Znamy agendę trzeciej edycji Pozitive Technolgies 2021!
Pozitive Technologies odbędzie się już 18 listopada. Konferencja zostanie przeprowadzona w całości w formule online. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9:15 na głównej scenie Business. Od godz. 9:30 na uczestników będzie czekało 50 prelekcji prowadzonych w poszczególnych ścieżkach tematycznych, czyli FullStack, DevOps, Security, Data&Analytics, Mobile oraz na scenie głównej.
Trzecia edycja wydarzenia zgromadzi niespełna 60 najlepszych branżowych ekspertów. Gośćmi konferencji będą m.in. prof. Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźminskiego, Paweł Grabowski – przedstawiciel sieci sklepów Żabka Polska, Krzysztof Zalasa – przedstawiciel Google Cloud, Łukasz Basa – Lider Cyber Defense and Offense Team działającego w strukturach IT Security Allegro, Paweł Potasiński nagrodzony tytułem Microsoft Most Valuable Professional, Tomas Stachlewski – szef zespołu architektów w Amazon Web Services na Europę Środkowo-Wschodnią, Ireneusz Tarnowski z Santander Bank Polska, Wojciech Kułaga Product Owner aplikacji mobilnej InPost Mobile, a głównym prelegentem została Sidney Madison Prescott – przedstawicielka Spotify.
W tegorocznej edycji przygotowano dużo ciekawych tematów, m.in.:
- „Zappka Store - Format autonomiczny w retail” (9:30, scena główna, Paweł Grabowski, Żabka Polska),
- „Szybkie tworzenie aplikacji z wykorzystaniem Firebase” (15:30, scena Mobile, Krzysztof Zalasa, Google Cloud),
- „Biasy w procesie uczenia sztucznej inteligencji oraz zagrożeń i możliwości z tym związanych” (12:00, scena główna, prof. Aleksandra Przegalińska, Akademia Leona Koźminskiego),
- „InPost Mobile, czyli jak tworzyć aplikację, którą używają miliony” (10:15, scena Mobile, Wojciech Kułaga, InPost),
- „Czy to pies czy to świnia – czyli sztuczna inteligencja w akcji!” (10:15, scena DevOps, Tomasz Stachlewski, Amazon Web Services).
Szczegółowa agenda z rozpiską prelekcji na poszczególne sceny znajduje się na stronie wydarzenia: https://pozitive.tech.
Na uczestników konferencji czekają również dwie interesujące debaty, które poprowadzi Wiktor Doktór z Pro Progressio. Pierwsza z nich to „Chmura w biznesie - możliwości i zagrożenia”. Jej gośćmi będą Andrzej Szelemetko (GFT Poland), Maksymilian Arciemowicz (Capgemini Software Solutions Center), Paweł Damian (Allegro), Stefan Lijewski (Żabka Polska), Tomasz Kaczmarek (Egnyte) oraz Wojciech Wencel (summ-it). Tematem drugiej debaty będzie „Współpraca startupów i korporacji” i wystąpią w niej Anna Potrzebowska (Miasto Poznań), Monika Synoradzka (SpeedUp), Piotr Piątek (Warmie), a także Witold Szal (IT Integro).
Rejestracja na konferencję odbywa się na stronie internetowej: https://pozitive.tech/. Liczba bezpłatnych biletów jest ograniczona.
Głównym organizatorem Pozitive Technologies 2021 jest Poznań – miasto biznesu i technologii.
Partnerem strategicznym jest sieć sklepów Żabka.
Partnerem warsztatów jest infoShare Academy.
Partnerami wydarzenia są GSK, Capgemini, SONALAKE, Summ-IT, Fandom, GFT, IT Integro, EGNYTE, Merixstudio, Sollers Consulting, Invite oraz Lumen.
Partnerem wspierającym jest Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują Wyborcza Poznań, Radio Poznań, MC Radio, Radio Emaus, Android.com.pl.
Partnerami community są CrossWeb, DailyWeb, Focus On Business Created by Pro Proressio, Re:view, YouNick Technology Park, Direct IT, DataCommunity, Lepczyński IT, Marketing i Biznes, Mam StartUp, Nowy Marketing.

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.