Znamy agendę trzeciej edycji Pozitive Technolgies 2021!
Pozitive Technologies odbędzie się już 18 listopada. Konferencja zostanie przeprowadzona w całości w formule online. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9:15 na głównej scenie Business. Od godz. 9:30 na uczestników będzie czekało 50 prelekcji prowadzonych w poszczególnych ścieżkach tematycznych, czyli FullStack, DevOps, Security, Data&Analytics, Mobile oraz na scenie głównej.
Trzecia edycja wydarzenia zgromadzi niespełna 60 najlepszych branżowych ekspertów. Gośćmi konferencji będą m.in. prof. Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźminskiego, Paweł Grabowski – przedstawiciel sieci sklepów Żabka Polska, Krzysztof Zalasa – przedstawiciel Google Cloud, Łukasz Basa – Lider Cyber Defense and Offense Team działającego w strukturach IT Security Allegro, Paweł Potasiński nagrodzony tytułem Microsoft Most Valuable Professional, Tomas Stachlewski – szef zespołu architektów w Amazon Web Services na Europę Środkowo-Wschodnią, Ireneusz Tarnowski z Santander Bank Polska, Wojciech Kułaga Product Owner aplikacji mobilnej InPost Mobile, a głównym prelegentem została Sidney Madison Prescott – przedstawicielka Spotify.
W tegorocznej edycji przygotowano dużo ciekawych tematów, m.in.:
- „Zappka Store - Format autonomiczny w retail” (9:30, scena główna, Paweł Grabowski, Żabka Polska),
- „Szybkie tworzenie aplikacji z wykorzystaniem Firebase” (15:30, scena Mobile, Krzysztof Zalasa, Google Cloud),
- „Biasy w procesie uczenia sztucznej inteligencji oraz zagrożeń i możliwości z tym związanych” (12:00, scena główna, prof. Aleksandra Przegalińska, Akademia Leona Koźminskiego),
- „InPost Mobile, czyli jak tworzyć aplikację, którą używają miliony” (10:15, scena Mobile, Wojciech Kułaga, InPost),
- „Czy to pies czy to świnia – czyli sztuczna inteligencja w akcji!” (10:15, scena DevOps, Tomasz Stachlewski, Amazon Web Services).
Szczegółowa agenda z rozpiską prelekcji na poszczególne sceny znajduje się na stronie wydarzenia: https://pozitive.tech.
Na uczestników konferencji czekają również dwie interesujące debaty, które poprowadzi Wiktor Doktór z Pro Progressio. Pierwsza z nich to „Chmura w biznesie - możliwości i zagrożenia”. Jej gośćmi będą Andrzej Szelemetko (GFT Poland), Maksymilian Arciemowicz (Capgemini Software Solutions Center), Paweł Damian (Allegro), Stefan Lijewski (Żabka Polska), Tomasz Kaczmarek (Egnyte) oraz Wojciech Wencel (summ-it). Tematem drugiej debaty będzie „Współpraca startupów i korporacji” i wystąpią w niej Anna Potrzebowska (Miasto Poznań), Monika Synoradzka (SpeedUp), Piotr Piątek (Warmie), a także Witold Szal (IT Integro).
Rejestracja na konferencję odbywa się na stronie internetowej: https://pozitive.tech/. Liczba bezpłatnych biletów jest ograniczona.
Głównym organizatorem Pozitive Technologies 2021 jest Poznań – miasto biznesu i technologii.
Partnerem strategicznym jest sieć sklepów Żabka.
Partnerem warsztatów jest infoShare Academy.
Partnerami wydarzenia są GSK, Capgemini, SONALAKE, Summ-IT, Fandom, GFT, IT Integro, EGNYTE, Merixstudio, Sollers Consulting, Invite oraz Lumen.
Partnerem wspierającym jest Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Wyborcza Poznań, Radio Poznań, MC Radio, Radio Emaus, Android.com.pl.
Partnerami community są CrossWeb, DailyWeb, Focus On Business Created by Pro Proressio, Re:view, YouNick Technology Park, Direct IT, DataCommunity, Lepczyński IT, Marketing i Biznes, Mam StartUp, Nowy Marketing.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Bankowość
Phishing największym cyberzagrożeniem. Przestępcy będą coraz częściej sięgać po AI, by skutecznie docierać do potencjalnych ofiar

Choć liczba zablokowanych przez CyberTarczę fałszywych stron internetowych wyłudzających dane spadła w ubiegłym roku z 360 tys. do 305 tys., to wciąż najczęstszym typem ataku, po jaki sięgają cyberprzestępcy, jest phishing. Ten trend prawdopodobnie utrzyma się w najbliższych latach, m.in. dlatego że sztuczna inteligencja umożliwia hakerom dużo łatwiejsze podszywanie się pod cudzą tożsamość. Choć CyberTarcza działająca w sieci Orange Polska skutecznie chroni internautów przed atakami, to wciąż jednak to właśnie człowiek jest ich głównym celem.
Medycyna
Komisja Europejska pracuje nad nową dyrektywą tytoniową. Papierosy w Polsce mogą znacznie podrożeć

W Brukseli trwa dyskusja nad zmianami w unijnej dyrektywie tytoniowej. Minimalna stawka akcyzy na paczkę papierosów w UE może wzrosnąć nawet dwukrotnie: z 1,8 euro do 3,6 euro. Doprowadziłoby to do wyrównania cen papierosów pomiędzy państwami UE. Wzrost cen byłby najbardziej dotkliwy dla palaczy z tych państw, które przystąpiły do UE w 2004 roku, w tym Polski, z uwagi na znacznie niższy udział akcyzy w cenie paczki papierosów niż nowe minima unijne. Nad Wisłą paczka papierosów mogłaby kosztować nawet ok. 40 zł. Nowa dyrektywa tytoniowa może zostać otwarta już podczas duńskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.