uzyskać możliwość sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski

Zdaniem Polaków dostęp do populacyjnych danych medycznych powinni mieć wyłącznie lekarze – wynika z najnowszego raportu PRCN „Polacy o dostępie do danych medycznych”

Szyna CPM – nowoczesne wsparcie w rehabilitacji po przebytej operacji kolana i biodra
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.