Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów
Zrównoważony rozwój oraz cyfryzacja miast to dziś tematy niezwykle istotne w kontekście kryzysu klimatycznego. O gotowych rozwiązaniach, wspierających kreowanie przyjaznej, ekologicznej przestrzeni oraz o tym, jak w pełni wykorzystać potencjał zaawansowanych technologicznie opraw świetlnych, podczas tegorocznego Smart City Forum opowiadali przedstawiciele Lena Lighting.
Miasta stoją dziś przed ogromnym wyzwaniem: muszą stać się enklawami przyjaznymi nie tylko człowiekowi, ale także środowisku naturalnemu. Presja związana z ograniczaniem emisji CO₂, eliminowaniem efektu zanieczyszczenia gleby oraz nieba, ale też rosnące koszty utrzymania, nie pozostawiają samorządom wyboru. Jedynym rozwiązaniem jest wdrożenie założeń zielonej transformacji. Dlatego podczas ostatniego Smart City Forum w Warszawie, reprezentanci jednostek samorządowych po raz kolejny spotkali się z ekspertami różnych branż, aby porozmawiać o efektywnych metodach osiągania neutralności klimatycznej. Wśród specjalistów pojawili się Michał Macewicz oraz Maciej Lewandowski z Lena Lighting, którzy opowiedzieli o filozofii marki, od lat koncentrującej swoje wysiłki na dostarczaniu zrównoważonych źródeł światła.
Więcej niż doraźne działanie
Zrównoważony rozwój to nie tylko trend, ale odpowiedź na realne problemy, z jakimi borykają się współczesne miasta. A jednym z najskuteczniejszych i najszybszych do zrealizowania rozwiązań jest wymiana tradycyjnego oświetlenia na LED. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie poboru energii elektrycznej nawet o 70%, co zapewnia znaczące oszczędności finansowe, tak istotne w dobie inflacji. Dlatego wszystkie lampy oraz oprawy drogowe Lena Lighting oparte są na modułach LED, obecnie najbardziej energooszczędnej technologii oświetleniowej.
- Miasta potrzebują dziś radykalnej zmiany, związanej w bezpośredni sposób z ideą zrównoważonego rozwoju. Obecnie każda inwestycja w oświetlenie powinna więc być częścią szerokiej strategii transformacji, której celem jest poprawa jakości życia w miastach, zmniejszenie kosztów eksploatacji, ale też zniwelowanie negatywnego wpływu na środowisko. Produkty Lena Lighting znacząco ułatwiają realizację celów, jakie stawia przed nami już nie tylko przyszłość, ale także teraźniejszość. Dlatego podczas naszego wystąpienia na Smart City Forum mówiliśmy o naszych rozwiązaniach oświetleniowych, o oszczędnościach, o planach na dziś, ale też na kolejne lata, które mogą przynieść prawdziwą rewolucję. – mówi Michał Macewicz, Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych
Sprawdzone rozwiązania na miarę smart cities
Lena Lighting postrzega światło jako istotny element wspierający zieloną transformację, wykraczający poza jego elementarną funkcję. Firma łączy nowoczesne technologie LED z troską o człowieka i środowisko naturalne. Dlatego podczas Smart City Forum jej przedstawiciele skoncentrowali się na roli nowoczesnych technologii oświetleniowych w realizacji celów określonych w Krajowym Planie Odbudowy, a także na doświadczeniach związanych z programem "Rozświetlamy Polskę".
- Każde miasto ma własną specyfikę, a w rezultacie unikalne wyzwania, które wymagają indywidualnego podejścia do inwestycji w oświetlenie. Nasze rozwiązania, takie jak Skver LED czy Strado XS LED, które posiadają liczne certyfikaty jakościowe i środowiskowe, stanowią odpowiedź
na wymagania lokalnych społeczności, a także szeroko pojętą ideę zrównoważonego rozwoju. W zaprezentowanych przez nas rozwiązaniach słuchacze mogli dostrzec szansę na rozwój własnych gmin. A jeśli dodamy do tego możliwość personalizacji praktycznie każdego naszego produktu, możemy śmiało powiedzieć, że bezustannie otwieramy się na potrzeby każdego klienta, dostosowując oprawy i lampy do przedstawianych nam potrzeb. Dokładnie w ten sposób działaliśmy w trakcie trwania programu „Rozświetlamy Polskę”. – dodaje Maciej Lewandowski, Business Development Manager
Lena Lighting od momentu powstania nieustannie optymalizuje procesy produkcyjne, dbając o to, by każdy etap wytwarzania lamp był możliwie neutralny środowiskowo. Produkty marki charakteryzują się wysoką skutecznością świetlną, zastosowaniem licznych usprawnień technologicznych, a także możliwością recyklingu.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Branża drzewna obawia się zalewu mebli z importu. Apeluje o wypracowanie strategii leśnej państwa
Organizacje branżowe i przedsiębiorstwa sektora drzewnego, które porozumiały się w ramach Koalicji na Rzecz Polskiego Drewna, protestują przeciwko planom Ministerstwa Klimatu i Środowiska dotyczącym wyłączenia z gospodarki leśnej 20 proc. polskich lasów. Ich zdaniem taka decyzja stwarza realne zagrożenie dla trwałości lasów i uderzy w polską branżę meblarską. Pracę może stracić nawet 70 tys. osób, a straty dla budżetu państwa szacowane są na 4,5 mld zł.
Polityka
Europoseł AfD: Elon Musk poprawił nasz wizerunek za granicą. Jego wsparcie nam pomaga
Najpierw wywiad z Alice Weidel, współprzewodniczącą AfD, a ostatnio wystąpienie na platformie X podczas inauguracji kampanii wyborczej – w ten sposób Elon Musk wyraża swoje poparcie dla tej niemieckiej frakcji politycznej. – Wsparcie Elona Muska nam pomaga, bo w pewnym sensie AfD poprawiła swój image za granicą – mówi Tomasz Froelich, poseł do Parlamentu Europejskiego z Alternatywy dla Niemiec. Jak wskazuje, trudno przy takim poparciu utrzymać zarzut, że AfD jest ugrupowaniem prorosyjskim.
Polityka
Polska prezydencja skupi się na bezpieczeństwie. Kluczowe ma być też zwiększenie konkurencyjności całej Unii Europejskiej
Wielowymiarowe bezpieczeństwo skupione wokół siedmiu filarów ma być fundamentem polskiej prezydencji w UE. Kluczowe, zwłaszcza w kontekście rosnącego napięcia geopolitycznego czy zagrożenia hybrydowego, jest wzmocnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i informacyjnego. Zgodnie z zapowiedziami Donalda Tuska konkurencyjność Europy ma z kolei zależeć od działań deregulacyjnych Parlamentu Europejskiego, polski rząd ma się też koncentrować na znoszeniu barier i obciążeń biurokratycznych.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.